Langırt Masası

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak oynanan ve çok sevilen langırt, keyifli bir oyun deneyimi için kaliteli ve sağlam bir masaya sahip olmayı gerektiriyor. Farklı masa tipleri ve özellikleri bulunan langırt masalarının teknik detaylarını iyice inceleyerek size en uygun langırt masasını kolayca seçebilirsiniz. 

Langırt Masasının Özellikleri ve Kullanım Alanları

Dikdörtgen bir şekle sahip olan langırt masasının üstünde çubuklara dizilmiş bebekler bulunuyor. Futbol sahasına yakın özellikler taşıyan bu masalar, teknolojinin getirdiği yeniliklerle farklı teknik detaylara ve fonksiyonlara sahip olabiliyor. Genel olarak hobi amaçlı üretilen, profesyonel özellikler taşıyan ve jeton ya da para ile çalışan langırt masaları piyasada satışa sunuluyor. 

Langırt masasında en az iki, en çok sekiz kişi oyun oynayabiliyor. Langırt masalarının ses sistemli, otomatik, manuel, camlı ya da camsız çeşitleri bulunuyor. Her bütçeye ve her kullanım alışkanlığına uygun geniş langırt masası alternatifi satışa sunuluyor. Özellikle dış mekanlarda kullanılmak üzere üretilen camlı modeller, plajlar ve kamp alanlarında tercih ediliyor. Langırt masalarının genel ebatları ve kol uzunlukları da oyun oynanacak mekana ve amaca göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle standart dışı modeller de gerekli görülen yerlerde tercih edilebiliyor. Ancak turnuvalarda kullanılacak masaların standart ölçüleri ve özellikleri bulunuyor. Örneğin farklı masa tiplerinde pozisyonlara göre bebeklerin yani oyuncuların sayıları değişebiliyor. Bu nedenle langırt masası satın alırken oyun alışkanlığınızı göz önünde bulundurup ona uygun tipte masa tercih etmelisiniz. 

Langırt Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli bir langırt masası arıyorsanız mümkün olduğu kadar ağır olan bir masa tercih etmelisiniz. Çünkü oyun sırasında masanın kesinlikle sallanmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra sağlam çelikten dökülmüş olan rotların bulunması da önemli bir özellik oluyor. Rot saplarının ise ahşap eğilimli olmasına ve elleri terletmeyecek yapıda olmasına dikkat edebilirsiniz. 

Eğer topun masa zeminini iyi bir şekilde kavramasını istiyorsanız Türk ve Fransız tipi masalara yönelebilirsiniz. Seri ve gelişine vuruşlar yapmaktan hoşlanıyor ya da topu durdurarak atışlar yapmak yerine hızlı teknikleri tercih ediyorsanız İtalyan ve Amerikan tipi masaları tercih edebilirsiniz. 

Langırt Oyununun Temel Kuralları

Pek çok kafede, çay bahçesinde, oyun salonunda ve hatta okulda bulunan langırt masası, genellikle kurallarına uygun olarak değil de oyunu oynayan grubun o an için belirlediği kurallar çerçevesinde oynanıyor. Aslında langırt oyunun belirli standardı ve kuralları bulunuyor. Eğer bu keyifli oyunu standartlara uygun şekilde oynamak isterseniz aşağıdaki kurallara dikkat edebilirsiniz. 

Langırt maçı orta saha beşlisinin ortasındaki bebekle başlıyor. Maça başlayan oyuncu yalnızca en az 1 pas attıktan sonra gol atabiliyor. Bir maçı kazanabilmek için mutlaka 5 gol atılması gerekiyor. Her sette iki takım için 60 saniyelik 1 mola hakkı bulunuyor. Özellikle turnuva maçlarında oyuncuların masaya aşırı sarkması ve eğilmesi kusurlu hareket olarak kabul ediliyor. Turnuvalarda bazı kuralların ihlal edilmesi halinde hakemler uyarıları dikkate almayan takımları diskalifiye etme hakkına sahip oluyor. Fırfır yapmak olarak tabir edilen kolu 360 derece döndürme hareketini yapmak kesinlikle yasak. Bu şekilde yapılan sayı direkt olarak karşı takıma yazılıyor. 

Bazı durumlarda top hiçbir bebeğin ulaşamayacağı bir noktada sabit olarak kalıyor. Bu durumda top masanın eğilmesi hareketiyle kurtarıldıktan sonra topa son dokunan takım orta sahadan oyuna yeniden başlıyor. Özellikle turnuva maçlarında takımların oyuncu değişikliği yapmasına izin verilmiyor. Aynı şekilde set esnasında oyuncular yer de değiştiremiyor. 

Keyifli bir langırt oyunu deneyimi yaşamak istiyor ve kendinizi bu konuda geliştirmeyi hedefliyorsanız langırt kategorisini inceleyerek size ve bütçenize en uygun langırt masasını kolayca satın alabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Langırt Fiyatları

86 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Pusula Oyun Masa Futbolu Langırt
  2. Atak Masa Futbolu Langırt
  3. Liggo Masa Futbolu Langırt
  4. Matrax Oyuncak Masa Futbolu Langırt
  5. Bigs Toy Masa Futbolu Langırt
  6. Crega Masa Futbolu Langırt
  7. Yoyuncak Masa Futbolu Langırt
  8. Adeland Masa Futbolu Langırt
  9. Corner Shop Masa Futbolu Langırt
  10. Kral Bilardo Masa Futbolu Langırt
  11. Parstek Masa Futbolu Langırt
  12. Akçiçek Masa Futbolu Langırt
  13. Akçiçek Oyuncak Masa Futbolu Langırt
  14. Canda Oyuncak Masa Futbolu Langırt
  15. Geyik Design Masa Futbolu Langırt
  16. Hediyesahibi Masa Futbolu Langırt
  17. Heticaret Masa Futbolu Langırt
  18. King Toys Masa Futbolu Langırt
  19. Mager Masa Futbolu Langırt
  20. Matraks Masa Futbolu Langırt
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/366047
Başa dön