Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İkinci Dünya Savaşı Tarihi - Owen Booth

Kronik Kitap
241,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (16)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

228,00 TL
227,90 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778

İNSANLIK TARİHİNİN GÖRDÜĞÜ EN KANLI SAVAŞ…

Fransız Mareşal Ferdinand Foch, Birinci Dünya Savaşı’nı sonlandıran Versay Antlaşması hakkında karamsar bir edayla, “Bu bir barış antlaşması değil, 20 yıllık bir ateşkes,” demişti. Tarih Foch’u haklı çıkaracaktı. Zira Ian Kershaw’ın da belirttiği üzere, Almanya’yı intikam arzusuyla dolduracak kadar sert fakat onu intikam alabileceği vasıtalardan mahrum bırakmayacak kadar yumuşak ve kusurlu bir antlaşma olan Versay’ın, yeni bir savaşa zemin hazırlaması neredeyse kaçınılmazdı.

Almanya’da 1918 sonrasında yaşanan ekonomik ve toplumsal huzursuzluklar, Büyük Buhran’la doruk noktasına ulaştı. Adolf Hitler ve ırkçı Nazi Partisi’nin 1933 yılında iktidara gelmesiyle sonuçlanan bu süreç, Avrupa’da ikinci bir felaketin taşlarını döşedi. Müttefiklerin Avusturya, Sudetenland ve Çekoslovakya’nın geri kalanına yönelik Nazi saldırganlığı karşısında izledikleri “yatıştırma politikası” ise ters tepti. Hitler’in Stalin ile beklenmedik bir antlaşma yapıp Polonya’ya taarruz etmesi ve çatışmanın kaçınılmaz olduğunu nihayet fark eden Müttefiklerin Almanya’ya savaş ilan etmeleriyle, İkinci Dünya Savaşı 1 Eylül 1939’da nihayet başlamış oldu. Alman ordusu, ağırlık noktasını zırhlı ve motorize birliklerin teşkil edeceği yarma taarruzları ile onlara yakın hava desteği sağlayacak hava kuvvetlerinin eşgüdümüne dayanan “yıldırım savaşı” doktriniyle Polonya’yı üç haftada mağlup edecek, akabinde ise yetenekli komutanları, çağdaş doktrinleri ve modern silahlarıyla Avrupa’yı adım adım işgal edip Moskova kapılarına kadar ilerleyecekti. Bu sırada Asya’nın yükselen gücü Japon İmparatorluğu ise, Avrupa’daki savaşı fırsat bilip Avrupalıların bölgedeki sömürgelerini ele geçirmeye yönelik yayılmacı bir politika izledi. Bu politikanın, ABD’nin Japonya’ya petrol ambargosu uygulaması ve neticede Pearl Harbor Baskını’na yol açmasıyla, Avrupa’da başlayan savaş Asya ve Pasifik’i de pençesine aldı.  

Owen Booth ve John Walton tarafından kaleme alınıp 20’den fazla dile çevrilen İkinci Dünya Savaşı Tarihi, tarihin en büyük ve en trajik savaşının başlıca kişilikleri, hadiseleri, cepheleri ve muharebelerinin hikâyesini anlatıyor. 300’den fazla fotoğraf, harita ve görselle desteklenen metin, askerî ve siyasi hadiselerle sınırlı kalmayıp, cephe gerisindeki toplumsal olaylardan Yahudi soykırımı ve savaş suçlarına, kadınların savaştaki rolünden teknolojik gelişmelere kadar birçok konuyu ele alıyor. Detaylara ve teknik ifadelere boğulmadan yalın, akıcı ve genel bir anlatım sunan İkinci Dünya Savaşı Tarihi, okuru görselleri ve sürükleyici diliyle çarpıcı bir yolculuğa çıkarıyor.  

Yazar Owen Booth
Sayfa Sayısı 328
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yayın Tarihi 2023
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000046DXZF
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Türk Dış Politikası Tarihi - Fahir Armaoğlu Çağrı Bey - Cihan Piyadeoğlu Tanzimat Ve Bulgar Meselesi(Ciltli Özel Baskı) - Halil İnalcık Moğol İmparatorluğu - Timothy May Leonardo Da Vinci - Bir Ustanın Portresi - Bruno Nardini Birinci Dünya Savaşı Tarihi - Andrew Wiest Heinz Guderian - Pier P. Battistelli Sultanın Korsanları - Emrah Safa Gürkan Türklerin Serüveni: Metehan'dan Atilla'ya Fatih'ten Atatürk' - Cansu Canan Özgen Kısa Dünya Tarihi - William H. McNeill Fransız Devrimi (Ciltli) - Emrah Safa Gürkan Moğolların Gizli Tarihçesi Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Vikingler - I. Heath Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı Theophanes Confessor’ün Kroniğinde Türkler: 284-813 - Hatice Aydın Kan Kırmızı Karlar - Günter K. Koschorrek Milli Istihbarat Teşkilatı 1826-2023 - Polat Safi Türklerin Büyükleri-Asya'dan Avrupa'ya Hazar'dan Akdeniz'e - Cansu Canan Özgen Timurlenk - Bozkırların Son Göçebe Fatihi - Beatrice Forbes Manz 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi (Ciltli) - Fahir Armaoğlu Vatan Ve Führer İçin - 1. SS Panzer Tümeni'Nden Bir Askerin Anıları - Erwin Bartmann Türk İstihbaratı ve Soğuk Savaş - Egemen Bezci Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında - Ahmet Taşağıl Harezmşahlar - Erkan Göksu Eski Yakındoğu Tarihi MÖ 3000-323 Kürtçülük 2 1924-1999-Bilal N. Şimşir Hayatım Kazım Karabekir - Erhan Çiftçi İstihbarat Savaşları - Hüseyin Aziz Akyürek İç Asya Tarihi: Cengizliler Çağı - Nıcola Di Cosmo
Başa dön