Günlük ped kullanmak, artık bir bayanın deodorant veya dudak parlatıcısı kullanması kadar günlük araçlardan bir tanesi olmuştur. Bir bayanın vücudu ile barışık olmasına ve gün boyu kendisini ferah ve rahat hissetmesine yarayan günlük pedler, vajinal akıntılar için kullanılmaktadır.

Günlük Pedler

Günlük pedler, bayanların vücudu ile barışık olmasına destek olmaktadır. Bazı bayanlar, bu pedleri, vajinal akıntılar için her gün, gün içerisinde birkaç kez değiştirerek kullanmayı tercih ederler. Bazı bayanlar ise, yumurtlama döngüsünün olduğu dönemde gelen az akıntılar için bu pedleri tercih ederler. Bunun dışında idrar kaçırma problemi olanlar veya tampon kullananlar da pedleri günlük kullanımlarda tercih etmektedirler. Regl dönemi yaklaştığı zaman tampona destek olması açısından kullanılan pedler, koruma sağlama alanında bayanlara destek vermektedir.

Uzmanlar, günlük olarak tercih edilen pedlerin her gün kullanılmasını desteklememektedir. Çünkü çok sık kullanılan bu pedler, her ne kadar temizlik açısından üretilmiş olsa da, kötü koku veya enfeksiyona yol açabilecek bazı durumlara sebebiyet verebilmekteler. Ped seçimi yapılırken bu sorunlar göz önünde bulundurularak mutlaka en iyi marka olarak önerilen ve pamuk olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Özellikle hassas cilde sahip olanlar bu pedlerden uzun süre kullanım sağladıkları taktirde kaşıntı gibi sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Bu yüzden mutlaka alınacak olan ürünlerin paket üzerinde yer alan bilgilerine bakılması önerilmektedir.

Günlük Ped Nedir?

Bayanların günlük olarak kullandıkları ürünlerin arasına bir yenisi daha eklendi. Bu da bayanların akıllarında Günlük Ped Nedir? sorusunu getirmektedir. Günlük pedler, akıntı yaşayan bayanların, rahatsız olma durumlarında kullandıkları günlük kurtarıcı ürünler arasında yer almaktadır. Bunun dışında özellikle hijyene önem veren herkes, bu ürünleri rahatlıkla tercih etmektedir. Çünkü hijyenin sağlanamadığı vücut bölgelerinde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılabilmektedir.

Günümüzde piyasada bulunan birçok günlük ped markası, birbiri ile rekabet ediyor. Söz konusu olan günlük pedler, her cilde ve zevke uygun olarak tasarlanmış çeşitlerden oluşuyor. Uzun ped, normal ped ve kokulu günlük ped olarak tasarlanan pedler, her bayanın kullanımı için farklı özellikler taşımaktadır. Hafif parfümlü özelliğe sahip olan günlük pedler, 12 saate kadar kuruluk ve ferahlık vermektedir. Uzun pedler de, çok uzun süre kullanıma uygundur. Genellikle regl dönemlerinin başında veya sonunda tercih edilen uzun pedler de diğer günlük ürünler gibi ince yaprak olarak tasarlanmıştır. Normal derecede bir inceliğe sahip olan klasik günlük pedler dışında bir de çok daha ince formda hazırlanan pedler bulunmaktadır. Bunlar da, iç çamaşırında bu ürünü hissedip, rahatsız olan bayanlar için üretilmiş ürünlerdir. Diğer ürünler ile aynı işlevlere sahip olan ekstra ince günlük ped çeşitleri de kokulu formülleri ile bayanların tercihine sunulmaktadır.

İç çamaşırları temiz tutmak ve sıvılardan kurtulmak için hazırlanmış olan pedler, pamuklu türde seçildiği zaman, sağlıklı kullanım yakalanmış olmaktadır. Çünkü içerisinde naylon bazlı içerik taşıyan günlük ürünler, çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Oysa pamuklu olarak üretilmiş ürünler, vajinal mantar ve enfeksiyonların vücuda gelmesini önlerken aynı zamanda akıntı emme işlevini de gerçekleştirir.

Belli dönemlerde bayanların yaşadığı akıntılar, gün içerisinde oldukça rahatsız verici bir durum olarak ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda da regl döneminde kullanılan pedler tercih edilmez. Kalın forma sahip olan normal pedler, rahatsız edici bir durumu alırken, farklı sorunları beraberinde getirebilir. Bunun yerine günümüzde bayanların sıklıkla tercih ettiği günlük tasarlanmış ince pedleri tercih etmeniz, sizin için doğru tercihlerden olacaktır. Hem ferah hem de rahat bir gün geçirmek için, ince formlu günlük ürünler sizleri bekliyor.

Günlük Ped

58 ürün var
 1. Markalar
  1. Kotex
  2. Orkid
  3. Molped
  4. Organyc
  5. Natracare
  6. Monema
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/80296002/80365085
BAŞA DÖN