Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı - Halil İnalcık

Timaş Tarih
990,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777
Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı - Halil İnalcık
Osmanlı İmparatorluğu''nun gerçek tarihini Prof. Dr. Halil İnalcık''ın kaleminden okuyun. Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı''nın devlet politikası, diplomatik ilişkileri ve Avrupa’ya karşı verdiği savaşların detayları... Bir Osmanlı Padişahı nasıl yetişir, ne gibi özelliklere sahiptir ve kendini nasıl geliştirir, yönetim biçimini nasıl belirler, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman''ın yönetim anlayışı nasıldır... Avrupa Türklerden neden korkuyordu, “Türk korkusu”nun temelleri nelerdir… Türkler Avrupa’yı nasıl fethettiler, yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisi Halil İnalcık okurları için yıllarca araştırdı ve yazdı... 60 yılın ürünü olan bu eser Osmanlı hakkında yeni bilgiler veriyor…

Milletleri millet yapan tarihleri ve kültürleridir. Tarihsiz bir millet, kişiliğini kaybetmiş bireye benzer. Osmanlı tarihi, Türk tarihinin görkemli bir dönemidir. Avrasya imparatorluklarına kadar inen bir tarihî gelişimin son halkasıdır. Avrasya’da Çin ve Hint medeniyetleriyle alışverişte bulunmuş atalarımızın nihayetinde İslâm medeniyeti içinde oluşturduğu yüce bir devlet ve kültür kompleksidir. Bu kitapta okurlar; Kuruluş ve İmparatorluk Devrinde Osmanlı, İslâmlaşma, Osmanlı padişahları, ordu sistemi ve imparatorluktan Cumhuriyet''e geçiş dönemine dair başlıkların yanında, 16. yüzyılda Osmanlı Devleti''nin Avrupa devletler dengesinde büyük bir devlet olarak oynadığı rol üzerinde detaylı bilgi bulacaklardır.
Prof. Dr. Halil İnalcık

Köprülü ve Barkan zamanın büyük âlimiydiler, Halil İnalcık tüm zamanların büyük âlimi…
Bernard Lewis

Harvard’da onuruna düzenlenen sempozyumda söylenen şu söz bence de çok doğrudur: “Onun çalışmalarını çıkarır ve bir kenara koyarsanız Osmanlı tarihinde hiçbir şey kalmaz.”
Mark L. SteinBoyut Normal Boy
Yazar Halil İnalcık
Sayfa Sayısı 304
Yayın Tarihi 2016
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KTIMAS43996
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön