Türkiye’nin en köklü pamuk üreticilerinden biri olan İpek İdrofil Pamuk San. ve Tic. A.Ş., 1972 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Kuruluşunun ilk yıllarında yurt içi hidrofil pamuk pazarında büyük bir paya sahip olan İpek, ilerleyen süreçte üretim tesisi, teknoloji ve istihdam alanına verdiği önem ve yaptığı yatırımlarla büyümeyi sürdürerek global pazardaki diğer isimlerle rekabet eden bir kapasiteye erişmiştir.

İpelina, İpek Organik, İpek Klasik ve İpek Bebek markaları ile çok sayıda ülkenin pazarında faaliyet gösteren İpek; tüketicilerine bebek temizliği, kozmetik ve temel ihtiyaç alanlarında kullanılan kaliteli ve güvenilir pamuk ürünlerini sunar.

Yeni ürün geliştirme alanında sektörünün öncüsü olmayı amaçlayan marka, 1994’de yatırımı tamamlanan Kırklareli Lüleburgaz’daki modern tesislerinde çalışmalarını yürütmektedir. 70.000 metrekare açık alana ve 25.000 metrekarelik kapalı alana sahip olan inovatif üretim tesislerinde yarı mamul, kasarlı hidrofil pamuk, kozmetik amaçlı hidrofil pamuk, zigzag hidrofil pamuk, fitil pamuk, taranmış balya pamuk, non - woven hidrofil pamuk, non - woven vatka ve kulak temizleme çubuğu üretimi yapmaktadır.

İpek organik ürünlerinin üretiminde oxo-biodegredable torbalar kullanır. Mükemmel emiciliği ve su tutma kapasitesiyle ideal hijyen için vazgeçilmez olan perfore hidrofil pamuğu, tüketicilerinin ihtiyacına göre 100 gr ile 200 gr arasındaki miktarlarda üretmektedir. Water - jet teknolojisini kullanıldığı %100 saf pamuktan üretilmiş olan solüsyonlu makyaj pedlerini, kadınların yüz, göz ve boyun bölgelerindeki makyajı zahmetsizce ve güvenle temizlemeleri için yaşam kalitesini artıran bir seçenek olarak sunar.

Pamuk ve pamuk bazlı ürünlerinin tamamı tüketicilerin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak için Avrupa ve İngiltere farmakopelerine uygun şekilde, uluslararası standartlar baz alınarak üretilir. İpek, ulusal ve uluslararası üretim kalitesi standartları için belirleyici olan TSE, ISO 9001 ve GMP gibi belgelere sahip olup, üretimini bu standartlara uygun olarak gerçekleştirir. Üretimini T.C. Sağlık Bakanlığının izni ve kontrolü altında gerçekleştiren markanın Türk Standartları Enstitüsü Kalite Uygunluk ve İmalat Yeterlilik Belgesi bulunur. TÜV NORD CERT GmbH Co. KG’den aldığı TS EN ISO 9001: 2000 ve TUV AUSTRIA TS EN ISO 9001: 2008 belgesi ile SGS-İngiltere’den aldığı Kalite Yeterlilik Sertifikası ile yüksek kalite hedefine ulaşmaktadır. Ham madde girişi, ürün kontrolü ve proses bu standartlara göre belirlenen spesifikasyonlara uygun şekilde yapılmaktadır. Ayrıca tüm üretim, ambalajlama ve kalite kontrol süreci kayıt altına alınarak elde edilen kayıtlar belirli bir süre muhafaza edilmektedir.,

Türkiye’nin ve dünyanın önemli hidrofil pamuk üreticilerinden biri olarak İpek, yüksek kalitedeki ürünlerini doğal kaynaklara ve insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu yöntemlerle yapar. Ürün kalitesine gösterdiği hassasiyeti, çevreyi koruma alanında da göstererek atık su artıma sistemi ve bacı gazı kontrol sistemi ile gereken önlemi alır. Ekolojik fayda sağlayan ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkaran bir üretim politikası izleyerek, mamulleri kullanıcılarının talep ettiği ambalajlarda, bilgisayar destekli olarak çalışan otomatik hatlarda ve maksimum hijyen koşullarına sahip ortamda üretir. Medikal alan gibi pamuğun sıhhi amaçlar için kullanıldığı yerlerde hijyenik ve ekonomik olması bakımından daha fazla tercih edilen rulo hidrofil pamuk üretimi de yapan İpek; hastane, eczane ve tıbbi hizmet sunan diğer şirket ve kurumlar ile iş birliği içindedir.

1998 yılından bu yana TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve İTHİB (İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği) tarafından ihracat alanında 20’yi aşkın ödüle layık görülen İpek, tüketicilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve iş ortaklarına üstün bir hizmet vermek amacıyla ekolojik duyarlılığı ve kalite olgusunu ön plana çıkararak, çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İpek

814 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 7. İndirimli Ürünler
 8. Hemen Al Sonra Öde
 9. Sepette Kampanyalı Ürünler
 10. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön