Ledli Lambalar

Ledli Lamba Fiyatları

Led ışık; ışık yayan diyot olarak tanımlanır. Ledli lambalar diğer lamba türlerine göre avantajlıdır. Örneğin Led ampuller diğer ampullere göre daha az enerji tüketir ve bu sayede elektrik faturasında gözle görülür bir düşüş gözlemlenebilir. Led ampullerin diğer ampullere kıyasla kullanım ömrü de fazladır. Böylelikle sürekli ampul değiştirmek zorunda kalmayarak hem elektrik hem de para tasarrufu yapılabilir. Led aydınlatmaların bir diğer özelliği ise ısıyı dışarıya yaymamasıdır. Bu özelliği led aydınlatmaların birçok malzeme ile beraber, özellikle kağıt ve ahşap gibi materyallerden yapılan kaplamalar ısı kullanımında dikkat edilmesi gereken materyaller ile kullanılmasına olanak tanır. 

Led Lamba Modellerine Göre Fiyatları

Ledli lamba fiyatı modellerine göre farklılık gösterir. Led lamba fiyatları arasında kullanım alanlarına bakıldığında örneğin ledli floresan lamba fiyatları, lambanın uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Genellikle 30 cm, 60 cm ve 120 cm şeklinde uzunlukları bulunur. Led ampul fiyatları en ucuz tek renk olanlar ve sırasıyla renk değiştiren, uzaktan kumandalı olarak renk değiştiren gibi özelliklerine göre sıralanır. Birçok renk seçeneğinin bulunması dekorasyon anlamında kişiye geniş bir kullanım olanağı sağlar. Özellikle iç mekan ve dış mekan dekorasyonlarında renkli ampuller oldukça tercih edilmektedir. Bununla beraber Watt değerlerine ve ampulün markasına göre de fiyatları değişmektedir. Led spot lamba fiyatları ise Watt değerine, kullanılan malzemeye, şekline ve ışığın rengine göre değişiklik gösterir. Örneğin camdan yapılan, alüminyumdan yapılan farklı türde ürünler mevcuttur. Banyo led lamba fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmekle beraber genel olarak paslanmaz çelik materyalinden üretilir. Özellikle banyo ve mutfaklarda kullanımı tercih edilen bu lambanın paslanmaz çelik materyalinden üretilmesi lambanın kullanım ömrünü artırır. Banyo ve mutfaklar genel olarak nemli, sıcak alanlar oldukları için paslanmaz materyalden yapılan lambalar tercih edilir. Led lamba metre fiyatları ise ışığın rengine ve metresine göre farklılık gösterir. Genel olarak beyaz ve sarı renklerde tercih edilir ve karışık renkli modelleri de bulunur. 1 metre, 2 metre, 3 metre, 5 metre, 10 metre gibi uzunlukları vardır. 

Led Lambalar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Led aydınlatmalar geniş bir ürün ve kullanım yelpazesine sahiptir. Bu sebeple iç aydınlatmalardan başlayarak ev ve iş yerleri, mutfak, banyo gibi alanlar; dış mekan olarak balkon, bahçe dekorasyonlarında, restoran ve kafelerde, okullarda, otellerde ve hastanelerde kullanılmaktadır. Özellikle birçok fiyat aralığı ve modeli bulunmasından ve dekoratif bir ürün olmasından dolayı hemen her alanda kullanılabilir. 

Led Lamba Kullanmak Avantajlı mı?

Led lambalar özellikle elektrik tasarrufu sağladığından ve diğer lamba türlerine göre daha uzun ömürlü olduğundan avantajlıdır. Birden farklı ışık seçenekleri ve model seçenekleri bulunmasından dolayı da birçok alanda kullanılabilir. Fiyat aralığının geniş olması da her bütçe için uygun bir model bulunabilmesini sağlar. Diğer lambalara göre etrafına ısı yaymaması ve yanıcı olmaması da farklı alanlarda ve farklı materyaller ile kullanımını avantajlı hale getiriyor.

Led Lamba Neye Göre Seçilir?

İlk olarak kullanılacak alanın belirlenmesi gerekir. Örneğin banyo ve mutfak gibi ısı ve nemin bulunduğu alanlar için ısıya ve neme dayanaklı materyal kaplamadan yapılmış olan ürün tercih edilmelidir. Daha sonra ise aydınlatılacak alanın büyüklüğüne uygun olacak Watt değerinde ürün tercih edilmelidir. Bunun yanında yine alan içerisindeki eşyaların ya da duvarların renk uyumuna göre bir renkte aydınlatıcı seçilmelidir. Böylece kullanılan üründen maksimum seviyede verim alınıp aynı zamanda elektrik ve maddi yönden tasarruf da edilebilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ledli Lamba Fiyatları

6830 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 44 / 6830 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?