Langırt Masası

Klasik futbol oyununu, eller ile kontrol edilen barlar aracılığı ile oynama avantajı sunan langırt oyunu, zemininde futbol sahası çizili olan ve futbolcu figürleri kontrol etme üzerine kurulu eğlenceli ve heyecanlı bir strateji oyunudur. Rakibin hamlelerini önceden tahmin etme, savunma ve hücum aktivitelerinden meydana gelen söz konusu oyun masa futbolu olarak da bilinir. Geçmişte daha çok oyun salonları ve kafelerde yer alan jetonlu langırt makinesi, gelişen üretim teknolojileri sayesinde eve de alınabilecek bir oyun makinesi haline gelmiştir. Jetonlu, paralı ve jetonsuz olarak kullanıcıların beğenisine sunulan langırt makineleri arasında cam kapaklı, ahşap, plastik hatta döküm metalden üretilen modeller yer alır. Ev tipi veya mini olarak adlandırılan ahşap, cam langırt makinelerinin tamamı ulaşılabilir fiyatlar ile kullanıcılara sunulur.

Langırt Masası Özellikleri

Hem langırt masası hem de langırt makinesi olarak adlandırılan oyunlar, marka, model ve langırt türüne göre farklılık gösteren özellikleri ile dikkat çeker. Bu özellikler arasında langırt masası ölçüleri, aksesuarlar, masa materyali ve masanın açık veya kapalı olması gelir. En sık tercih edilen langırt makinelerinden biri, jetonlu langırt olarak bilinen ve jeton alma mekanizmasına sahip olanlardır. Jetonlu langırt ölçüleri ve malzemeleri açısından jetonsuz olanlar ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Hatta söz konusu jeton alma mekanizması ayrı olarak da kullanıcıların beğenisine sunulmakta ve pek çok langırt masasına entegre edilebilmektedir. Böylece kullanıcılar ev ortamında da oyun salonu atmosferi oluşturarak daha heyecanlı bir oyun süreci deneyimleyebilirler.

Tıpkı tenis malzemeleri gibi çeşitli aksesuarlar ile gelen langırt masalarında her bir barda kaç oyuncu olduğu, aynı anda kaç oyuncu ile oynanabildiği, kaç metrekare alan gerektirdiği, hangi malzemeden yapıldığı modele göre farklılık gösterir. Örneğin, klasik bir tahta langırt masası, ev tipi ise 2 veya 4 kişinin oynaması için tasarlanmış olup ev içi kullanıma uygun ölçülerde üretilmiştir. Oyun merkezleri için geliştirilen büyük boy langırt masası olarak adlandırılan söz konusu makineler ise maksimum 8 oyuncu kapasitelidir. Bu sebeple 6, 8 kişilik langırt masası olarak da bilinir. Öte yandan kendiliğinden aydınlatmalı, elektrikli, çocuklara özel, katlanır masalı, ayaklı, ayaksız pek çok langırt oyunu vardır. Dolayısıyla özellikler de tıpkı langırt masası fiyatları gibi oyunun türüne göre değişiklik gösterir.

Langırt Masası Çeşitleri

Ev tipi olarak tasarlanan langırt küçük, büyük boy başta olmak üzere farklı alternatifler sunar. Büyük langırt masası modelleri daha fazla oyuncunun aynı anda oynayabilmesine olanak tanırken daha fazla alan gerektirir. Bu noktada öne çıkan küçük langırt masaları ise evinde veya ofisinde büyük masalar için yeterli alanı bulunmayanlara hitap eder. Küçük langırt masası boyutları, ayaksız modellerde ortalama 40x40 cm, ayaklı modellerde ise ortalama 45,30,55 cm’dir. Aynı anda 2 veya 4 kişinin oynayabildiği bu masalar arasında mini modeller yer alır. Kurulum gerektirmeyen mini langırtlar, genellikle masalı değildir. Bu nedenle masaüstü langırt olarak adlandırılırlar. Düz bir zemin üzerinde konumlandırılarak oynayan bu langırt oyuncak modelleri, çocukların langırt oyunu ile tanışması için idealdir. Öte yandan online oyun oynama platformları, oyun konsolları, mobil oyunlar ve bilgisayarlarda da oynanabilen dijital langırt oyunları bulunur. Genellikle tek kişilik langırt olarak bilinen bu oyunlar arasında en popüler olanlardan biri de 3D langırt olup kullanıcılara sanal ortamda 3 boyutlu langırt oynama olanağı tanır. Langırt makinesi fiyatları ise langırt çeşitleri ve modellerine göre farklı özellikler baz alınarak belirlenir.

Langırt Masası Modelleri

Ev ve ofis kullanımı için tasarlanan langırt modelleri arasında en yoğun ilgi görenler ayaklı ve ayaksız tasarımlardır. Ayaksız tasarımlarda langırt sisteminin yer aldığı ahşap veya plastik kasa, masa veya başka bir düz zemine konumlandırılarak kullanılır. Ayaklı langırt masaları ise modelden modele değişen ölçülere sahiptir. Ancak genellikle 1.80 cm boyundaki bir yetişkinin zorlanmadan oynayacağı şekilde tasarlanır. 8 ve 4 kollu langırt olarak kullanıcılara seçenekler sunan söz konusu masalar arasında İtalyan, Türk, Fransız ve Amerikan stili olan modeller bulunur. Langırt boyutları açısından benzer olan bu masa modelleri, topun zemin tutuşundan hızlı hamle yapmaya kadar farklı avantajlar sunar ve farklı oynama stilleri destekler. Dolayısıyla langırt almadan önce bu tarz masaların da incelenmesi önerilir.

Langırt Masası Aksesuarları

Her yaştan kullanıcıya hitap eden langırt masaları, langırt gol sayı boncuğu, langırt topu, rot sapı, jeton/para mekanizması gibi farklı aksesuarlara sahiptir. Farklı renk seçenekleri sunan ve genellikle mantardan üretilen langırt topları, farklı masalara uygun olduğu için farklı boyutlara üretilir. Genellikle 35 mm çapında olan bu toplar 11’li paket olarak kullanıcılara sunulur. Öte yandan mini langırt masalarında kullanılan toplar daha küçük üretilir. Profesyonel makinelerde bulunan jeton mekanizmaları ise ev ve ofis tipi langırt masaları entegre edilebilen aksesuarlardır. Özellikle 1 TL ile çalışan jeton mekanizmaları hem oyun oynamak hem de para biriktirmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağlar.

Langırt Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen manuel oyun makineleri arasında yer alan langırt masaları, model, ölçü, oyuncu sayısı, materyal ve genel sisteme göre belirlenen oldukça geniş bir fiyat aralığı sunar. Örneğin, ortalama büyüklükteki ayaklı langırt fiyatları ile langırt fiyatları oyuncak fiyatları arasında önemli bir fiyat farklılığı söz konusudur. Bununla birlikte, jetonsuz büyük langırt masası fiyatları ile jeton atma mekanizmasına sahip olan elektronik langırt fiyatları arasında da fark vardır. Ancak, genel olarak langırt fiyatları, ürün seçeneklerin çok olması nedeniyle hemen her bütçeye hitap eden alternatifler sunar. Siz de eviniz veya ofisinizde eğlenceli zaman geçirerek stres atacağınız bir langırt masasına ihtiyaç duyuyorsanız, langırt masası satın almadan önce tüm marka ve modelleri yakından inceleyebilir, küçük ve büyük langırt fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Farklı spor dallarına ilgi duyuyorsanız badminton topu veya tenis aksesuarları gibi ürün seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Langırt masası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Ev tipi ve profesyonel olmak üzere iki ana seçenek sunan langırt masaları, açık masa, kapalı masa, ayaklı masa, mini masa gibi farklı modellerle kullanıcılara sunulur. Bu noktada marka ve modelden bağımsız olarak langırt masası seçerken, oynanacak oyuna göre oyuncu figürü sayısından rot saplarının materyaline kadar pek çok detaya dikkat edilir. Öte yandan sık oynanan oyun tipine, kullanım alışkanlıklarına ve masanın konumlandırılacağı alanın büyüklüğüne göre de tercih yapılabilir.

Langırt masası nasıl kurulur?

Ürün ile birlikte gelen şemaya göre ilk etapta masanın genel hatları ile kurulumu yapılır. Ardından futbolcu figürlerinin yer aldığı çubuklar yerleştirilir. Çubuklar doğru deliklere yerleştirildiğinde ise rot sapları takılır.

Langırt masası nasıl temizlenir?

Üst kısmı cam veya akrilik ile kapalı olan langırt masalarında cam kısmın tozlarından arındırılması ve rot saplarının silinip dezenfekte edilmesi standart bir temizlik için yeterlidir. Açık langırt masası temizlenecek ise zeminde ve futbolcu figürlerinin arasında biriken tozlardan kurtulmak için elektrikli süpürge yerine basınçlı hava kullanılması önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Langırt Fiyatları

344 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 344 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?