Gimcat Malt

Kediler için ek besinlerden ve tamamlayıcı gıdalardan birisi de malttır. Malt, kedilerin yuttuğu tüylerin doğal yollarla vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Maltın kullanılmadığı durumlarda sindirim sorunları yaşanabilmektedir. Malt kullanan kediler daha sağlı ve mutlu olacaklardır. Dolayısıyla her kedi sahibinin evinde olması gereken en önemli ürünlerden birisidir. Birden fazla marka seçeneği olan bu maltların en bilindiklerinden birisi de Gimcat’ tir. Veteriner hekimlerin de önermiş olduğu Gimcat uluslararası bir firmadır. 

Neden Gimcat Malt Tercih Etmeliyiz?

Gimcat Malt içerisinde bulunan lifler sayesinde yalanmayla birlikte yutulan tüylerin bağırsaklara taşınmasıyla kolayca atılmasını sağlar. Bilindiği üzere kediler sıvı şeyleri yemeyi daha çok sevmektedir. Bunu kedinize yaş mama veya kuru mama verdiğinizde yaş mamayı tercih etmesinden anlayabilirsiniz. Gimcat Malt da sıvı forma yakın bir kıvama sahiptir. Dolayısıyla seçici kedileriniz bile severek, rahat bir şekilde yiyebileceği bir üründür ve her yaştaki kedi için uygundur. 

Gimcat Malt Kullanım Amacı Nedir?

Kediler kendilerini temizlemek için yaladıkları zaman bazı tüyleri yutmaktadırlar. Bu tüyler süreç içerisinde birike birike yumak, topak haline gelmektedir. Dolayısıyla kediler bunu kusarak çıkartırlar. Gimcat Malt ise kedinin kusmasını önleyerek topaklaşan o tüylerin kolayca bağırsağa ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Gimcat Malt Çeşitleri Nelerdir?

Kediler için maltın ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Özellikle şeker içermeyen bu maltların gerek tatlandırma olsun gerekse içerisindeki vitamin takviyeleri olsun birçok çeşidi bulunmaktadır. Veterinerlerin tavsiye ettiği Gimcat Malt çeşitlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Gimcat Malt Soft Extra: Hijyen bakımından zengin, temiz, saf, sağlıklı olan doğal aromatik bir malttır. İçerisindeki diyet lifler sayesinde bağırsakta bulunan iyi bakterileri çoğaltarak bağırsağın hareketlenmesinde yardımcı olmaktadır. Sebze, katı yağlar, sıvı yağlar, laktoz içeren bir üründür.

Analitik oranlarına bakacak olursak; Ham halde bulunan protein %3, selüloz %5, ham halde bulunan yağ %39, nem %11 ve ham halde bulunan kül %4,9’ dur

Gimcat Malt Soft Extra 100 grile Gimcat Malt Soft Extra 50 gr. ve Gimcat Malt Soft Extra 20 gr. olmak üzere miktarları değişiklik göstermektedir. 

 • Gimcat Malt Multivitamin: Sağlıklı, mutlu, enerjik, canlı, uzun yıllar yaşayabilen kediler için güçlü bir bağışıklık sistemi gerekmektedir. Gündelik hayatlarında dahil vitamin ve minerale ihtiyaç duyan kediler stresli oldukları dönemlerde ekstra olarak vitamine, minerale gereksinim duyarlar. Bunun sebebi stresli olduklarında yeme isteklerinin azalması durumudur. Böyle bir durumda veterinerler tarafından ek gıda kullanması gerekli görülmektedir. Gimcat Malt Multivitamin tam bu noktada yardımınıza koşmaktadır. İçerisinde bulunan katı ve sıvı yağlar (%4), 12 vitamin, beta – glukan (%1), biyotin, taurin ve folik asit sayesinde kedinizin bağışıklık sistemi güçlenecektir 
 • Gimcat Malt Soft Paste Extra Anti Hairball: Her kedinin severek yediği Gimcat Malt Anti Hairball katkı maddesiz olup yutulan tüyleri doğal yollardan vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır. Macun kıvamında olmasıyla kediler tarafından rahat bir şekilde tüketilen Gimcat Hairball Malt içerisinde sebze, katı yağlar, sıvı yağlar, tahıl (%40) ve maya bulunmaktadır.

Analitik oranlarına bakacak olursak; Nem %13, protein, ham halde bulunan yağ %39, ham halde bulunan protein %4,7, ham halde bulunan lif %3,2, ham halde bulunan kül %6’ dır

 • Gimcat Malt Peynirli: Kedilerin ne kadar temiz hayvanlar olduğu herkes tarafından bilinir. Kendilerini yalayarak temizlerler. Yalama esnasında güçsüz, ölü tüyler kopar ve yutulur. Bu yutulan tüyleri de vücutlarından sağlıklı, rahat bir şekilde atılması için de gereken yardımcı gıda, maltlardır. Peynir aromalı katkı maddesiz olan Gimcat Peynirli Malt sayesinde kendiniz hem leziz hem de sağlıklı bir şekilde ek gıdasını yiyebilir ve tüylerden kurtulabilir

İçerisinde tahıl (%40), sebze, sıvı yağlar, katı yağlar, süt, maya ve peynir bulunmaktadır.

Analitik oranlarına bakacak olursak; Ham halde bulunan protein %4,7, nem %13, ham halde bulunan yağ %39, ham halde bulunan lif %3,2 ve ham halde bulunan kül %60’ dır.

Gimcat Malt Neden Şeker İçermez?

Şekerli gıdaların içerisinde bulunan ksilitol kediler için oldukça zararlı bir maddedir. Ksilitol kedilerdeki insülin değerini düşürür ve böylece kedinin şeker hastası olmasına yol açar. Bilindiği üzere kedilerdeki şeker hastalığının en yaygın görülen yan etkisi de körlüktür. Dolayısıyla Gimcat ürünlerinde kedilerinizin sağlığı için şeker bulunmamaktadır.

Gimcat Malt Nasıl Kullanılmalıdır?

 • Günlük kullanıma uygundur 
 • Günde bir nohut tanesi kadar yani 5 cm verilmesi önerilmektedir. (Yaklaşık olarak 2,5 gram)
 • Öğünlerden önce verilmesi daha faydalı olacaktır
 • Kedinin cinsine, ırkına, tüy miktarına göre verilen miktar veterinere danışılarak iki katına kadar çıkarılabilir

Gereğinden fazla verilmesi durumunda kedide ishal ya da farklı bir reaksiyon ( karın ağrısı, kusma gibi) görülebilir. Bu tip durumlarda veteriner hekime danışmanız önerilmektedir.

Gimcat Malt Kaç Günde Etki Eder?

Düzenli kullanıldığı zaman 5 veya 6 gün içerisinde etkisini göstermeye başladığı bilinmektedir. Fakat tam, düzgün bir etki sağlayabilmesi için ortalama 2 hafta boyunca Gimcat Malt kullanılması gerekmektedir.

Gimcat Malt Güncel Fiyatları

Kediler için en önemli ek gıdaların başında gelen maltın Gimcat üzerinde birçok çeşidi bulunmaktadır. Kedinizin sevdiği besinlere, ihtiyacı olan vitaminlere göre karar vereceğiniz Gimcat Malt çeşitleri her bütçeye uygun şekilde fiyatlandırılmıştır. Üstelik ihtiyacınız olan maltı bütçenize uygun halde farklı gramajlarda da almanız mümkündür.

Birçok çeşidi olan Gimcat Maltları uygun bir şekilde ikili, üçlü paketlerle de almanız mümkün. Bütçe dostu Gimcat Malt fiyatları sayesinde hem de kedinizi hem de kedinizi mutlu etmek bir hayli kolaylaşmaktadır.

Gimcat Malt Kaç Aylıkken Kullanıma Uygundur?

Malt kullanımı genel olarak 8 aylıkken başlamaktadır. Fakat kedinin cinsi, ırkı, tüy miktarına göre veteriner hekime danıştığınız zaman daha erken kullanılması uygun görüldüğünde 2 - 3 günde 1 – 2 cm vermeniz uygun olacaktır. Gimcat Multivitamin ise, kedi 6. Haftaya geldiğinde kuru mamaya geçmişse günlük olarak kullanılması uygundur. 6 cm olacak şekilde verilmesi gerekmektedir. 

Gimcat Malt Nasıl Yedirilmeli?

 • Direkt sade bir şekilde yedirebileceğiniz gibi kuru ya da yaş mamayla karıştırıp da vermeniz uygundur
 • Elinize uygun miktarda sürüp yedirebilirsiniz
 • Herhangi bir zemine sürüp yedirebilirsiniz
 • Tüp şeklinde olduğundan dolayı bir yere sürmeden tüpten direkt olarak da verebilmeniz mümkündür
 • Çoğu kedi Gimcat Malt sevdiğinden dolayı sıkıntı yaşanacağı düşünülmemektedir. Fakat hiçbir şekilde yemiyor diyorsanız ön patisinin üst yüzeyine sürmeniz tavsiye edilmektedir. Kediniz patisini temizlemek amacıyla maltı da yiyecektir. Bunun yanı sıra ağzının kenarlarına da sürebilirsiniz. Kediniz aynı işlemi tekrarlayacaktır 

Gimcat Maltı Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

 • Oda sıcaklığında saklamanız gerekmektedir
 • Çok sıcak olan yaz aylarında sıcaklığı düşük olan ortamlarda ya da buzdolabında muhafaza etmeniz tavsiye edilmektedir

Gimcat Malt Sakinleştirir mi?

Kediler çok çabuk stres olabilen hayvanlardandır. Gök gürültüsü, yüksek sesler, havai fişek stres eden unsurlardan yalnızca birkaçıdır. Genel olarak bakıldığında kedi sahipleri de kedilerinin sakin kalmasını, strese girmemesini ve bundan kaynaklı olarak da tüy dökmemesini istemektedir. Dolayısıyla her gün kullanılan “Gimcat Malt sakinleştirici bir özelliği var mı?” diye akıllara soru gelmektedir. Maalesef bu özellik üründe yoktur. Fakat Gimcat markasına ait Anti – Stres Paste sakinleştirici sayesinde korkularınızın önüne geçmeniz mümkündür. Düzenli kullanımda kedinizi sakinleştirmektedir.

Gimcat Malt Şekerlenir mi?

Dünyaca bilinen, veteriner hekimler tarafından tavsiye edilen, en iyi maltlardan birisi olan Gimcat Malt şekerlenme yapmamaktadır. Fakat bilindiği üzere uluslararası firmaların popülerliğinden, çok fazla satılmasından kaynaklı maalesef ki sahtesi de üretilmektedir. Dolayısıyla sahte ürünlerde bu tip sorunlarla karşılaşılabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bildiğiniz güvenilir yerlerden yapılan alışverişlerde bu tarz sorunlar yaşama durumunda kalmayacaksınız. 

Kediler Malt Kullanmazsa Ne Olur?

Sevimli dostların kendilerini temizlemek için yalandıklarında tüy yuttukları bilinir. Bu tüyleri vücutlarından atamamaları durumunda bazı rahatsızlıklar, sıkıntılar yaşarlar. Bunlar; mide ya da bağırsakta biriken tüy yumaklarından kaynaklı iştahsızlık, hazımsızlık, ağrı ya da kendisini gösteren - belirtileri olan önemli derecede sindirim sıkıntılarıdır. Dolayısıyla minik dostlarımızın rahatsızlanmaması, hastalanmaması için güvenilir malt kullanımı önemlidir. Gimcat Malt tavsiye edilenler arasında en önde gelenlerin arasında yer almaktadır. 

Malt Kullanımı Tüy Dökümünü Etkiler mi? Tüy Dökülmesinde Azalmalar Olur mu?

Kedilerin tüylerinin kesilmesi, tüylerinin tıraş edilmesinin sağlıklı olmadığını biliyoruz. Bunun yanı sıra tıraş sonrasında tekrardan çıkan tüylerin eski sağlığında olamayacağı, canlılığını kaybedeceği de bilinenler arasında. Dolayısıyla daha sağlıklı çözümlerle kedinizin tüylerini tıraş etmektense tüy dökümünü azaltmanın yollarını bulmanız gerekmektedir. Gimcat Malt bu konuda da yardımınıza koşar. Gimcat Malt’ ın içerisinde bulunan B vitamini tüylerin ve derinin canlanmasında olumlu yönde etki etmektedir. Bu sayede kedinizin derisi daha sağlıklı olacak ve tüyleri daha az dökülecektir. 

Gimcat Malt’ ın İçerisinde Hangi Vitaminler Vardır?

Gimcat Maltları sevimli dostlarımız kediler için gerekli olan, bağışıklık sistemlerini güçlendirici toplamda 12 tane vitamini içerisinde barındırmaktadır. Bu vitaminlerden bazılarını açıklamalarıyla sıralayacak olursak;

 • A vitamini: Cildin, tüylerin gelişmesinde, canlanmasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda gece görüşü için de oldukça önemlidir Bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir
 • B2 vitamini: Yavru kedilerin büyümesinde hız kazandıran önemli bir etkisi bulunmaktadır. Tüy dökülmesinde, deri sağlığında önemlidir
 • B12 vitamini: Hafıza güçlendirici bir etkisi vardır. Hücrelerden birisi olan sinir hücrelerini korumakta yardımcı olur
 • B7 (Biotin): Tırnakların dayanıklılığını arttırmaktadır. Tüy dökülmesinde yavaşlatıcı bir etkisi vardır
 • E vitamini: En güçlü antioksidanlardan birisidir. Yaşlı kediler için oldukça önemli bir vitamindir. Bağışıklık sistemini güçlendirici yönde etkisi bulunmaktadır. Hücre yenilenmesinde de rol üstlenmektedir 
 • K3 vitamini: Kanamayı önleyen bir etkiye sahiptir. Veteriner hekimlerin en önem verdiği vitaminlerden birisidir

Yukarıda sıralanan vitaminler sevimli, minik dostlarımız için oldukça önemli olan vitaminlerden bazılardır. Bu vitaminlerin eksikliği durumunda da birçok rahatsızlık, sağlık sorunu meydana gelmektedir. Bu nedenle kedilerin aldığı besin değerlerini iyi tespit etmeli ve duruma göre ek gıdalarla takviye edilmelidir. Gimcat Maltlarıyla bu besin değerlerini tamamlayıp minik dostlarımızın sağlığını koruyabilir, önlem alabilirsiniz. Vitamin eksikliği durumunda oluşabilecek hastalıklardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Gece körlüğü 
 • Tüylerde ve deride görülen hastalıklar
 • Kasla alakalı rahatsızlıklar
 • Zayıflama
 • Kalp Yetmezliği
 • Kemikle alakalı rahatsızlıklar
 • Dengede meydana gelen bozukluklar
 • Büyüyen göz bebekleri
 • Kilo kaybı
 • Katarakt
 • Boynun kıvrılması
 • Yürüyüşte meydana gelen bozukluklar 
 • Başın dik duramaması – öne doğru eğilmesi 

Gibi rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir.

Gimcat Maltı Kabızlık Yapar mı?

Hayır, kabızlık yapmamaktadır. Hatta aksine veteriner hekimlerin kabızlık sorunu için tavsiye ettikleri önerilerden birisi de malt kullanımıdır. Gimcat malt kullanılması durumunda içerisinde bulunan besinler, vitaminler, yağlar, mineraller sayesinde kabızlık sorununun çözümlenmesinde yardımcı olacaktır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...