Pek çok kadın için bebek sahibi olma süreci keşfedilmesi gereken bir süreç oluyor. Kadınlar ilk kez yaşadığı bu deneyim karşısında kendilerini yetersiz hissedebiliyor. Her konuda olduğu gibi hamilelik konusundaki endişeler de konu hakkında bilgi sahibi olarak azalıyor. Bilgi sahibi olmanın en doğru ve en eğlenceli yolu ise hamilelik kitapları okumaktan geçiyor. Bu kitaplar ihtiyaca göre seçilebilecek şekilde, pek çok farklı içeriğe sahip.

Hamilelik öncesine dair bilgi sahibi olmak isteyen ve daha önce bu konuda yaşanmış deneyimleri okumak isteyen okuyucular için kitaplar bulunuyor. Örneğin; tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen veya hamile kalmakta güçlük çeken kadınlar için bu kitaplar oldukça önemli. Kitaplar sayesinde kadınlar hem farklı yöntemleri öğreniyor hem de bu yolda tek başlarına olmadıklarını, birçok kadının aynı problemleri yaşadığını görüyor. Kitaplar bebek sahibi olmak isteyen kadınları bilinçlendirirken aynı zamanda umutlarını taze tutuyor. Hamilelik öncesi, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesine yer alan etkenleri anlatan kitap da seçenekler arasında yer alıyor.

Kadınların en çok merak ettiği konulardan olan doğum şekli, birçok kitaba konu oluyor. Normal doğumun veya sezaryenin hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği kitaplarda yer alan en önemli konulardan. Ayrıca normal doğum ve sezaryen sürecini ayrıntıları ile okuyan kadınlar doğuma daha korkusuz bir şekilde girebiliyor.  Doğum şeklinin anne ve bebeğe olan etkileri, sonrasında yapılması gerekenler kitaplarda açıklanıyor. Ayrıca doğum tecrübelerinin paylaşıldığı kitapları okumak kadınları rahatlatıyor ve doğuma hazırlıyor. 

Anne adaylarını bekleyen süreçleri anlatan hamilelik kitapları da oldukça ilgi çekiyor. Hamilelik sürecini hafta hafta ele alarak anlatan kitaplar veya yaşanmış hikayeleri ele alan kitaplar bulunuyor. Kadınların bu süreçte karşılaşabileceği zorluklar, değişimler ve hastalıklar anlatılıyor. Böylece anne adayları çok daha bilinçli bir hamilelik süreci geçiriyor. Ünlü isimlerin hamilelik süreçlerini anlattığı bireysel hamilelik kitapları da seçenekler arasında bulunuyor. Hamileliğin fiziki kısmının yanı sıra psikolojik kısmı da oldukça önemli oluyor. Bu nedenle, hamilelik psikolojisi ile ilgili kitaplar da büyük önem taşıyor. Anne adaylarının sıklıkla karşılaştığı kaygı içeren psikolojik durumlar ile baş etme yöntemleri kadınlara yardımcı oluyor. Bu kitaplar sadece anne adaylarına değil eşlere de yardımcı oluyor. Hamile olan eşini daha iyi anlayabilmek ve ona daha çok destek olmak isteyen baba adayları da bu kitaplara başvuruyor. 

Hamileler ve bebekler için en önemli konulardan biri de beslenme oluyor. Beslenme ile ilgili pek çok farklı görüş ve alışkanlık bulunuyor. Bu konuda da en doğru bilgi yine kitaplarda bulunabiliyor. Hamilelik süresince nasıl beslenilmeli ve sağlıklı bir hamilelik nasıl geçirilmeli sorularının yanıtları kitaplarda yer alıyor. Sadece anne için değil bebekler için de beslenme düzeni anlatılıyor. Sağlıklı bir hamilelik için yalnızca beslenme değil, hamilelikte spor konusu da kitaplarda işleniyor.

Hamilelik kitapları kadınları sadece doğuma değil bebeğe de hazırlıyor. Yeni doğan bebek ile ilgili pek çok bilginin yer aldığı kitaplar oldukça talep görüyor. Anne adayları bebekleri dünyaya gelmeden onun hazırlıklarına başlamış oluyor. Ve karşılaşabileceği durumlar ile ilgili önceden bilgi edinme şansını yakalıyor. Bebek bakımının ayrıntıları ve dikkat edilmesi gereken noktaları en ince detayına kadar anlatılıyor. Ayrıca ikiz bebek sahibi olacak olan ebeveynler için, deneyimlerin ve tavsiyelerin anlatıldığı kitaplar da yer alıyor. Bu kitaplardan farklı olarak, bebek isim önerilerinin yer aldığı ve isim seçerken anne-babaya yardımcı olacak yayınlar bulunuyor. 

Ebeveynler bu kitaplar sayesinde; hamile kalma ve hamilelik ve hamilelik sonrası sürece daha hazır hale geliyor.  Anne adayları hamileliğe ve doğuma hem psikolojik hem de fiziksel olarak hazırlanmış oluyor. Bu hazırlıklar anne-bebek sağlığını olumlu yönde etkilerken aynı zamanda hamilelik kaygılarını en aza indiriyor. 

Hamilelik Kitapları

106 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Alfa Yayınları
  2. Remzi Kitabevi
  3. Arkadaş Yayınları
  4. Destek Yayınları
  5. Hayat Yayınları
  6. Hayykitap
  7. Kuraldışı Yayınevi
  8. Martı Yayınları
  9. Optimist Yayın Dağıtım
  10. Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  11. Babıali Kültür Yayıncılığı
  12. Boyut Yayın Grubu
  13. Delta Yayınları
  14. Epsilon Yayınları
  15. Güneş Tıp Kitabevleri
  16. Kaknüs Yayınları
  17. Nobel Akademik Yayıncılık
  18. Papatya Yayıncılık
  19. Platform Yayınları
  20. İnkılap Kitabevi
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/80181017
BAŞA DÖN