Ispatula

Sıva, boya ve harç gibi malzemeleri karıştırmak, yaymak ve kaldırmak için sıklıkla tercih edilen geniş, düz, dayanıklı ve esnek ıspatulalar, çok yönlü kullanım özellikleri ile biliniyor. Sıva hazırlamak, harç karmak, boya karıştırmak, duvar kazımak ve duvar kağıdı kaplamak gibi işlemler, tek bir alet ile gerçekleştirilebiliyor. Genellikle paslanmaz yay çeliğinden üretilen spatula çeşitleri, esnek ve dayanıklı bir kullanım sunuyor. İnce formda imal edilen metal alanlar kolaylıkla esneyebildiği için, ıspatulalar da farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Dayanıklı plastik ile çevrelenen kulp düzeneği, aleti kolayca tutabilmenize ve rahat bir şekilde hareket ettirebilmenize olanak tanıyor. Metal ıspatula modellerinin keskinleştirilmiş ucu, duvar üzerinde yer alan artık boya ve sıvaları kazıyabilmenize destek oluyor. Tamamen sert plastik malzemeden üretilen ufak saplı ıspatula çeşitleri de duvar kağıdı kaplamaları ve hassas bölge uygulamaları için tercih edilebiliyor.

Eğri saplı, düz, kazıma amaçlı, macun sıvama amaçlı, temizlik odaklı, pasolu ve oto gibi çeşitleri bulunan ıspatulaların her biri, farklı alanlarda sizlere yardımcı oluyor. Sıva artıklarının ve pürüzlerin düzeltilmesine yardımcı olan eğri saplı veya pasolu spatulalar, pütürlü duvarları kusursuz bir biçimde şekillendirmenize yardımcı oluyor. İnce ve düz bir alan sunan ürünler, önceden hazırlanmış ham sıvayı yanınızda taşımanıza da imkan sağlıyor. Mala veya geniş ıspatula üzerine alınan sıva, yavaşça duvara sürülerek aktarılıyor. Duvara sürülen ıslak sıva, kolayca donmadığı için üzerinde ince çalışmalar yapabilmek de mümkün oluyor. Kartonpiyer, tuğla ve alçıpan gibi hazır yüzeylerin boşluklarını spatula ile doldurmak son derece kolay oluyor. Yeteri miktarda sıva ile boşlukları doldurduktan sonra, final rötuşları ile işlem tamamlanıyor. Köşeli şekle ve oldukça ince bir yapıya sahip olan oto ıspatula modelleri ise, geleneksel yöntemlerle araç kaportası üzerinde macun yapmak için sıklıkla tercih ediliyor.

Duvar kağıdı yapıştırmak ve düzeltmek için kullanılan plastik ıspatulalar, işinizi kısa sürede, hızlıca ve hatasız bir biçimde sonlandırabilmenize olanak tanıyor. Kullanım alanına uygun olarak geniş veya ufak ürünler tercih edilebiliyor. Esnek aletler, ilk yapıştırma işlemi için; sert yapılı ürünler de sabitleme ve boşlukları kapatma işlemi için kullanılıyor. Özel yapıştırıcılar ile kaplanan kağıtların iç yüzeyleri duvara düzgünce yapıştırıldıktan sonra plastik ıspatula desteği ile sabitleniyor. Geniş ve sıkı içeriğe sahip olan ürünler, hatasız bir şekilde ve hızlıca kaplama yapmanızı sağlıyor. Kaplama yapılacak yüzeyin altını düzleştirmek ve sıfır hâle getirebilmek için ise düz modellerden yardım almak gerekiyor. Aleti hafifçe aşağı yukarı yönde hareket ettirerek duvar yüzeyi temizlenebiliyor. Ardından duvar kağıdını yapıştırıp plastik ıspatula yardımıyla sabitleme işlemine geçiliyor. Eskiyen duvar dekorları ve kağıtları ise keskin uçlu ürünler ile kaldırılabiliyor.

Ispatula modelleri, tekli olarak temin edilebileceği gibi takım hâlinde de satın alınabiliyor. Takım olarak satılan ürünler; farklı boy, şekil, fonksiyon ve özelliklere sahip oluyor. Takım setleri, genellikle renk, tasarım, keskinlik ve içerik anlamında birbirine benzerlik gösteriyor. Farklı boyutlarda dizayn edilen ürünler, çalışma alanına göre daha esnek çözümler üretebilmenize olanak tanıyor. Duvarın geniş yüzeylerinde en büyük parça ile çalışılabiliyor. Köşe alanları, dar bölümler, kıvrımlı alanlar ve ufak delikler gibi daha farklı yüzeylerde ise ihtiyacınıza en uygun parçayı seçebilmek mümkün oluyor. Ayrıca, özel olarak tasarlanan uzun saplı modeller ve mini aletler, ekstra aparat desteği ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Tüm ıspatula modellerinin kullanım sonrasında özel olarak temizlenmesi ve saklanması tavsiye ediliyor. Aksi hâlde, kuruyan sıva ve boya gibi atıklar, metal yüzeylerde kalıcı deformasyonlara neden olabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Spatula Çeşitleri & Fiyatları

662 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 662 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?