Kerpeten Fiyatları

Kerpeten tamirat ve tadilat işlemleri sırasında sıkça kullanılan ekipmanlardan biridir. Kerpeten çeşitlerinin sağladığı pratik kullanım imkânıyla işlerinizi daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Ayrıca evinizde, atölyenizde veya iş yerinizde bulunan takım çantanıza bir kerpeten ekleyerek, tamir işlemleriniz ve gündelik gereksinimleriniz sırasında kullanabileceğiniz fonksiyonel bir el aletine sahip olabilirsiniz.

Kerpeten Çeşitleri Nelerdir?

Kerpeten, tasarım olarak penseye benzeyen bir el aletidir. Kerpetenler bir vida veya pim ile birbirine çapraz bir şekilde birleştirilmiş iki metal parçadan meydana gelir. Kerpeten çeşitlerinin sap ile çene kısımlarının arasında kullanım sırasında parmakların zarar görmemesi için boşluk bulunur. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan kerpeten çeşitleri, ekipmanın kullanım alanı ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Kullanım alanlarına göre kerpetenler; betoncu, marangoz, nalbant ve dişçi kerpeteni olarak dörde ayrılır. Bununla birlikte kerpeten çeşitleri farklı uzunluklarda tasarlanarak kullanıcılara sunulur. Kerpeten modellerinin uzunluğu 160 milimetreden başlar 280 milimetreye kadar devam eder. Kerpeten tasarımları arasında yaylı modeller de bulunur. Özellikle tel kesme işlerinde tercih edilen bu modeller, pratik yapıları ile kullanıcıya zaman kazandırır. Ayrıca kerpeten modellerinin sap kısımlarında kullanıcının kavramasını kolaylaştıran materyaller kullanılır. Yumuşak ve kaymaz özellikleri ile dikkat çeken bu materyaller uzun süre yorulmadan çalışmanıza yardımcı olur. Ergonomik sap tasarımına sahip modeller aynı zamanda ellerinizin su toplamasının önüne geçer.

Kerpeten Ne İşe Yarar?

Dayanıklı malzemeden üretilen kerpeten çeşitleri uzun süre performans gösterebilecek şekilde üretilir. Metal gövdeye sahip olan ekipmanların uç ve gövde kısımlarında herhangi bir bükülme veya kırılma meydana gelmez. Genellikle inşaat işlerinde kullanılan kerpeten modellerinin birçok farklı kullanım alanı bulunur. Kerpeten çeşitleri özellikle çakılı çivilerin çıkarılması için kullanılan bir ekipmandır. Kerpeteni çivi çıkarmak amacıyla kullanırken sıkı bir tutuş gerekir. Bu nedenle çıkarmak istediğiniz çiviyi yerinden oynatırken kerpeteni doğru bir şekilde kavramanız önemlidir. İşlevselliği ile ön plan çıkan kerpeten çeşitlerini farklı kalınlıklardaki telleri ve kabloları kesmek için de kullanabilirsiniz. Kerpetenlerin uç kısımlarının keskin olması bazı metallerin kesilmesi sırasında kullanılmasına da olanak verir. Ayrıca kerpetenler çeşitlerinden nesneleri sıkıca tutma ve bükme işlemleri sırasında da faydalanabilirsiniz.

Kerpeten Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kerpeten fiyatları, ürünün markasına, tasarımına ve üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine göre farklı seviyelerde belirlenir. Yabancı marka kerpeten çeşitleri, yerli ekipmanlara göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Kerpeten çeşitlerinin boyu uzadıkça fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterir. Kerpeten modelleri arasından tercihte bulunurken kaliteli markalar tarafından imal edilen ekipmanları seçmelisiniz. Dayanıklı malzemeden üretilmeyen kerpeten çeşitleri kısa süre sonra işlevselliği kaybeder. Bununla birlikte satın alacağınız kerpeten modelinin kullanım amacınıza uygun olması gerekir. Yaptığınız işe uygun olmayan bir kerpeten, iş yükünüzü artırır ve zaman kaybetmenize neden olur.

Kerpeten Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uçları keskin ve sivri olan kerpetenlerin çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutulması gerekir.
 • Kerpeten çeşitlerini işçi eldiveni ile kullanarak hem ellerinizi koruyabilir hem de daha iyi bir kavrama seviyesine sahip olabilirsiniz.
 • Kullanım sırasında kerpeten sıkı bir şekilde tutulmalıdır. Ekipman gevşek bir şekilde kavrandığında kayıp düşerek ayağınızın yaralanmasına neden olabilir.
 • Kerpeten kullanarak çıkarılan vida veya çivinin yere düşmediğinden emin olmalısınız. Kontrolsüz bir şekilde yere dağılan çiviler olumsuz durumlar meydana getirebilir.
 • Kullanım sırasında arkanızda herhangi birinin olmamasına dikkat edin. Böylece çekip çıkarma işlemi sırasında herhangi bir riskli durum yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.
 • Kerpeteni kullandıktan sonra ağzı kapalı bir şekilde takım çantanızın içerisinde muhafaza etmelisiniz.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kerpeten Fiyatları

229 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İzeltaş Kerpetenler
  2. Elta Kerpetenler
  3. Yakar Kerpetenler
  4. Knipex Kerpetenler
  5. Ceta Form Kerpetenler
  6. Orbis Kerpetenler
  7. Al-Fa Tools Kerpetenler
  8. Rico Kerpetenler
  9. Eryıldız Kerpetenler
  10. Sgs Kerpetenler
  11. Troy Kerpetenler
  12. KWB Kerpetenler
  13. Knitex Kerpetenler
  14. RTRMAX Kerpetenler
  15. B-Tech Kerpetenler
  16. Bossini Kerpetenler
  17. CER-PA NORM Kerpetenler
  18. Civan Kerpetenler
  19. DHT Kerpetenler
  20. Heka Kerpetenler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003163
Başa dön