En Ucuz ve Kaliteli Kasa Yedek Parçaları

Masaüstü bilgisayarların donanım gücüne ulaşan dizüstü bilgisayar modelleri, artık yalnızca eğlence amacıyla değil; video - müzik prodüksiyonu, 3 boyutlu obje tasarımı ve render işlemi, hatta temel düzeyde sunucu olarak bile kullanılabilirler. Gerek amatör, gerekse profesyonel kullanım niyetiyle edinilen laptop modelleri, zaman içerisinde çeşitli nedenlerle arızalanabilirler ve konusunda uzman kişiler ya da teknik servisler tarafından tamir edilebilirler. Bu noktada devreye giren laptop kasası yedek parçaları, sahip olduğunuz dizüstü bilgisayarın tamir sonrasında ilk günkü haline dönmesine yardım eder.

Bilgisayar teknik servislerinin en çok kullandığı parçalar arasında yer alan ve marka - model uyumluluğu konusunda büyük dikkatle seçilmesi gereken laptop kasası yedek parçası, plastik ya da metal yapıda olabilir. Dizüstü bilgisayarın arızasının giderilmesi sürecinde ekranın konumlandırıldığı ve üzerinde hem işlemci, bellek, sabit disk, klavye, hoparlör gibi dahili donanımın bulunduğu, hem de bataryanın yerleştirildiği kasa bölümü son derece önemlidir. Bu bağlamda, gereksinim duyulan laptop kasası yedek parçası çeşitleri arasından modelle uyumlu olanlar edinilmeli, tamirat ve bakım işlemi bu şekilde gerçekleştirilmelidir.

Elektronik ürün ve bilgisayar parçalarının bakımı konusunda yetkin olan kişiler, bu işlemleri tercihen yetkili servis yerine kendileri yapabilirler. Genellikle ev ortamında tamamlanan bu işlem neticesinde olası bir dikkatsizlik neticesinde laptop kasasına ait olan küçük boyutlu parçalar kaybolabilir. Bu durum, kasanın alt ya da yan kısımlarının sağlıklı bir şekilde kapatılamaması ve kasanın zamanla iç kısmına toz dolmasına, ayrıca kasanın yekpare özelliğini yitirmesine de neden olabilir. Böyle durumların önüne geçmek için çok sayıda marka tarafından üretilen laptop kasası yedek parçalarına yönelebilir, kasanın orijinal formuna kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Laptop Kasası Yedek Parça Fiyatları

Uzun süreli kullanımlardan sonra, değişen yazılımlara ayak uyduramamaya başlayan laptop modelleri için bellek yükseltme ve öncekine nazaran daha yüksek kapasiteli sabit disk takma işlemleri uygulanabilir. Bunun yanında, merkezi işlemci üzerine konumlandırılan soğutucu fanlar da zamanla iç kısımlarındaki yağın azalmasına bağlı olarak ses yapmaya ve verimli olarak çalışmamaya başlayabilirler. Tüm bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için laptop kasasının ya kısmen ya da tamamen açılarak, ilgili parçaların değiştirme ve sorun giderme uygulamalarının yapılması gerekir. Bu süreçte kaliteli yapıları ve orijinalinden farksız biçimleriyle ön plana çıkan laptop kasası yedek parça fiyatları, seçeceğiniz ürüne göre farklı fiyat aralıklarında yer alır. Gereksinim duyduğunuz yedek parçaların fiyatları, yöneleceğiniz ürünün markası, modeli, işlevi, imal edildiği materyal, kullanım alanı, paket içeriğindeki adet ve sahip olduğu ekstra özelliklere göre değişiklik arz eder.

Dünyaca ünlü çok sayıda markanın ortaya koyduğu laptop modellerini özenle tamir eden teknik servislerin de sıklıkla edindiği laptop kasası yedek parçası modelleri, iç donanım ve kasa bölümünde kullanılan parçalar olarak çeşitlilik gösterir. Anakartın, dizüstü bilgisayar kasasına konumlandırıldığı kısımda kullanılan yedek parçalar, daha narin yaklaşılması ve dikkatli seçilmesi gereken ürünlerdir. Plastik ya da metal yapılı parçalar kasanın dayanıklılığını artırırken, kimi durumlarda laptop modelinin daha stabil çalışmasında da önemli rol oynayabilir.

Laptop kasası yedek parçaları, genellikle paket içerisinde çok sayıda ürün barındırması sayesinde özellikle, teknik servis çalışanlarının ve yakın çevresinin dizüstü bilgisayarlarının bakımını yapan kişiler tarafından tercih edilirler. Edinilen parçalar arasında bulunan metal yapılı küçük vidaları takma işlemi sırasında kaybolma riskine karşı, ucu mıknatıslı olan tornavidalar ve bu iş için geliştirilen özel ürünler kullanılabilir. Böylelikle parçaların düşmesi ve kaybolması sonucunda hem zaman kaybı yaşanmaz, hem de parçaların tamamı değerlendirilmiş olur.

Laptop Kasası Yedek Parçası

12 ürün var
  1. Markalar
    1. Ti-mesh
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı

Kasa & Kasa Parçaları Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483646/60008823/60008824/60008835
BAŞA DÖN