Kapı Koruyucu

Araç Kapısı Koruyucu

Araç kapınızı dış etkenlerden uzak tutmanıza olanak sağlayan kapı koruyucular, yıpranan ve deforme olan parçalarınızı düzeltmenizi sağlarken yenileyebilmenize fırsat tanıyor. Fonksiyonel olarak birbirinden farklı işlevlere sahip ürünler, görsel olarak da aracınızı kişiselleştirmenize yardımcı oluyor. Boyasız göçük düzeltme pensesinden çizik önleyici tampon korumaya kadar üretilen ürünler, otomobiline değer veren kullanıcılar için pek çok seçenek sunuyor. Hemen her araç modeline uyumlu araç kapısı koruyucuları, bakım yapmanızı kolaylaştırırken sürüş deneyiminizi de daha keyifli hale getiriyor. Kaza ve benzeri birtakım olumsuz durumlar sonucunda zarar gören kapı parçalarınızı onarmanıza ve değiştirmenize fırsat tanıyan ürünler, otomobilinizi korurken daha iyi görünmesini sağlıyor. Görselliği ön planda tutan araç kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayan araç kapısı koruyucu modelleri, geniş ürün yelpazesiyle işlevsel olarak doğru ve kaliteli parçaları seçmenize yardımcı oluyor. Bozuk parçaları yenilemenizi sağlayarak güvenli bir sürüş performansı elde etmenize imkân tanıyan ürünler, aracınızın ömrünü uzatıyor.

Araç Kapı Koruyucularla Daha İyi Bir Görsel Performans

Ufak darbeler sonucunda oluşan küçük ve orta çaplı göçükleri boyaya gerek kalmadan onarmanıza imkân sunan düzeltici kitlerin de aralarında bulunduğu araç kapısı koruyucuları, birçok parçayla bakım ve korunma işlemlerini pratik bir hale getiriyor. Sabit ve hassas bir çekme kuvveti uygulayarak kullanabileceğiniz göçük düzeltme aletleri; otomobil, minibüs, kamyonet gibi çeşitli araç modellerinin kapılarında kullanılabiliyor. Ayrıca sürüş esnasında taş sıçraması sonucunda oluşan küçük ezikleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olan ürünler, dolu gibi dış etmenlere karşı da önlem almanızı olanak sunuyor. Parlak metal, bakır ve krom renkleriyle birbirinden farklı uzunluklarda üretilen nikelaj şeritler ise kapı koruma amaçlı olarak kullanılabiliyor. Aynı zamanda solgun görünen ve yerinden çıkan cam kenarlarını yenilemenize fırsat tanıyarak otomobilinizi kişiselleştirmenize imkân veriyor. Kendinden yapışkanlı olarak üretilen birçok ürün modeli, kesilebilir özelliğiyle de aracınızı istediğiniz şekilde dekore etmenize yardımcı oluyor. Yağmurlu ve karlı hava koşullarında rahatlıkla kullanabileceğiniz şeritleri yerleştirirken yapıştırılacak yerin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Otomobilinizin kapısını açarken taş, kaldırım ve benzeri yüksek alanlara çarpmasının engelleyen araç kapısı koruyucuları, ufak çaplı çizikler ile derin sıyrıkların önüne geçiyor. Tüm araç tiplerine uygun kapı çarpma koruyucuları, kolay monte edilebilir yapısıyla da hem kolaylık hem de etkili bir koruma sağlıyor.

Geniş Ürün Yelpazesiyle Araç Kapı Koruyucular

Pek çok araç modeline uygun kapı kolları koruyucularının da aralarında bulunduğu ürünler, otomobiline önem veren sürücüler için kolaylık sağlıyor. Dış kapı kolunun iç kısmının çizilmesini önleyen koruyucular, şeffaf yapısıyla arabanızın daha bakımlı görünmesine fırsat tanıyor. Kompakt yapılarıyla zahmetsiz bir şekilde yerleştirilebilen modeller, uygulandığı alanın zarar görmesini engelliyor. Ayrıca aşınma ve paslanma gibi korozyonların oluşmasının önüne geçerek iyi bir kullanım deneyimi sunuyor. Geniş ürün seçeneğiyle araç kapılarınızı koruma altına alan koruyucu ürünler, ses önleyici fitillerle de dışarıdaki sesin içeri girmesine engel oluyor. Ayrıca toz ve yağmur suyunun araç içine girmemesi için bir set oluşturarak temiz bir kullanım elde etmenize yardımcı oluyor. Çarpmalara ve sürtmelere karşı boyayı koruyan yan kapı çıtaları, farklı araç tiplerine uygun modelleriyle arabanıza şık bir görünüm katıyor. Sürgülü araç kapıları için tasarlanan kapı çıtaları, paslanmaz çelikten üretilen alternatifleriyle deforme olan parçaları değiştirmenize şans veriyor. Kendinden yapışkanlı ürünleriyle birkaç adımda monte edilebilen sürgülü araç çıtaları, su ve benzeri etkenlere karşı dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü bir performans sergiliyor. Otomobilinizin kapılarının zarar görmesini engellemenize yardımcı olan pek çok araç kapı koruyucu, parçaların orijinal yapısını korurken daha temiz görünmesine olanak sunuyor. Aracınızın kullanım ömrünü artırarak daha estetik bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç Kapısı Koruyucu

1795 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1795 ürün
Kapı Koruyucular Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Kaporta Kaporta, araçların sac bölümüne verilen isimdir. Arabayı kaplayan sac yapı, kabinin dış kısmını oluşturur. Aracın motorunun bulunduğu açılır kapanır kaput bölümü de halk arasında "kaporta" olarak adlandırılabilir; ancak kaporta, aslında aracın tüm dış kasası anlamına gelir.  Kaporta durumu, ikinci el araç fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Aracın kaporta hasarı, fiyat değişiminin en önemli nedenlerinden biridir. Aracın sağlamlığı, estetiği, kaportanın dayanıklılığına ve hasarsızlığına bağlıdır. Kaporta hasar aldığında uzmanlarca yapılan tamiratın ardından kötü görünümü ortadan kaldırmak için lokal veya genel boya işlemlerine başvurulabilir. Ayrıca, kaportadaki ufak çizikler bile araç için sorun teşkil etmektedir.  Kaportanın amacı, olası kazalarda aracın motorunu ve kabini korumaktır. Hafif ancak dayanıklı malzemeden imal edilen kaportalar, aracın ön ve arkasında tamponlarla desteklenir. Son yıllarda kullanılan kaportalar, genellikle alüminyum ve karbon fiberden yapılmıştır. Kaportanın dayanıklılığının yanı sıra estetik görünümü için de farklı materyallerle şekillendirmeler yapılabilir. Yuvarlak veya sivri hatlar verilerek kaportaların şekli değiştirilir ve markalar, araçlar birbirinden ayrılır. Kimi markaların kaporta özellikleri ikoniktir. Bazı markalar, araçların kaporta şeklinden rahatlıkla ayırt edilebilir.  İkinci el araç alım satımında uzmanlarca kaporta kontrolü yapılır. Bu kapsamda boyanan parça kontrolü, değişen parça kontrolü, gövde, tampon travers, çamurluk, arka bagaj, tavan, kapılar, iç direk, marşpiye, stepne havuzu, panel ve araç şasi kontrolleri gerçekleştirilir. Test esnasında hassas cihazlarla ölçüm alınır. Araca fabrika dışında boya yapılıp yapılmadığı, parça değişikliği olup olmadığı belirlenerek rapor hazırlanır.  Kazalar sonucu kaportada oluşan ağır hasarlar, yolcu ve sürücü güvenliğini tehdit etmektedir. Sürücülerin, araçlarının kaporta sağlamlığından emin olması ve ikinci el alım-satım esnasında kaporta durumunun göz önüne alınması tavsiye edilir. Kaporta parçalarında değişikliğe ihtiyaç olduğunda ise bu işlemlerin hepsi de uzmanlarca gerçekleştirilmelidir.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024933/20024945/20024947