Rulo, mala, ıspatula, tiner, maskeleme bandı ve hışır örtü gibi fırça aksesuarları, boyama işlemlerinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesine olanak tanır. Fonksiyonel fırça aksesuarlarına, geniş yüzeyleri boyamak ve çevreyi temiz tutabilmek için de sıklıkla ihtiyaç duyulur. Açık veya kapalı bir alanı boyarken duvar yüzeylerine ve boya türüne uygun olarak tercih edebileceğiniz çok sayıda boya aksesuarı mevcuttur.

Fırça Aksesuarları Nelerdir?

Boyama ekipmanları olarak da bilinen fırça aksesuarları, oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile sunulur. Boyayı tutarak geniş alanlara yayabilmenizi sağlayan rulo çeşitleri, farklı ölçüler içinden tercih edilebilir. Boya ruloları; saplı rulo, damlatmayan rulo, robot başlıklı rulo ve parmak rulo gibi farklı alternatiflere sahiptir. İnovatif bir boyama aracı olan damlatmayan rulolar, ruloyu boya kovasına daldırmadan kullanabilmenize imkân sağlar. Eklemli yapısı ile hareket özgürlüğü veren robot başlıklı rulolar ve ufak gövde yapısı ile kullanım kolaylığı sunan parmak rulolar ise erişimi zor alanlarda sizlere yardımcı olur.

Mala ve ıspatula gibi fırça aksesuarları sayesinde boya yapılacak yüzeylerin en iyi hale getirilebilmesi sağlanır. Duvarda oluşan çatlarlar, delikler ve pürüzler mala üzerine alınan saten alçı ile kolayca kapatılabilir. Lastik veya kauçuk gibi yumuşak materyallerden üretilen ıspatulalar ise duvar kâğıdı ve alçı dekorasyonu gibi işlemler için tercih edilir. Duvar kâğıdı yapıştırıcısı yüzeye uygulandıktan sonra, elastik ıspatula yardımı ile duvar kâğıdı uygulamaları gerçekleştirilebilir. Tiner, yağ ve boya sökücü gibi ekipmanlar ise boya kabı, fırça ve rulo benzeri parçaların üzerinde kalan atıkları kolayca temizlemek ve boya seyreltmek için kullanılabilir.

Boya Fırçası Çeşitleri İçinden Nasıl Seçim Yapılır?

Boya fırçası ve aksesuarları içinden seçim yaparken; uygulama alanı, boya türü, renk seçenekleri ve kullanım stili gibi detayları göz önünde bulundurmak önemlidir. Fırça veya rulo üzerindeki kılların boya ile olan uyumu elde edilecek sonucu doğrudan etkiler. Aynı şekilde ürünün boyutları, özellikleri ve ergonomisi de boya yapma sürecini pratik hale getiren detaylar arasında yer alır. Boya kovası, esnek içeriği ve kaygan yüzeyi sayesinde boyanın hazneye yapışmasını önler. Boya kovası içinde su/boya oranını kolayca ayarlayabilmek mümkün olur. Çentikli yüzeyleri ile boya kovasına rahatlıkla bağlanabilen rulo ızgaraları ise rulo fırçalar üzerinde oluşan fazla boyayı kovaya aktarabilmenize ve ruloyu boya israfı yapmadan kullanabilmenize imkân tanır.

Kulplu rulolar ve fırçalar ile duvar ya da tavan boyamak bazı durumlarda zorlayıcı olabilir. Pratik ve hızlı bir şekilde badana yapabilmek için uzatma çubuğu olarak da bilinen rulo sırıklar tercih edilebilir. Uzatma sırıkları, genellikle açılabilir ve rijit olmak üzere iki temel modele sahiptir. Teleskopik olarak açılan sırıklar, istenilen uzunluğa uygun olarak ayarlanabilir. Fırça aksesuarları içinde yer alan maskeleme bantları; süpürgelik, kapı/pencere pervazları ve tavan kenarları gibi yüzeylerde hatasız bir şekilde çalışabilmenizi sağlar. Boyacı tulumu ve hışır örtü tarzındaki ekipmanlar ise evde bulunan eşyaları, zemini ve kendinizi boyadan korumak için kullanılabilir.

Boya Fırçası ve Rulo Fiyatları

Geleneksel fırça aksesuarlarının haricinde daha hızlı ve verimli bir şekilde boya yapabilmek için tasarlanan boya makineleri de mevcuttur. Boya tabancası olarak da bilinen püskürtme makineleri, hazır hale getirilmiş boyaları yüksek basınç ile duvara püskürtür. Boya tabancaları sayesinde birim zamandan alınan verimi artırabilmek ve boya giderlerini minimize etmek mümkündür. Fırça aksesuarlarının ve diğer boya ekipmanlarının fiyatları, paket içeriğine ve adet sayısına göre farklılık arz edebilir. Genel anlamda boya fırçası ve rulo fiyatları ise ürünün markası, türü, modeli, özellikleri ve malzeme kalitesi gibi hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Fırça Aksesuarları

3.269 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Dekor Fırça Rulo Aksesuarları
  2. İzmir Fırça Fırça Rulo Aksesuarları
  3. Filli Boya Fırça Rulo Aksesuarları
  4. Sgs Fırça Rulo Aksesuarları
  5. Plus Proline Fırça Rulo Aksesuarları
  6. Ennalbur Fırça Rulo Aksesuarları
  7. İstanbul Fırça Fırça Rulo Aksesuarları
  8. STANDART Fırça Rulo Aksesuarları
  9. BEZE Fırça Rulo Aksesuarları
  10. DKR Fırça Rulo Aksesuarları
  11. Duyar Fırça Rulo Aksesuarları
  12. Betex Fırça Rulo Aksesuarları
  13. Eltos Fırça Rulo Aksesuarları
  14. Dizayn Tools Fırça Rulo Aksesuarları
  15. Pamukkale Fırça Rulo Aksesuarları
  16. Omega Fırça Rulo Aksesuarları
  17. Pass Fırça Rulo Aksesuarları
  18. DÜFA Fırça Rulo Aksesuarları
  19. Polisan Fırça Rulo Aksesuarları
  20. Doğuş Fırça Rulo Aksesuarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60001252
Başa dön