Göğüs Pedi ve Korucuyu

Göğüs Pedi ve Koruyucu Fiyatları

Doğum, doğanın en kutsal olaylarından biridir. Bu durum anneler için ufak tefek sorunlara neden olabilir. Anneler bebeklerini sevinçle kucağına aldıklarında, emzirme ve diğer sebeplerden kaynaklanan sorunlara çözüm aramak zorunda kalırlar. Emziren annelerin en büyük sorunlarından biri göğüsten süt gelmesidir. Bebeği emzirdikten sonra ıslanan giysiler, zamanla annelerin moralini bozabilen ve hatta kendilerini sosyal hayattan izole etmelerine neden olabilen bir durumdur. Bu durumu önlemek için üretilen göğüs pedi, annelerin emzirme döneminde en çok kullandığı ürünlerden biridir. Anneler için farklı boyutlarda göğüs pedleri mevcuttur. Göğüs pedleri, yüksek emici özellikleri sayesinde gün içerisinde anne göğsünden sızabilecek sütü emer. Böylece annenin kıyafetleri kuru kalır ve sosyal hayatına tam bir gönül rahatlığı ile devam edebilir. En çok tercih edilen bir diğer ürün ise göğüs koruyucu olarak adlandırılan üründür. 

Göğüs Ucu Koruyucu 

Gögüs ucu koruyucu ne işe yarar? Anneler emzirme döneminde farklı sorunlar yaşayabilirler. En sık görülen sorunlardan biri göğüslerinden süt sızmasıdır. Bir annenin ıslak kalan göğüs uçları zamanla çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu sorunlar genellikle annelerin göğüslerinde tahriş, göğüs ucunda çatlaklar ve iltihaplanma gibi sorunlara neden olabilir. Ayrıca iltihaplı göğüs uçları, göğüs uçlarının şişmesine alerjik reaksiyonlara ve yaralara neden olur. Bu durum hem anne hem de bebek için sorunlar yaratabilir. Süt sızmasına karşı alabileceğiniz en iyi önlem göğüs ucu koruyucu kullanmaktır. Emzirirken hemen hemen her yeni annenin ihtiyaç duyduğu bu koruyucular, emzirirken göğüs uçlarınızı sağlıklı tutmak için harika araçlardır. Düzenli emzirme dönemi geçirmek isteyen anneler bu süreci bu koruyucular sayesinde atlatabilirler. Göğüs ucu koruyucu kapak olarak da bilinen bu ürünlerin emzirme sürecine herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Bu göğüs koruyucular emzirmeyi engellemez. Aksine emzirme sürecine olumlu katkı sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, emzirme sırasında göğüs kaslarının kasılmaları nedeniyle oluşan sütün sızmasını önlemek için göğüs pedleri kullanılır. Bu ürünler sütü tutmada ve giysilerinizin kuru kalmasını sağlamada oldukça başarılıdır. 

Göğüs pedlerini sağlıklı kullanmak için tek tek paketlenmiş ürünler tercih etmelisiniz. Özel olarak tasarlanmış bu ürünler sayesinde bebekler, annelerinin kokusunu alarak süt emmeye devam edebilirler. Göğüs ucuna yerleştirilen bu ürünler standart büyüklüktedir. Emzirirken anneler için büyük kolaylıktır. Özellikle göğüs uçlarında çatlak veya başka sebeplerden dolayı emzirme sorunu yaşayan annelerin tercih ettiği ürünlerden biridir. Göğüs ucu koruyucu silikon sayesinde bebeğinizin yanından ayrılmadan ve kokunuzu koklayarak emzirmeye devam edebilirsiniz. Annelerin kullanabileceği bir başka göğüs koruyucu modeli, saf gümüş ile üretilen modellerdir. Bu göğüs koruyucu kapaklar saf gümüş kullanılarak üretilmiştir ve bebeğin ve annenin sağlığı için herhangi bir sorun oluşturmamaktadır. Ayrıca gümüşten üretildiğinden dolayı kullanım ömrü yoktur. Yani bu ürünü satın aldığınızda dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Göğüs Ucu Koruyucu Silikon 

Göğüs ucu koruyucular silikon malzemeden üretilmiştir. Tatsız ve kokusuzdur. Dayanıklıdır ve bebeğinize zarar vermez. Göğüs ucu koruyucuları, sütün devamlılığını desteklemek için üretilmiştir. Emzirme döneminde göğüs uçlarının ağrısını önler. Bu nedenle tıp uzmanları tarafından kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca silikon, pürüzsüz ve şeffaf yapısı sayesinde bebeğinizin hassas cildine zarar vermez. Ultra ince yapıda olmasından dolayı kullanımı kolay ve rahattır. 

Göğüs Ucu Koruyucu Silikon Nasıl Kullanılır?

Gögüs ucu koruyucu silikon nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı göğüs ucu koruyucu silikonu göğsünüze yerleştirmeden önce sıcak suyla yumuşatmalısınız. Daha sonra alt kısmına göğse kolayca yapışmasını sağlamak için su, anne sütü veya göğüs ucu kremi ••sürmelisiniz. Böylece göğüs ucu koruyucu silikonun kayması önlenmiş olur. Bebeğin göğsünüzü kavramasını kolaylaştırmak için gögüs ucu koruyucu silikon içine biraz süt sağın. Göğüs ucu koruyucu silikonun yarım ay kısmının bebeğinizin burnu ile hizalandığından emin olmalısınız. Ardından göğüs ucu koruyucu silikonun bebeğinizin ağzına yerleştirildiğinden emin olmalısınız. Göğüs Ucu Koruyucu Kapak Ne İşe Yarar? 

Gögüs ucu koruyucu kapak ne işe yarar? Gögüs ucu koruyucu kapak tüm klinik deneylerden geçmiş hem anne hem de bebek sağlığına uygun bir üründür. Kapaklar, doğum sonrası göğüs ucu yaralanmalarından korur. Ayrıca göğüs ucu koruyucu kapaklar hamileyken doğumdan iki hafta önce kullanarak olası yaralanmaları önleyebilirsiniz.

Göğüs Ucu Koruyucu Kapak Nasıl Kullanılır?

Gögüs ucu koruyucu kapak nasıl kullanılır? Kullanımı çok rahat ve kolaydır. Göğüs ucu koruyucu kapağı göğüs uçlarına kapattıktan sonra sütyen takarak sabitlemesiniz. Emzirmeden önce göğüs uçlarını yıkamanıza gerek yoktur. Hamilelik sırasında kullanıldığında doğumdan iki hafta önce günde bir veya iki saatten başlayarak ve giderek artan sürelerde takılmalıdır.

Göğüs Ucu Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Emzirme dönemi anneler ve bebekler için rahat bir dönemdir. Fakat göğüs uçlarındaki çatlaklar ve yaralar emzirmeyi zorlaştırmaktadır. Göğüs ucu koruyucular, bebeğin anne cildine dokunmadan rahatça emebilmesi için annenin göğüs uçlarını korumak ve emzirme sorunu yaşayan annelere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Göğüs Pedi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs pedi satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Öncelikle alacağınız göğüs pedi amacını yerine getirmeli yani emici olmalıdır. Emilme oranı yüksek olan bu pedlerin, sızdırma yapmayacak bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Göğüs pedleri anne ve bebek sağlığı için çok önemlidir. Bebek, göğüs ile direkt temas halinde olduğu için kullanılan göğüs pedinin malzemesi de önemlidir. Doğal malzemelerden yapılmış olmalıdır. Göğüs pedi alırken dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise göğsünüzün fizyolojisine uygun bir ürün olup olmadığıdır. Satın alacağınız ürün göğsünüzle uyumlu ve kaymaz bir yapıya sahip olmalıdır. Ayrıca satın alacağınız göğüs koruyucunun ince olması gerekmektedir. Göğüs pedleri kokusuz olmalıdır. Göğsünüzde oluşabilecek herhangi bir koku bebeğinizin süt emmesini engelleyecektir. Göğüs pedleri, göğüs uçlarını kapatacağından mutlaka nefes alan bir yapıya sahip olmalıdır. Aksi takdirde zamanla göğüslerinizi tahriş edebilir. Yeterince sterilize olmaması göğüs uçlarının iltihaplanmasına neden olur. Bu unsurlar çok önemli ayrıntılardır. Çünkü hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için çok dikkatli olmalısınız.

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göğüs Pedi ve Koruyucu Fiyatları

527 ürün listeleniyor
Royaleks
Wee Baby
Bebedor
Chicco
Lux
Bambino
Philips Avent
Hanymish
Xnews
Medela
Melien
Lansinoh
Mamajoo
Mor Salkım Home
İnobag
Baby Me
MYCey
Baby Jem
Bebeneo
Fresh'n Soft
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 40 / 527 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?