Yenilikçi ve doğa dostu üretim anlayışı ile üretim yapan Kron markası, ilk günden bu yana birçok ilke imza atmıştır. 2004 yılından bu yana bisiklet kullanıcılarına fonksiyonel tercihler sunar. Temiz bir çevre ve sürdürülebilir enerji kaynakları için her yaş grubuna özel bisiklet üretimi vardır. Bisiklet kullanımının sağlıklı yaşama katkısı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu yaşam tarzını destekleyen firma kullanıcıları için sıklıkla etkinlikler de düzenler. 

Kron, trekking bisikletlerinden şehir bisikletlerine ve hatta çocuk bisikletlerine kadar oldukça geniş bir alanda üretim yapar. Firmada, kullanma şeklinize uygun olarak her tarzda bisikleti bulabilirsiniz. Farklı materyaller kullanarak üretilen çeşitli bisikletler aynı zamanda farklı özelliklere de sahiptir. Her bisiklet tüm ortamlara uygun olmayacağı için sıklıkla kullanılan ortama göre tercih yapmak gerekir. 

Bisiklet Çeşitleri Nelerdir?


Farklı özelliklere, tasarımlara ve materyallere sahip çeşitli bisikletler vardır. Temel olarak Kron markasının üretimini yaptığı bisiklet çeşitleri ise dağ bisikletleri, trekking bisikletleri, yol bisikletleri, katlanabilir bisikletler, çocuk bisikletleri ve şehir bisikletleridir. Dağ bisikletleri genel anlamıyla daha zorlu zeminlerde kullanım için tasarlanır. Dağlık, taşlı alanlarda kullanımı uygundur. Bu model bisikletlerin en büyük özellikleri ise diğer modellere göre darbe emici özelliklerinin bulunması ve frenlerinin daha gelişmiş olmasıdır. Bu sayede zemindeki bozuklukları kolay atlatıp zorlu parkurlarda daha üst düzey bir verim sağlarlar. Ayrıca zorlu arazileri daha rahat geçebilmek için düşük viteslere sahiptirler. Fiyat ve modele göre değişmekle beraber genel itibari ile hafif materyaller kullanılarak tasarlanırlar. 

Şehir bisikletleri ise tamamen günlük kullanım için tasarlanan modellerdir. Sağlam tekerlere sahip bu bisikletler sizlere dik bir oturma sağlar. Böylece şehir içi kullanımlarda motorlu taşıtları daha kolay görebilirsiniz. Katlanabilen bisikletler de son dönemde oldukça popüler hale gelen modeller arasındadır. Şehir içinde kullanımı oldukça pratik olduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Katlandığı takdirde modeline göre bir çantaya veya bir araba bagajına kolaylıkla sığabilir. Oldukça hafif bir yapıya sahip oldukları için de taşıması da kolay olur. Yol bisikletleri ise asfaltta kullanımı rahat olan modellerdir. Eğik olarak tasarlanmış gidonlarıyla dikkat çeken bu bisikletlerde kullanıcıya uygun bisikleti tercih etmek diğer modellere göre biraz daha önemlidir. 

Bisiklet Seçimi Nasıl Yapılır?

Bisiklet almak istediğiniz zaman ilk olarak karar verilmesi gereken konu hangi amaç için kullanacağınız olmalıdır. Bisiklet çeşitleri oldukça fazla olduğu için doğru bisiklet kategorisinde size uygun bisikleti aramalısınız. Bu konu hakkında karar verdikten sonra bütçe araştırması ve tercihi yapmalısınız. Geniş bir fiyat skalasında ürünler mevcuttur. Bu sebeple kendi bütçenize göre bir ürün aramak için fiyat belirlemelisiniz. Bu iki temel konunun ardından sağlıklı kullanım için dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bisiklet gövdesinin boyutu sürüş konforunuzu ve sağlığınızı direkt olarak etkileyen bir unsurdur. Kadro boyu adı verilen bu gövde uzunluğuna dikkat edilmediği sürece ilerleyen dönemde eklem ağrıları çekebilirsiniz. 

Kadro boyunun haricinde iyi bir sürüş için jant seti ve lastik tercihine de dikkat etmekte fayda vardır. Aksi durumda pedala uyguladığınız gücün büyük bir kısmı boşa gider. Siz çok yorulduğunuz halde çok fazla bir yol almamış olursunuz. Konforlu bir sürüş için jant setine ve lastiklerine dikkatlice baktıktan sonra bisikletin ağırlığını da kontrol edebilirsiniz. Üretim sırasında kullanılan hammaddeye bağlı olarak değişen ağırlıklar vardır. Tercih etmek istediğiniz modelin ağırlığını da göz önünde bulundurursanız daha doğru bir seçim yapabilirsiniz. Tüm bu dikkat etmeniz gereken unsurları göz önüne alarak Kron marka bisiklet çeşitleri arasından kolaylıkla tercih yapabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kron Bisiklet Fiyatları

246 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Kron
  2. Shimano
  3. XLC
  4. HSGL
  5. Kaliteplus
  6. Narr
  7. Topeak
  8. Carraro
  9. KNT
  10. Schwalbe
  11. CST
  12. Zefal
  13. Plus
  14. Corelli
  15. Sedona
  16. Buffalo
  17. Bianchi
  18. Baradine
  19. Vona
  20. Zozo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Cinsiyet
 8. Vites A-Z
  1. 21 Vites
  2. Vitessiz
  3. 24 Vites
  4. 14 Vites
  5. 27 Vites
  6. 7 Vites
  7. 16 Vites
  8. 18 Vites
  9. 30 Vites
  10. 22 Vites
  11. 8 Vites
 9. Jant A-Z
  1. 28 inç
  2. 26 inç
  3. 24 inç
  4. 20 inç
  5. 27,5 inç
  6. 27 inç
  7. 29 inç
  8. 16 inç
  9. 12 inç
  10. 14 inç
  11. 18 inç
 10. Bisiklet Tipi
 11. Satıcı A-Z
 • Marka Kron
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/kron
Başa dön