Hamilelik kadının vücudunda bir takım değişikliklere neden olur. Bu değişim süreci hem doğum hem de doğum sonrası dönemde devam eder. Özellikle emzirme sürecinde annenin göğüsleri hassaslaşmaya başlar. Gün içerisinde memeden gelen sütün annenin bluzuna ve çamaşırına bulaşma ihtimali oldukça fazladır. Aynı zamanda, emzirme sırasında da bebek memeyi bulmakta zorlanabilir, hassaslaşan meme uçları nedeniyle anne acı hisseder. Bu problemlere çözüm ise bebeklerin bakımına yönelik markalardan gelir. Anneler için özel geliştirilen göğüs pedi ve koruyucu ürünleri ile annenin emzirme döneminde yaşadığı sıkıntılar giderilir. Hepsiburada'nın emzirme ürünler kategorisi altında yer alan birçok bebek markasının onlarca ürününü bulabilirsiniz. Hem annenin cilt yapısı hem de bebeğin sağlığı düşünülerek doğal içeriklerin tercih edildiği ürünlere, uygun fiyatlarla ulaşılabilir.

Göğüs Pedi Nedir?

Pek çok annenin emzirme dönemi sorunlarından bir tanesi olan süt sızmaları normal karşılanır. Öte yandan kimi anneler için ciddi problem yaratabilir. Bu problemle başedebilmek için sıklıkla bebeğin emzirilmesi gerekir ya da süt sızmalarında koruyucu tampon görevi görenen göğüs pedleri kullanılabilir. Göğüs pedi, takılı kaldığı süre boyunca göğsü kuru tutmaya yarayan işlevsel bir üründür. Kullanım sırasında bluzlardan ya da giyilen çamaşırdan kendi belli etmez, bu sayede anneye konfor sağlar. Göğüsten sızan sütü hijyenik şekilde emen göğüs pedi, bu sayede anneyi rahatsız eden bir görünüm oluşmasını engeller. Bakteri oluşumunu engelleyen bir yapıya sahip olsa da göğüs pedlerinin, belirli aralıklarla yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilir. Her göğüs pedi, kullanımı zahmetsiz olması için tasarlanır. Yapışkanlı yüzeye sahip pedler, kolaylıkla memeye yapışır ve annenin işini kolaylaştırır. 

Göğüs Koruyucu Ne İşe Yarar?

Emziren annelerin meme uçları hassaslaşır ve tahriş olur. Bebeğini emzirirken bu nedenle de acı hisseder. Göğüs koruyucular sayesinde annelerin acı duyması engellenir ve çok daha rahat şekilde, annenin bebeğin emzirmesi sağlanır. Anneler, göğüs uçlarında oluşan yara ve tahribat geçene kadar bebeğini göğüs koruyucu aparatlarla emzirebilir. Üstelik ürünler bebeklerin sağlıkları düşünülerek en doğal ve zararsız malzemelerle üretilir. Göğüs koruyucular, bebeğin emzirme alışkanlığına zarar vermeyen, kokusuz ve tadı olmayan yapıya sahiptir. 

Emzirme Döneminde Kolaylık Sağlayan Onlarca Ürün Hepsiburada Sayfalarında

Her annenin göğüs yapısı farklıdır. Kimi annenin göğüs uçları, bebeğinin süt emmesine imkan tanımayabilir. Bu gibi durumlar genellikle göğüste çok süt birikmesi durumlarında meme uçlarının düzleşmesi ya da içeriye dönmesinden dolayı yaşanır. Anne ve bebeğin arasındaki bağı güçlendiren emzirme süreci için geliştirilen meme uçu çıkarıcı aparatları annelerin imdadına yetişir. Tıkalı süt kanallarının oluşması, meme iltihabı (mastit) ya da memelerin sütle dolması (angorjman) durumlarında ise anneler sıcak kompres uygulamalıdır. Bu sayede süt akışı sağlanabilir. Göğüste ağrı ya da acı hissedildiği durumlarda ise soğuk kompres yapılacak göğüs bölgesi rahatlatılır. Kompres malzemelerin cilde tam uyumlu olması ve bebeğin anneyle direkt temas ettiği göğüs bölgesinde herhangi bir bakteri bırakmaması önemlidir. Herhangi sıcak ya da soğuk kompres yapan ürün kullanmak yerine anneler hem kendileri hem de bebekleri için bebek bakım markalarının ürünlerini tercih edilebilir. 

Tercih Edilen Bebek Markaları Birarada

Hepsiburada.com'un emzirme ürünleri kategorisi, emziren annelere fayda sağlayan onlarca farklı ürünü bir arada sunar. İhtiyaç duyulan emzirme ürünlerine tek bir sayfadan ulaşılabilir. Hem uygun fiyatlarla en iyi markaların ürünlerine sahip olunabilir hem de aynı kategorideki farklı ürünler tek bir sayfada karşılaştırılabilir. Bebeklerin sağlığını düşünen anneler için hazırlanan emzirme kategorisi her zaman en iyisini güvenli alışveriş imkanıyla sunar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göğüs Pedi ve Koruyucu Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 300 ürün
DSACategoryId/2147483639/23020380/301140