Isı Yalıtımı Malzemeleri ve Fiyatları

Isı Yalıtımı Malzemeleri ve Fiyatları

Isı yalıtımı malzemeleri ve fiyatları bu ürünlerin farklı kullanım alanlarına hitap etmesinden dolayı değişkenlik gösterir. Evinizin ısınmaması ya da ısındığında yakıt faturanızın fazla gelmesi durumunda ısı yalıtımıyla ilgili önlemler almanız gerektiğini göstermektedir. Ev ya da ofisinizin içindeki mevcut ısıyı dışarıya bırakmadan sıcacık ortamlar oluşturmanıza yardımcı olan ısı yalıtımı malzemeleri farklı özelliklere sahiptir. Bu malzemeler sayesinde ise oturduğunuz mekanın daha kolay ısınabildiğini söyleyebiliriz. Yüksek enerji faturalarına da son vermek için ısı yalıtımı malzemelerini satın alabilirsiniz. Her malzemenin tasarım şekli ve kullanım alanı birbirinden farklıdır. Buna bağlı olarak da ısı yalıtımı malzemelerin fiyat aralıkları birbirinden ayrılır. Isı yalıtımı malzemeleri dış cephe de kullanıma uygun olabilen ürünler şeklinde de karşınıza çıkar. Dış cephe de sıcaklığın dışarı çıkmasını engelleyen bu malzemeler, soğuğun da içeri girmesine engel olur. Bu sayede, yakıttan da tasarruf etme şansına sahip olabilirsiniz. 

Isı yalıtım malzemeleri sayesinde kış aylarında düşük fiyatlı faturalar ödeyebilirsiniz. Çünkü bu malzemeler sayesinde, kış aylarında sıcak ortamlar oluşturmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda, doğalgaz ile ısınıyorsanız, kombi derecesini düşük oranlara çekseniz bile evinizin ısındığını görebilirsiniz. Bu kolaylığı sağlayan ısı yalıtım malzemeleri, faturanızın düşük gelmesini sağlayacaktır. Dış cephe için satın alacağınız ısı yalıtımı malzemelerinin alanında uzman kişilerce montajlanması gerekecektir. Fiyatlandırma aşamasında ise bu ürünlerin farklı kullanım şekillerine sahip olması oranları etkiler. Dış cephenin yanı sıra, içeride de kullanabileceğiniz yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Kalorifer petek arkalığı ısı yalıtım plaka levhası bu ürünlerden bir tanesidir. Petek arkalığını yerleştirdiğinizde daha hızlı bir şekilde ortamın ısındığını fark edeceksiniz. Isı yalıtımı yapmak için ısı yönlendiricileri de kullanabilirsiniz. Petek üstü ısı yönlendiricileri, adından da anlaşılacağı üzere peteğin üstüne takılır. 

Isı Yalıtımı Malzemesi Seçenekleri

Isı yalıtım çeşitleri farklı seçeneklere ayrılmaktadır. Seçenekler arasında yer alan yönlendiriciler oldukça işlevsel bir özelliğe sahiptir. Isıtılan peteğin üstüne yerleştirilerek kullanılan bu ürünler, ısıyı direkt ortama vermenize olanak sağlar. Aynı zamanda, petek üstü ısı yönlendirici ayarlanabilir bir yapıya da sahiptir. Isıyı hangi yükseklikte vermek istiyorsanız, o şekilde bu ürünlerin ayarını yapabilmeniz mümkündür. Bu ürünlerin ölçüleri ise farklı petek modellerine uygun özelliklerdedir. Isı yalıtımı ortamda bulunan mevcut ısının korunmasına yardımcı olan bir işlemdir. Dışarı çıkmayı engelleyen ısının aynı zamanda dışarıdan gelen soğuğu da kesme özelliği vardır. Genel olarak, eski yapı binalarda karşınıza çıkan bu sorunlar, zaman içinde yıpranan yapı malzemelerinden dolayı yeni yapılarda kullanıcılara sorun çıkarabilir. Kalorifer, soba, elektrikli cihazlar ve kombi gibi ısıtmaya çalıştığınız mekanlar için harcadığınız enerji oranının düşürülmesi ısı yalıtımına bağlıdır. Örneğin, doğalgaz ile ısıtılan mekanlar için kalorifer radyatör alüminyum ısı yönlendirici modelleri tasarlanmıştır. 

Yaşam alanlarında ısınmayı sağlayabilmek için belli ürünlerden yararlanarak enerji harcandığını söyleyebiliriz. Harcanan bu enerjiye rağmen ısınma durumu söz konusu değilse binanızın ısı yalıtımı yapılmamış anlamına geliyor demektir. Isı yalıtımı konusundaki eksikliklerin giderilmesi için dış cephenizin yaptırılması gerekse de evinizin içinde de kullanmanız gereken bazı malzemeler vardır. Örneğin, kapı ve pencere fitili yapışkanlı ürünü sayesinde soğuğu kesebilmeniz mümkün olacaktır. Verilen ısıyı içeride tutmanıza yardımcı olan bu malzemeler, sizin daha fazla enerji harcamanızı önler. Bu da enerji faturanızın düşmesine yardımcı olur. Yakıt masraflarınızı kısmak için bu gibi malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Isı yalıtımı yapmak kullanacağınız malzemeler sayesinde sizin elinizde olacaktır. Doğru yalıtım ile kısa zaman içinde bu yöndeki probleminizi çözebilme şansına sahipsiniz. Böylece yüksek gelen faturalarınızı da azami düzeye çekmiş olursunuz. 

Isı Yalıtımı Ürünleri Nasıl Seçilir?

Isı yalıtım ürünleri seçimi yaparken ısınma şeklinizi göz önüne almanız gerekir. Binanızda yaşamış olduğunuz ısınamama problemi tadınızı kaçırıyorsa, ısı yalıtımı yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Özellikle, soğuğun hakim olduğu illerde kış aylarında sıcak ortam oluşturmanın önemi büyüktür. Bu ortamların oluşturulması için keskin ve soğuk havanın yaşam alanlarına sızmaması gerekir. Isı yalıtımıyla ilgili bir şeyler yapmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Öncelikle sorunun doğru bir şekilde tespitini yapmanız son derece önemlidir. İçerideki sıcak havanın hangi sebepten dolayı ortamdan kaybolduğunu öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Dışarıdaki soğuk havanın içeriye nasıl girdiğini de bu sayede öğrenmiş olursunuz. Öncelikle kapı ve pencereleri kontrol etmeniz gerekir. Eğer soğuk buralardan evinize giriyorsa, kapı ve pencereler için tasarlanan kapı altı rüzgar önleyici ısı yalıtım süngeri gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, pencereler için de tasarlanan yapışkanlı süngerleri ısı yalıtımı yapmak için tercih edebilirsiniz. 

Kapı ve pencerelerde bu problem yoksa ısı kaynağını gözden geçirmeniz gerekir. Isı peteklerinizden geliyor ve sıcaklık odaya doğru yayılmıyorsa, ısınının yönünü değiştirecek aparatlar kullanabilirsiniz. Sıcaklığı direkt odaya yaymak için ısı yönlendiricileri tercih edebilirsiniz. Isı yalıtımının yapılması bazı durumlarda sizinle alakalı bir durum da olmayabilir. Bazı büyük problemlerin dış cephe ısı yalıtımı yapılarak çözülebileceğini söyleyebiliriz. Ancak evinizin içinde kendiniz yalıtımlı bir ortam oluşturmak istiyorsanız, polyester elyaf ısı yalıtım keçesi gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz. Doğru yalıtım malzemesini seçerek, ev ya da ofisinizde sıcacık ortamlar oluşturabilirsiniz. Özellikle, evinizde küçük bebeğiniz varsa ve ısınma problemi onu etkiliyorsa, bu malzemelerden mutlaka yararlanmalısınız. Evinizin işçiliğinde bir problem olmadığından emin olarak ısı yalıtımı malzemelerini en doğru şekilde seçmiş olursunuz. 

Isı Yalıtımı Malzemeleri Nerelerde Kullanılır?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, çevre bilinci de bir hayli artmıştır. Buna bağlı olarak, ısı yalıtımı da önemli bir noktaya gelmiştir. Yeni yöntemler ile birlikte, ısı yalıtımı anlamında da akılcı önlemler alınmaya başlamıştır. Bina içi ve dışında çeşitli malzemeler ile ısı yalıtımı yapma imkanı bulunmaktadır. Isı yalıtımı konusunda gün geçtikçe gerçekleştirilen bu yenilikler, yeni malzemelerin tasarlanmasına ortam hazırlamıştır. Örneğin, ısı koruyucu radyatör arkalığı radyatörler için üretilen bir yalıtım malzemesidir. Ancak ısınma türünüze uygun olarak kullanabileceğiniz farklı özelliklerde yalıtım malzemeleri de bulunmaktadır. Problemi tespit ettikten sonra, tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan doğru ürünü satın almaktır. Eğer ısınma probleminiz pencerelerdeyse, cam macunu işinizi görecektir. Pencerelerinizin lastikleri gevşemiş ve hava alıyorsa, cam süngerini de kullanabilirsiniz. Hava alan yerin büyüklüğü kadar macun yapıştırma işlemiyle 1 dakikada sıcak yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Eğer havan kısım daha büyükse, daha sık malzemelerden imal edilmiş süngerler işinizi görecektir. İhtiyacınız kadarını keserek gerekli bölgeye yapıştırdıktan sonra ısı farkını görebilmeniz mümkün olacaktır. Isıyı sızdıran yer kapılarınız da olabilir. Eğer problem kapılardaysa, benzer şekilde işlemler uygulayabilirsiniz. 

Yaşadığınız problem dışarıya açılan kapıda ya da pencerelerde değilse, ısının kaynağını araştırmanız doğru olacaktır. Isı veren peteğinizin yeri doğru olmayabilir. Bunun yanı sıra, kombinizin ayarı bozulmuş olabilir. Yaşam alanlarının içinde sıcak ortamlar yaratmak için boru yalıtım kılıfı köpüğü de kullanabilirsiniz. Bu kılıf sayesinde, daha sıcak yaşam alanları oluşturabilme şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda, ayarlanabilen ölçülerde ısıya yön veren son derece kullanışlı petek üstü ısı yayıcılar da işinizi görecek aparatlardan bir tanesidir. Peteğinizin üzerine kolayca montajladıktan sonra, ısıyı odaya yayabilme şansına sahip olabilirsiniz. 

Isı Yalıtımı Malzemelerinin Kullanım Avantajları

Ahşap Amerikan kapı kasa fitili 25 mt gibi ev içi ısı yalıtımı malzemeleri, ısının ortamda kalmasına yardımcı olmaktadır. Eğer ısı veren kaynaklarınızda bir problem varsa öncelikle bu sorunu çözmeniz gerekecektir. Ancak böyle bir sorununuzun olmamasına rağmen eviniz ısınmıyorsa, ısı yalıtımı malzemelerini kullanarak avantaj elde edebilirsiniz. Isı yalıtımı malzemelerini kullanarak para ve enerji kaybı yaşamazsınız. Ev konforunu bu sayede elde etmiş olursunuz. Örneğin, ısı yönlendiriciler ile peteklerinizin üstündeki perdelerinizin sararmasını da önleyebilirsiniz. Peteğinizin arkasına yerleştireceğiniz yansıtıcı reflektör ise ısıyı odanıza tamamen yaymanıza olanak sağlar. Bu malzemelerin özellikle dış cephesinde ısı yalıtımı olmayan bireylere büyük bir avantaj getireceğini söyleyebiliriz. Yansıtıcılardan örnek verecek olursak, dış cephesi yapılı olmayan bir binada duvardan ısının çıkmasını önleyecektir. Isı yalıtımı dış cephe için yaptırdığınızda ise binanızın ömrü uzayacaktır. Enerji faturanızın ise daha düşük geleceğini görebilirsiniz. 

Aile bütçenize katkı sağlamak amacıyla ısı yalıtım malzemelerini kullanabilirsiniz. Isı kaybını engellerken, daha yaşanabilir alanlar da oluşturmuş olursunuz. Yaşam kalitenizi artıracak olan birçok ısı yalıtım malzemesi ulaşılabilir fiyatlar ile satışa sunulur. Soğuk kış günlerinde soğuk havayla temasınızı engelleyecek olan ısı yalıtım malzemeleri oldukça işlevsel bir kullanım yapısıyla üretilirler. Soğuk hava kaynaklı hastalıkların da bu malzemeler sayesinde önlenmesi mümkün olacaktır. Enerji kullanımını azaltarak çevrenin ise korunması ısı yalıtım malzemelerinin kullanımına bağlı bir durumdur. Isı yalıtım yaparken kullanılan malzemelerin geniş bir kategoriye ayrılması, farklı ısınma kaynaklarının ortamda kalmasını sağlamaktadır. Genel olarak, bu malzemelerin avantajlı bir kullanım yapısına sahip olması, birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesine olanak sağlamaktadır. 

Isı Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler?

Radyatör petek arkalığı 2’li paket şeklinde ev içi kullanıma uygun olan birçok ısı yalıtımı malzemesi vardır. Malzemelerin ısı yalıtımı malzemesi olarak kullanılabilmesi için çeşitli standartları uygun olması da son derece önemlidir. Dolayısıyla ISO ve CEN standartlarına uygun olan ısı yalıtım malzemelerini satın almanız gerekecektir. Bu standartlara uygun yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik katsayısı ne kadar düşük olursa o denli ısının geçişine karşı direnç gösterecektir. Ekstrüde Polistren Köpük, ekstrüzyon işlemiyle istenilen kalınlıkta hat boyunca çekilerek de kullanılabilmektedir. Kuru ve hareketsiz hava sağlayan köpüksü yapısı ise bilinen en iyi ısı yalıtım şekillerinden biridir. Bu ürünlerin blok ve levha şeklinde üretildiklerini söyleyebiliriz. Malzemelerin % 100’e yakını ise hareketsiz ve kuru havanın bulunduğu ortamlarda ısı yalıtımı konusundaki en iyi ürün arasında yer alır. Köpüklerin yanı sıra, taş yünü, cam köpüğü, cam yünü, mantar levha, ahşap lifli levha, genleştirilmiş perlit, seramik yünü gibi farklı türdeki malzemeler de yalıtım için kullanılabilmektedir. Yalıtıma konu olan bu malzemelerin içeriği ise birbirinden farklıdır. 

Isı Yalıtımı Faydaları Nelerdir?

Isı yalıtımı öncelikle enerji verimliliği sağlar. Aynı zamanda, ortamın olduğundan daha sıcak olmasına da yardımcı olur. İnsan sağlığını da olumlu yönde etkileyen bu işlem, uzun ömürlü ve güçlü yapıların oluşmasına yardımcı olur. Ekolojik ve çevreye dengeyi korumaya katkıda bulunan bir işlemdir. 

En İyi Isı İzolasyon Malzemesi Nedir?

Isı izolasyonu sağlayan en iyi malzeme köpüklerdir. Köpüklerin ısı iletkenliği katsayı son derece düşüktür. Bu nedenle, ısının geçişini de engellerler. Bu durum, muhteşem bir şekilde ısı yalıtımı yapmanıza olanak sağlar. 

Isı Yalıtımı Nasıl Homojen Hale Getirilir?

Isı yalıtımının ortama homojen bir şekilde yayılması için ısı kaynağına uygun malzemeler satın almanız gerekir.   • Yalıtım İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

  • Malzemelerin ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılabilmesi için ISO ve CEN standartlarına uygun olması gerekir. Bu standartlara göre yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik katsayısı ne kadar düşük olursa, malzeme ısının geçişine karşı o kadar direnç gösterir. Ekstrüde Polistren Köpük, ekstrüzyon işlemi ile istenilen kalınlıkta hat boyunca çekilebilir. Hareketsiz ve kuru bir hava sağlayan köpük yapısı, bilinen en iyi ısı yalıtım şekillerinden biridir. Ekspande Polistren Köpük ise blok veya levha halinde üretilir. Malzemenin %98'i hareketsiz ve kuru hava olduğundan ısı yalıtımı konusundaki en iyi ürünler arasında yer alır. Köpüklerin yanı sıra cam yünü, taş yünü, cam köpüğü, genleştirilmiş perlit, mantar levhalar, ahşap lifli levhalar, seramik yünü gibi malzemeler de yalıtım için kullanılan malzemeler arasında yer alır.
  • Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

  • Enerji verimliliği sağlar. İnsan sağlığına olumlu etki gösterir. Yapılar, daha uzun ömürlü ve daha güçlü hâle gelir. Çevreyi ve ekolojik dengeyi korumaya katkı sunar. Yaşam alanlarındaki konforu artırır. Isı dağılımını homojen hâle getirir. Buhar yoğuşmasını azaltır.
  • En İyi Isı İzolasyon Malzemesi Nedir?

  • En iyi ısı yalıtım malzemesi köpüklerdir. Köpüklerin ısı iletkenlik katsayısı düşük olduğundan ısının geçişini de büyük ölçüde engellerler. Köpük çeşitleri arasında yer alan EPS yani Ekspande Polistren Köpük, ısı yalıtım performansı açısından en iyi izolasyon malzemeleri arasında ilk sırada yer alır. Nefes alma, su emme, basma dayanımı gibi birçok kritere uygunluk gösteren EPS, Binalarda Yangın Yönetmeliğinin gerekliliklerini de karşılar.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Isı Yalıtımı Malzemeleri ve Fiyatları

2212 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2212 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?