Kültürü tanımlamak için kullanılan birçok farklı tanım ve metafor bulunuyor. Aslında kültür, en çok buz dağı tasvirine uygun bulunuyor. Çünkü kültür, açıkça görünür olmayan ya da günlük hayatta görmezden geldiğimiz pek çok detayı barındırıyor. Kültür ve sanat ise bir araya geldiğinde oldukça geniş kapsamlı ortak zevkler akla geliyor. Kültür dergileri ise pek çok okurun koleksiyon yapacak kadar sevdiği ve büyük bir zevkle takip ettiği yayınları ifade ediyor. 

Kültür Nedir?

Kültür; dil, din, mutfak, sosyal alışkanlıklar, müzik ve sanat gibi belirli bir grup insanın ortak olarak sahip olduğu özellikler ve bilgileri ifade ediyor. Yapılan araştırmalarda kültür, toplumsallaşma yoluyla öğrenilen ortak davranış ve etkileşim kalıpları, bilişsel kurgular ve anlayışlar olarak ele alınıyor. Tüm bireyler, ait oldukları ve içine doğdukları sosyal grupların görüntülerinden etkileniyorlar. Kültür; din, yemek, ne giydiğiniz, nasıl giydiğiniz, diliniz, evliliğiniz, müziğiniz, doğru ya da yanlış olduğuna inandığınız şeyleri, masada nasıl oturduğunuzu, ziyaretçileri nasıl karşıladığınızı ve sevdiklerinize nasıl davrandığınızı belirliyor. Bunun yanı sıra kültürü kendi zevkleriniz, tercihleriniz ve karakteriniz doğrultusunda da yönlendirebilirsiniz. 

Kültür-Sanat Dergilerini Neden Okumalıyız?

Geçmişte gazete ve basılı dergilerden başka kültür ve sanat alanında bilgi edinilebilecek kaynaklar yer almıyordu. Oysa ki günümüzde çok çeşitli dijital kanallar üzerinden kültür sanat dergilerine erişim sağlayabilirsiniz. Bilgiye erişimin bu denli kolay olduğu bir dönemde, kültürel hazinenizi genişletmek için pek çok alternatif dergi bulunuyor. İlgi alanlarınıza göre spor, edebiyat, tarih veya sanatın herhangi bir dalına yönelik hazırlanan dergilerden birini tercih edebilirsiniz. Mizah, eğlence, edebiyat, sanat ve daha pek çok dolu içeriğe erişebileceğiniz dergileri kitaplığınızda arşivleyerek yıllar boyu sürecek bir koleksiyona sahip olabilirsiniz. Ayrıca okuyucuların oluşturduğu dergi platformları üzerinden, sizle ortak zevklere sahip kişilerle tanışma şansı elde edebilirsiniz. 

Teknolojiyle Kültürü Harmanlayın

Pek çok kültür ve sanat dergisi, günümüzde dijital kanallardan devamlılığını sağlıyor. Maliyetlerin daha düşük olması ve medya araçlarının sosyal medyaya kaymasıyla birlikte kültür dergileri de geleneksel basılı hallerinden uzaklaşıyorlar. Teknoloji seven aynı zamanda bilgiyi dergilerden niş olarak elde etmek isteyen okur severler, dijital dergileri tercih ediyorlar. Üstelik bugün ayakta kalan çevrimiçi dergilerin hepsinin ortak bir yönü var: hepsi sosyal medyayla keskin ve yenilikçi yollarla ilgileniyorlar. Üstelik dijital dergi satın alarak, çevreye de katkı sağlayabilirsiniz. Böylece dergi yapımında kullanılan kağıt ve diğer fiziksel materyallerin çevreye verdiği zararı önleyebilirsiniz. Öte yandan, telefon, tablet ya da bilgisayarınız üzerinden istediğiniz her yere dergi okuma keyfinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Böylece boş zamanlarınızda, kültürel birikiminize katkı sağlayacak birbirinden farklı dergilere erişebilirsiniz. 

Kültür Dergileri Basılı Olarak mı Tercih Edilmeli?

Teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlandığımız bugünlerde, okuma keyfinin dijitalleşmesine karşı gelen bireyler olabiliyor. Özellikle, geleneksel hale gelmiş bazı kültür dergilerinin yıllar boyunca takipçisi ve hatta koleksiyoneri olan okurlar, dijital aboneliklere tamamen karşı çıkabiliyor. Üstelik, dergi satın almayı kültürel bir yatırım olarak değerlendiren bireyler de oluyor. Telefon, tablet ya da bilgisayar gibi cihazlar yerine okurseverliğinizi geleneksel yöntemlerle sürdürmek isteyenlerdenseniz kendi zevklerinize yönelik kültür dergilerine haftalık, aylık ya da yıllık şekillerde abone olabilirsiniz. Böylece fiziksel olarak elinizde tuttuğunuz bilgi kümesi dergilerinizin varlığını hissederek, gerçek bir deneyim elde etme şansı yakalayabilirsiniz. 

Siz de her zevke ve ilgi alanına göre çeşitlenen dijital ve fiziksel kültür ve sanat dergisi çeşitlerine göz atabilir, aylık, haftalık veya yıllık abonelikler satın alabilirsiniz. 

Kültür

3 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Markalar
    1. dMags Dergi Mağazası
  3. Abonelik Süresi
  4. Satıcı

Kültür Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235066
BAŞA DÖN