Ölmeden Önce Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

Dünya klasiklerinden Türk edebiyatının unutulmaz eserlerine, polisiye romanlardan fantastik edebiyata farklı türlere ait kitaplar, okunması gereken kitaplar listesi ile bir araya gelerek kitapseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Yerli ve yabancı yazarlardan geniş bir seçki sunan okunması gereken kitaplar listesi ile kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz.

Dünya Klasikleri ile Yeniden Tanışın

İlköğretimden itibaren gerek okul yaşantınızda, gerekse boş zamanlarınızda okumayı sıkça hayal ettiğiniz dünyaca ünlü birçok yazar, okunması gereken kitaplar sıralaması içinde yer buluyor. Gençlerin kişisel gelişimlerini ve hayata bakış açılarını şekillendirmeye yardımcı olan kült eserler arasında başı çeken Küçük Prens, Sofie’nin Dünyası gibi kitaplar sürükleyici dilleri, özgün üslupları ve fark yaratan çevirileriyle okurların beğenisine sunuluyor. Üstelik bu romanlardan bazıları, Cemal Süreyya ve Tomris Uyar gibi Türk yazınının önde gelen isimlerinin çevirileri sayesinde büyük keyifle okunuyor. 

Rus edebiyatının Dostoyevski gibi en önemli temsilcilerinden Amerikan edebiyatının John Steinbeck ve Ernest Hemingway gibi toplumsal gerçekçi yazarlarına kadar birçok farklı edebiyat akımı ve söz konusu akımların öncü yazarları, dünya klasikleri arasında okurlarla buluşuyor. Okuma zevki kadar yazma becerisini geliştirmek isteyenlerin de ilk tercihlerinden olan Montaigne‘in Denemeler'i, Victor Hugo eserlerini bir araya getiren Victor Hugo serisi ve Albert Camus seçkisi Fransız edebiyatına ait farklı dönemleri incelemenize ve Fransız İhtilali dahil farklı dönemlere büyülü bir yolculuk yapmanıza yardımcı olan en gözde okuma kitapları listesini oluşturuyor.

Dünya Klasikleriyle Zamanda Yolculuğa Çıkın

Genç okurların kitap okuma deneyimini zenginleştiren ve bir anlamda kitapları onlara daha da sevdiren J.R.R. Tolkien ve Jose Saramago gibi günümüz yazarlarının post modern yazına kazandırdıkları birçok eseri ve roman dizilerini okunması gereken kitaplar listesinde bulmanız sağlanıyor. Modern romanın öncüsü ve farklı edebiyat akımların simgesi isimler de gözde okuma listesinde yeniden gün ışığına çıkıyor. Modern İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden Charles Dickens ile 20. yüzyılın başlarına giderek Sanayi Devrimi’nin toplumsal dönüşüme nasıl hizmet ettiğine tanıklık edebilirsiniz. George Orwell’in 1984 ve Hayvanlar Çiftliği isimli efsanevi eserlerinde modern topluma eleştirel gözlerle bakma fırsatı bulabilirsiniz. J.D. Salinger ve Umberto Eco gibi postmodern yazının önde gelen yazarlarına ait eserleri, yapı bozucu anlatımlarını muhteşem şekilde yansıtan Türkçe çevirilerle deneyimleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Klasikten Moderne Türk Edebiyatı

Türk romanı denince akla gelen ünlü yazarlar da okunması gereken kitaplar listesinde yerini alıyor. 20. yüzyıl Türk romanının önde gelen iki ismi Yaşar Kemal ve Orhan Kemal, Türk roman klasikleri arasında ayrı bir öneme sahip. Yaşar Kemal'in İnce Memed'i ve Orhan Kemal'in Önce Ekmek'i ile Türk toplumunun köy yaşamından kent yaşamına doğru ekonomik değişim çerçevesinde nasıl şekillendiğine, bu değişimin harika betimlemeler yoluyla edebiyata nasıl aktarıldığına şahit olabilirsiniz. Modern Türk edebiyatında eleştirel bakış açısıyla dikkat çeken, aynı zamanda farklı sanat dallarındaki kimlikleriyle öne çıkan Türk yazarlar da en gözde okuma listesi içerisinde fark yaratıyor. Zülfü Livaneli ve Yılmaz Güney gibi çok yönlü kimlikleriyle geniş bir hayran kitlesine sahip sanatçıların eserleri, okunması gereken kitaplar arasında başı çekiyor. Bir anlamda Türk romanının tarihsel gelişimine tanıklık eden okuma seçkisi, aynı zamanda Türk toplumunun kültürel zenginliğini ve derinliğini ortaya koyuyor.

Kitap tutkunlarının okuma keyfine yeni bir canlılık katacak olan okunması gereken kitaplar listesi dünya klasikleri, Türk romanı, postmodern yazarlar ve eleştirel yazın gibi farklı odakları ile dikkat çekiyor. Her edebi zevke uyan seçeneklerin zenginliği ile dikkat çeken okunması gereken kitaplar kategorisini inceleyebilir, seçtiğiniz kitaplara Hepsiburada ayrıcalığı ile hemen sahip olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Okunması Gereken Kitaplar

252 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Yazar A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. Can Yayınları
  2. Yapı Kredi Yayınları
  3. İş Bankası Kültür Yayınları
  4. İletişim Yayınevi
  5. Everest Yayınları
  6. İthaki Yayınları
  7. Ayrıntı Yayınları
  8. Doğan Kitap
  9. Kırmızı Kedi Yayınevi
  10. Bilgi Yayınevi
  11. Sel Yayıncılık
  12. Metis Yayınları
  13. Altın Kitaplar
  14. Timaş Yayınları
  15. Koridor Yayıncılık
  16. Mitos Boyut Yayınları
  17. Altıkırkbeş Yayınları
  18. Altın Bilek Yayınları
  19. Epsilon Yayınları
  20. Literatür Yayıncılık
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
Başa dön