Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Filli Boya Sentomaxx® Sentetik Antipas Gri 0,75 Lt

Filli Boya
105,00 TL
( / adet)
miktar
renk / renk kodu
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (6)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

105,00 TL
125,00 TL
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60003025

SentoMaXX® Antipas

Silikon reçine esaslı, hava kurumalı, pas önleme gücü yüksek astar boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Aktif pas önleyici antikorozif yapıdaki pigmentlerin özel kombinasyonu ile demir-çelik-sac yüzeyleri paslanmaya karşı korur. Mat görünümlüdür. Silikon reçinesi sayesinde uygulama yüzeyi ile çok iyi aderans oluşturur. Yüksek nem ve zor iklim şartlarına karşı dirençlidir. Üstün örtme kabiliyeti nedeniyle işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Her türlü demir-çelik-sac yüzeylerin (sanayi tesisleri, sanayi makine ve aksamları, köprüler, merdiven ve korkuluklar) korozyonuna engel olmak için kullanılır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, pas, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. SentoMaXX® Antipas uygulanacak demir-çelik-sac yüzeyler ilk defa antipas ile boyanacak ise iyice zımpara yapıldıktan sonra, yüzeydeki yağ ve kirlilikler Filli Boya Sentetik Tiner’e batırılmış üstüpü ile iyice silinmelidir. Daha önce boyanmış ve pas belirtileri gösteren demir-çelik-sac yüzeyler ise, tel fırça veya zımpara ile demir-çelik-sac yüzeye kadar temizlenmeli ve Filli Boya Sentetik Tiner’e batırılmış üstüpü ile yüzey tozu alınmalıdır.

Çabuk kuruma ve yüksek örtme gücüne rağmen, aktif koruma amacıyla iki kat ve her katta farklı renk kullanarak uygulama yapılması önerilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile 30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Filli Boya Sentetik Tiner ile temizlenmelidir.

Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

UYARI-1:

SentoMaXX® Antipas, yüzeye yumuşak tüylü sentetik boya fırçası veya püskürtme yöntemi ile 5°C ile 30°C arasında uygulanmalıdır.

PARLAMA NOKTASI

36°C

İNCELTME

Rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5- 10 oranında Filli Boya Sentetik Tiner ile incelterek iki kat uygulayınız. Havasız (airless) püskürtmede, Filli Boya Sentetik Tiner ile %10- 20 oranında inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir. Farklı marka tinerlerle yapılacak inceltmelerde yüzeyde kabarma, büzüşme, çatlama ve kuruma problemleri oluşabileceği unutulmamalıdır

KURUMA SÜRESİ (20°C, % 65 HR’de)

Dokunma kuruması: 2-3 saat Katlar arası bekleme süresi: 12-24 saat Sert kuruması: 24 saat Not: Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süreleri uzayabilir

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, yapısına ve uygulama metoduna bağlı olarak 1 Litre ile tek katta 13-15 m 2 alan kaplanabilir (45±10 µm kuru film kalınlığında). Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Havasız (Airless) Püskürtmede

Basınç: 140 bar

Meme açısı: 50°

Meme ölçüsü (inch): 0,013”

İnceltme: %10-20

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000003XD91
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön