Avantajlı Kurbanlık Malzemeler Fiyatları

Sevginin, dostluğun ve paylaşmanın günü olan Kurban Bayramı, her yıl insanlara mutluluk ve huzur veriyor. Ayrı kalmış aileleri birleştiren bu bayram, aynı zamanda dinin gereği olan kurban kesimini de içeriyor. Yılda bir kez yapılan kurban kesimiyle müslümanlar ibadetlerini gerçekleştirirken aynı zamanda muhtaç insanlara da yardımcı oluyor. Kesilen kurbanın İslamiyet'te yer alan kurallara göre belirli oranda ihtiyaç sahiplerine dağıtılması önem arz ediyor. Buna göre kurbanın üçte biri komşulara ve diğer üçte birinin ise yardıma muhtaçlara dağıtılması gerekiyor. Kalan üçte birlik kısmının da kurban sahibinin tüketmesi, Kurban Bayramı paylaşımının temelini oluşturuyor. Böylelikle yıl boyunca et tüketimi düşük olan insanların, yapılan paylaşımlar ile ihtiyaçları gideriliyor. İslami usullere göre kesilerek eşit olarak paylaştırılan kurban paketi, insanlara ibadetlerini usule uygun şekilde yerine getirme imkanı sunuyor. 

Bayramın Tadı Sofralarınızda

Türkiye'nin en verimli bölgelerinde yetişen hayvanlar, özel yöntemlerle kesilerek paketleniyor. Parça et, kuşbaşı ve kıyma olarak çeşitli gruplara ayrılarak paketlenen ürünler, dini görevinizi kolaylıkla yapabilmenize yardımcı oluyor. Her şeyin hazır olması ve yedide bir hisse oranının sunulması sayesinde gönül rahatlığıyla bir bayram geçirmeniz sağlanıyor. Kemiklerinden ayrılarak hazırlanan paketler, Kurban Bayram'ında tüm dağıtımların eşit olarak yapılabilmesine katkı sunuyor. Kesimden paketlemeye kadar hijyenik ortamlarda hazırlanan ürünleri gönül rahatlığıyla çevrenizle ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşabilirsiniz. Bozulmadan taptaze bir şekilde sizlere ulaştırılan kurbanlıklar, bayram bitmeden kapınıza kadar geliyor. Bayram için en iyi gıdalarla beslenen hayvanlar, bayramın tadını sofralarınıza taşıyor. 

Lezzetli ve Taze Etler

Kurban Bayramı'nda hazırlanan sofralar normal günlere göre daha özenli hazırlanıyor. Haliyle lezzetli etlerin hazır bir şekilde paketlenerek sizlere ulaşması, bayram sofrasını zenginleştiriyor. Resmi kurumlarca yapılan ve denetlenen kesim işlemleri ise İslami kurallara uygun şekilde gerçekleştiriliyor. Ayrıca kesimden önce hayvanların tamamı veterinerler tarafından muayeneye tabi tutuluyor. Hayvanların sağlığı açısından özel kesim merkezlerinde yapılan uygulamalar, kesim işleminin güvenini artırıyor. Alınan vekaletler ile din görevlileri huzurunda gerçekleştirilen tüm işlemler, kurban sahiplerini de mutlu ediyor. Etler, kesimden sonra parçalanma sürecine kadar soğuk odalarda bekletiliyor. Teslimata kadar odalarda bekletilerek taze bir şekilde kapınıza kadar getiriliyor. Bu sayede en temel dini görevlerden biri olan kurban kesimi, manevi açıdan da gereğine uygun şekilde tamamlanıyor.

İhtiyaç Sahipleri İçin Özenli Paketlemeler

İslamiyet'e göre koyun, keçi, sığır, manda ve deveden kurban kesimi yapılabiliyor. Kurbanlık olarak seçilen hayvanlarda da kesim işlemi yaş standartlarına göre yapılıyor. Koyun ve keçide bir yaş; sığır ve mandada iki; devede ise beş yaş sınır olarak kabul ediliyor. Bu yaş sınırları hayvanların büyüme ve yetişkinliğe ulaşması için önem arz ediyor. Tabii ki kurbanlıklar bu yaş sınırına ulaşana kadar beslenmesi de özenle yapılıyor. Kesimi yapılan kurbanlıklar, el değmeden paketlenerek hijyen hassasiyeti olanların beklentilerini karşılıyor. Standartların üzerinde bir kaliteyle buluşturulan kurbanlık etler, farklı kesimlerle ihtiyaçlara göre hazırlanabiliyor. Vakumlama işlemiyle paketlenen etler, sizlere ulaşana kadar tazeliğini koruyor. Kurban Bayramı kurbanlık fiyatları ise hayvanın cinsine ve ağırlığına göre değişiyor.

Yardımlaşma ve Dayanışmanın Temeli

Toplumda imkanları iyi olanların ve yardıma ihtiyaç duyanların dayanışmasını temel alan Kurban Bayramı, herkesi birbirine yaklaştıran manevi günler arasında yer alıyor. Sadece yurt içi değil, yurt dışına da yapılan kurbanlık yardımlarıyla ihtiyaç sahipleri hatırlanıyor. Dolu dolu içerikleriyle karşınıza çıkan kurbanlık paketleri, ihtiyacınız olan her şeyi içerisinde barındırıyor. Paketleme esnasında özel olarak yapılan dezenfekte işlemleri, sağlık açısından tüm endişeleri ortadan kaldırıyor. Etlerin konulacağı koliler ise gerekli kurumlar tarafından belirlenen standartlarla hazırlanıyor. Tüm etler hava almayacak bir şekilde kapatılarak teslimata kadar sıraya alınıyor. Tüm teslimatlar bayram bitmeden kurban sahiplerine ulaştırılıyor. Kurbanlık paketleri bireysel ibadetler için tercih edilebileceği gibi kurban bağışı yapmak isteyenlerin de ilgisini çekiyor. Kurban Bayramı kurbanlık fiyatları arasından seçenekleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Kurban Bayramının Şartları ve Önemi

Hicretin ikinci yılında zorunlu kılınan kurban kesme uygulaması, yardıma muhtaçlara el uzatmanın temelini oluşturuyor. Kurban kesmek içinse bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartlar arasında mukim olmak (bir evde ikamet ediyor olmak), zengin olmak ve akıl sağlığının yerinde olması bulunuyor. Bir müslümanın kurban kesmek için 80.18 gram altını veya bu değerde malı olması önem taşıyor. Bu mala sahip olanlar, fakat yolculuk gereği kurban kesemeyenlere herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Yine de kesim işlemini gerçekleştirenler dini görevini başarıyla yerine getiriyor. Kurban Bayramı'na girildiğinde insanlar tarafından aileden sadece bir kişinin kesim yapmasının yeterli olup olmayacağı merak ediliyor. Aile bireyleri arasında herkesin şahsi mülkiyete sahip olabilmesi nedeniyle 80.18 gram altını olanlar kurban kesimi yapması gerekiyor. Vekalet verilerek kesilebilen kurbanlar ise ibadetini zahmetsiz bir şekilde yapmak isteyenlere alternatif sunuyor. Çeşitli iletişim araçlarından vekalet verilebileceği gibi internet üzerinden sözlü veya yazılı olarak da bu işlem gerçekleşebiliyor. Kurban sahibinin niyeti önemli olduğu için farklı bölgelerde kesimi yapılan hayvanın etlerinin teslim edilmesinde sakınca görülmüyor. Bu sayede vakti ve tek başına kesim yapmaya gücü olmayanlar uygun fiyatlar ile kurban paketlerine sahip olarak ibadetini yerine getirebiliyor.

Kurbanlıklar Nasıl Seçiliyor?

Her insanın kurban ibadetini tam anlamıyla yerine getirebilmesi için kurbanlıklar, en iyi hayvanlardan seçiliyor. Herhangi bir bölgesinde yara veya kusur olan hayvanlar, kurbanlıklardan ayrılarak yerine sağlıklı ve güçlü olanlar tercih ediliyor. Tabii ki kesim sırasında da hayvanın rahatı göz ardı edilmiyor. Hayvanın canını yakacak işlemlerden sakınıldığı gibi her bir hayvanın kesimi özel odalarda gerçekleşiyor. Sağlık ve din görevlilerinden gerekli öneriler alınarak her şey usulüne uygun olarak yapılıyor. Böylelikle kurban sahiplerinin akıllarında soru işareti bırakabilecek tüm endişeler gideriliyor. Kesimi yapılacak hayvan kadar kesim sahasında da gerekli önlemler alınıyor. Çevrenin temizliği sürekli yapılarak sağlıksız bir ortamın önüne geçiliyor. Ayrıca kurban derilerinin satışı dinen uygun görülmediği için bunlar ya sadaka olarak veriliyor ya da hayır kurumlarına bağışlanıyor.

Kurban Paketlerinin Avantajları

Kurban paketleri, Kurban Bayramı'na girildiğinde insanların ibadetlerini zahmetsiz olarak yapabilmenizi sağlıyor. Sizinle özel olarak iletişime geçilerek alınan vekalet sayesinde ister kendiniz isterseniz de bir başkası adına yedide bir oranında hisseye sahip olabilirsiniz. İbadetinizi hiçbir aksama veya sorun yaşamadan tercih edebileceğiniz paketler, el değmeden evinize kadar ulaştırılıyor. Küçükbaş veya büyükbaş kurbanlık paketleri olarak ikiye ayrılan ürünler, geniş bir yelpaze sunuyor. Ayrıca farklı hisse oranlarına sahip olabileceğiniz bu paketler, bütçenize göre seçim yapabilme imkanı veriyor. Eşit şartlarda gerçekleştirilen tüm kesimlerde kaliteli uygulamalar dikkat çekiyor. İlk kez kurbanlık hissesine sahip olanlar veya ortak olarak kesim yapacaklar için farklı paketler bulunuyor. Her pakette yer alan hisselere ait et ağırlıkları değişkenlik gösterdiği için ayrıntıları incelemeniz önem taşıyor. Kesim, parçalama, paketleme ve teslimat fiyatları, Kurban Bayramı kurbanlık fiyatları içerisine dahil olarak sunuluyor. Siz de ibadetinizi eksiksiz olarak yapmak ve bayramın huzurunu içinizde hissetmek için Hepsiburada kurban paketlerine göz atabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kurban Malzemeleri Fiyatları

22 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 22 / 22 ürün
DSACategoryId/2147483619/80754000