Endüstri ve sanayi sektöründe birçok alanda kullanım özelliğine sahip olan maskeleme bantları, yapı ve tadilat alanında kullanım özellikleri ile tanınıyor. Özellikle boya işlerinde tercih edilen bantlar, duvar boyasından mobilya tadilatına kadar birçok alanda işlevsel bir kullanım sunuyor. Kağıt bant olarak da tanımlanan ve özellikle boya işlerinde boyanmayacak tarafı kapatarak temiz bir boyama yapmak için kullanılan bantlar kullanılacak alana göre farklı özelliklere sahip oluyor. Genel kullanım amacıyla üretilen ve farklı tadilat işlerinde kullanıma uygun bantların; özellikleri, kalınlıkları ve uzunlukları değişiklik gösteriyor.

Maskeleme bantları özellikleri ile farklı alanlarda kullanılıyor. İç ve dış boya işlerinde kullanılacak bantlar sadece ebatları ile değil, teknik yapıları ile de farklı oluyor. İç mekanda pencere ve kapı kenarlarını kaplamak için kullanılan ürünlerin orta kalınlıkta olup kolay yapışan ve iz bırakmayan formda olmasına dikkat ediliyor. Özellikle boya sonrasında kolay sökülen bantlarda elastik ürünler, köşeleri ve kenarları kaplamak için ideal çözümler sunuyor. Ebatları da kullanılacak alana uygun olarak seçilmesi gereken bantlarda 2,5 mm ile 3 mm genişliğinde ince ebatlı bantlar dar alanlarda kullanılmak için tasarlanıyor. Genel amaçlı maskeleme bantları ise sadece boyama için değil, farklı tadilat ve yapı işlerinde de kullanım imkanı veriyor. Belirli sıcakta kullanılması tavsiye edilen bantlar, maskeleme işlerinin yanında sabitleme, tutturma ya da hafif paketleme işlerinde kullanılabiliyor. Genel maskeleme için kullanılan bantlar arasında sıcak uygulama yöntemi ile yapışan ürünlerin belirli sıcaklıkta kullanılması gerekiyor. Sıcak ortamlarda kullanıma uygun ürünlerde elle yırtılabilen yüksek sıcaklıklara dayanıklı bant çeşitlerini farklı markalardan bulabilirsiniz.

Hassas maskeleme bantları arasında ise kuvvetli yapışma özelliği sunan aynı zamanda doğal kauçuk yapışkanı ile kolay sökülen bantlar; iç mekanda cam, alüminyum, plastik, alçı, duvar kağıdı ya da tavan gibi yüzeylerde başarılı sonuçlar veriyor. Kuvvetli yapıştırmasına rağmen az yapışkanlı yüzeyi ile kolay sökülen ve kolayca temizlenen bantları görünen yüzeylerde uygulayabilirsiniz. Kuvvetli maskeleme bantlarında ise su bazlı akrilik yapışkanın kullanıldığı ürünler öne çıkıyor. Hem onarım hem de boya gibi tadilat işleri için dış mekanlarda kullanacağınız ürünleri farklı ebatlarda bulabilirsiniz.

Maskeleme Bandı Fiyatları

Kullanıldığı alana, ebadına ve yapıştırma özelliklerine bağlı olarak farklı çeşitlere sahip olan maskeleme bantları, ürün özellikleri ile paralel fiyatlara satılıyor. 50 mm’ye 50 metre geniş ebatlı büyük bantlar, diğer ürünlerden daha farklı fiyatlarda alıcıya sunuluyor. Doğal kauçuğun kullanıldığı büyük ebatlı bantlar iç mekanlarda hassas uygulamalar için ideal sonuçlar veriyor. Aynı ebatlarda aynı markaların kuvvetli yapıştırma özelliğine sahip olan bantları ise daha cazip fiyat aralığında alıcıya ulaşıyor. Kuvvetli bantlarda dış mekanda kullanılan ürünler özellikle yapıştırıcı cinsine bağlı olarak değer kazanıyor ve hassas bantlar dış mekanda kullanıma uygun aynı ebatlı ürünlerden farklı fiyatlara satılıyor.

Bantlarda bandın ebadı da fiyatları doğrudan etkiliyor ve bandın ebadı ya da kalınlığı küçüldükçe fiyatlarda ürüne paralele olarak değişiyor. Boya için üretilen bantlarda fiyatlar daha uygun bütçelere hitap ediyor. Kalınlıklar ve uzunlukları değişen boya amaçlı bantlarda özellikle 25mm’ye 50 metre gibi ebatlara sahip ürünleri oldukça cazip fiyatlara bulabilirsiniz. Sadece boya için değil çok amaçlı kullanım için tasarlanan ürünler de boya için üretilen maskeleme bantları ile aynı bütçelere hitap ediyor. Markaları da fiyatlar üzerinde etkili olan bantların yapıştırma özelliklerini inceleyebilir, maskeleme bandı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Birbirinden farklı bant çeşitlerine ulaşacağınız ürünler arasında kullanım amacınıza en uygun olan ürünü seçebilir, sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Maskeleme Bantları

52 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. GEKO
  2. Astel
  3. Dayson
  4. Eryıldız
  5. FORCEFIX
  6. 3M
  7. Pamukkale
  8. Pass
  9. Picador
  10. Polimetsun
  11. Betex
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60001252/60007338
BAŞA DÖN