Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gayrinizami Harp - Ali Güneş

Kronik Kitap
136,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 3
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (18)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

133,00 TL
139,12 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
Gayrinizami Harp - Ali Güneş
Kitap Tanıtım Yazısı: 

OSMANLI SUBAYLARININ
GAYRİNİZAMİ HARP TECRÜBESİ… 

Gayrinizami harp nedir? 19. yüzyıldan günümüze kadar nasıl bir rol oynamıştır? Modern gayrinizami harp teorisinin temelleri nasıl atılmıştır? Günümüzde gayrinizami harp alanında otorite kabul edilen ABD’nin modern teoriye katkısı ne yönde olmuştur? Balkan Harbi öncesinde yaşanan ayaklanma hareketleri ve çete muharebeleri ile Makedonya Sorunu bağlamında teşkil edilen komitaların Osmanlı gayrinizami harp tecrübelerine nasıl bir etkisi olmuştur? Osmanlı Devleti’nin Balkan Harbi için hazırladığı harekat planlarında gayrinizami harbe yönelik hangi hu-suslar kurgulanmıştır? Harp esnasında hangi unsurlara gayrinizami harp görevleri verilmiştir? 
Günümüzde küresel silahlı çatışmaların haritasına bakıldığında en fazla öne çıkan muharebe türünün gayrinizami harp ve gayrinizami kuvvetlere karşı harekat olduğunu söylemek mümkündür. Gayrinizami harp, geçmişten günümüze her dönemde çoğunlukla zayıfın güçlüye karşı kullandığı bir silah olsa da günümüzde güçlünün de zayıfa veya dengine karşı dolaylı strateji kapsamında başvurduğu bir kuvvet çarpanıdır. 1826-1912 yılları arasında yeni düzenli ordu ve özellikle 1878-1912 Makedonya Sorunu döneminde Osmanlı askeriyesi, gayrinizami harp harekatının en aktif uygulayıcıları arasında yer almıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun geç dönem askerî tarihi, gayrinizami harp incelemesi için büyük potansiyele sahiptir.
Elinizdeki eser Osmanlı gayrinizami harp tecrübesini Balkan Harbi özelinde yeniden düşünmeyi amaçlamaktadır. Eser, akademik çevrelerin bugüne kadar yeterince incelememiş oldukları Osmanlı gayrinizami harp tecrübesinin, günümüzde askerî doktrin üretmede başı çeken NATO eksenindeki ABD’nin ortaya koyduğu ve bütün dünyada kabul gören modern gayrinizami harp doktrini ile benzeşen yönlerini ortaya koymaktadır.
Ali Güneş’in hem teorik-kavramsal hem de tarihî bir analiz olarak işlediği Gizli Teşkilatlar Serisi’nin yeni kitabı Gayrinizami Harp, yalnızca bu sahada çalışanların değil,  alana merak duyanlarında da başucundan eksik etmeyecekleri bir kaynak eser…
Yayın Tarihi 2020
Sayfa Sayısı 224
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Yazar Ali Güneş
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000TX881
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Roma Imparatorları (3. Cilt) - Historia Augusta İslam’ın Krizi - Bitmeyen Savaş - Bernard Lewis Ütopistik Ya da 21. Yüzyılın Tarihsel Seçimleri - Immanuel Wallerstein Timurlular - İsmail Aka Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı Tonyukuk - Erhan Aydın Büyük Selçuklu Devleti - Erdoğan Merçil Türk Dış Politikası Tarihi - Fahir Armaoğlu Moğol İmparatorluğu - Timothy May Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi (Ciltli) - Fahir Armaoğlu Osmanlı Toplumunda Aile Eski Dünya Seyahatnamesi - İlber Ortaylı Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Roma İmparatorluğu'dan Hitler'İn Almanyası'na Avrupa Tarihi Üzerine Yazılar - Önder Kaya Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman Osmanlı’yı Öğreniyorum - Pelin Çift Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek - İlber Ortaylı Kısa Dünya Tarihi - William H. McNeill Çağrı Bey - Cihan Piyadeoğlu Boğaziçi’nde Tarih - Sâmiha Ayverdi İttihatçılık / Doğuş - Süleyman Tekir Barbaros Hayrettin Paşa Uluğ Beg - Bilge Türk Hükümdarı - Vasily V. Barthold Milli Mücadele Tarihi Dakikalar İçinde Atatürk Dakikalar İçinde Milli Mücadele 3 Kitap Set Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Birinci Haçlı Seferi-Kudüs'e Yolculuk - Peter Tudebodus Kutlu Yayınevi Vı-Vııı Yüzyıl Türk Kağanlığı Yazıtlarında Türk Kimliği Cumhuriyetin İlk Yüzyılı 1923-2023 - İlber Ortaylı
Başa dön