Akıllı tabletler, her yere kolaylıkla taşınabildikleri için sıklıkla tercih edilir. Kullanım açısından pratik ve her ihtiyaca cevap verebilir yazılım ve donanımsal özelliklere sahip olmaları nedeni ile her geçen gün daha çok kişisel asistanlarınız haline gelmektedir. Farklı tasarım ve niteliklere sahip olan tabletler, yekpare yapıları nedeni ile dayanıklı ürünlerdir. Tablet ekran ve LCD paneller, çeşitli sebepler yüzünden hasar görerek, dokunmatik işlevlerini kaybedebilir ve renk dağılımlarını da yitirebilir. LCD paneller aracılığı ile değişen tablet ekranları farklı teknik özelliklere sahiptir. 

Tablet Ekranlarının Özellikleri Nelerdir?

Tablet satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Tabletin teknik donanımı içerisinde yer alan ekran ve LCD panel özelliklerini incelemeniz gerekir. Akıllı tabletlerin ekran özellikleri size kullanım kolaylığı ve keyfi yaşatır. 

  • Ekran boyutu, ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde olmalıdır. Geniş görüntü sağlaması açısından en az 10 inç boyutunda üretilen ekranlar, hem iş hem eğlence alanında kullanılır.  
  • Kalın ya da ince boyutlu ekranların ağırlıklarına da dikkat edilmelidir. Hafif ya da ince ekrana sahip akıllı tabletler kullanım kolaylığı sağlar. 
  • Dokunmatik işlevini istediğiniz hızda yerine getirebilen akıllı tabletleri her yerde her zaman rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 
  • LCD ekran tipine sahip akıllı tabletler hem estetik görünümleri hem de renkleri canlı ve gerçeğe yakın tutması sebebiyle video, film ya da fotoğraf gibi görüntülü içeriklerinizi keyifle izlemenizi sağlar. 
  • Tabletin kullanıcıya sağladığı ekran çözünürlüğü de görüntülerinizi olumlu yönde etkiler. 

 Akıllı Tablet Ekranı Nasıl Değiştirilir?

Tabletlerinizi her yere her zaman kolaylıkla yanınızda taşıyabildiğiniz için dışarıdan gelen olası darbelere karşı korumanız zor olabilir. Çeşitli kılıflar ile korumaya çalıştığınız akıllı tabletlerinizin ekranları en sık kırılan ya da çatlayan yeridir. Hasar gören ekran sahip olduğu performansı size aktarmakta zorlanır. Renklerde yayılma, parlaklığın azalması, dokunmatik görevini yapamaması tableti kullanmanızı engeller. Farklı yapıya sahip dokunmatik ekranlar, tabletin kullanıcıya dönük yüzünde ve dijital bir katmandır. Elektronik cihazların tamiri konusunda deneyimli kişiler tarafından değiştirilmesi gereken tablet ekranları, kolaylıkla onarılır. Ekranı değiştirilmesi gereken tablet iyi tanınmalı ve bu onarım sürecinde hassas davranılmalıdır. Geçmeli bir yapıda üretilen tabletlerin arkası, kasaya zarar vermeyen sert ve plastik bir gereçle açılarak ekranın anakart ile güç ve veri bağlantı pini dikkatlice çıkarılmalıdır. Tabletin dokunmatik kısmı ise presli ve yapışkanlı olduğu için ekran değişimi için özel olarak geliştirilen vantuzlu aygıtlar ya da ısıtıcılar aracılığı ile değiştirilmelidir. Ekran onarıldıktan sonra sırayla ön yüz yerleştirme işlemi tamamlanmalıdır. Ekranın anakart bağlantısı da takılıp kasa kapağı yerleştirildikten sonra kullanılabilir hale gelir. Konunun uzmanları tarafından test edilen tablet doğru bir şekilde çalıştığı takdirde kullanıcısına teslim edilir. 

Doğru Tablet Ekranı Nasıl Seçilir?

Akıllı tablet seçiminizi gerek cihazın donanımsal gerekse de tasarımsal özelliklerine göre yapmalısınız. Ekran özellikleri tercihlerinizde önemli bir rol oynar. Ancak, tüm tablet ekranları herhangi bir arıza ile karşılaşabileceği için tabletinizin özelliklerini iyi tanıyarak ekran değişimi yapmalısınız. Hometech marka bir tablete sahipseniz, ürün özelliklerine uygun ekran modeli seçmelisiniz. Ekran büyüklüğü, tabletin modeli ve ekranın türü gibi özelliklerini öğrenerek tercihinizi yapmalısınız. Doğru ekran ile tabletiniz çok daha başarılı bir performans ile çalışabilir. Böylece, ürünü ihtiyaçlarınız doğrultusunda rahatlıkla kullanarak işlerinizi halledebilirsiniz. Bir ürünün ekranı görüntü içeren tüm işlerinizi yapabileceğiniz kısmı olduğu için düzgün bir şekilde onarılması ya da değiştirilmesi son derece önemlidir. Tabletinizi aldığınız özellikleri ile kullanmanız için doğru ürün seçimi yapmalısınız.                

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hometech Tablet Ekran & LCD Panel

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
DSACategoryId/2147483646/60008823/60008825/60008826/hometech