Geniş alanlarda boya yapmayı kolaylaştıran rulo fırça çeşitleri, boyacıların temel gereçlerinden biridir. Dönen yuvarlak başlığı sayesinde hızlı bir şekilde çalışmaya imkân veren rulolar, bilhassa düz yüzeylerde boya yapmak için kullanılır. Geniş ölçüleri ile fırçaya nazaran daha az iz bırakan rulolar, birçok model eşliğinde bulunabilir.

Rulo Modelleri ve Özellikleri

 • Rulo modelleri boya yapılacak yüzeye göre iç cephe ruloları ve dış cephe ruloları olarak değişir. İç cephe ruloları, plastik iç cephe boylarına göre tasarlanmıştır. Dış cephe ruloları ise boya çözücülerden etkilenmeyen uzun ömürlü ürünler olarak karşınıza çıkar. Dış cephe rulolarında desen veren dokuya sahip olan rulolara erişebilirsiniz.
 • Hem iç hem dış cephede kullanılabilen rulo çeşitleri de ürünler arasında yer alır. Boya tutma kabiliyeti yüksek olan ürünler, genellikle dayanıklı ve uzun ömürlü olup kullandıkça verimleri artar. Tiner gibi çözücülerde yıpranmayarak kaliteli bir boyama deneyimi sunar.
 • Rulo modelleri arasında boya haznesine sahip ürünler bulunur. Boya hazneli rulo çeşitleri, damlatma yapmadan boyama yapmayı sağlar. Özellikle amatörler için kolay boyama yapmaya imkân veren ürünler, set halinde alıcıya sunulur.
 • Desen rulo çeşitleri ise dekoratif boyama yapmak için kullanılır. Desen çeşidine göre çiçek, yaprak ve dalga gibi dekoratif yapılara sahip olan ürünler arasında çift renkle boyama yapmaya imkân veren ürünleri bulabilirsiniz.
 • Rulo yedeklerine ürünler arasından erişebilirsiniz. Parmak rulo yedeği olarak bulabileceğiniz ürünler, boy açısından değişiklik gösterir. 10 cm’den başlayarak 25 cm’ye kadar çıkan yedek rulo başlıkları marka ve kalite açısından değişir.
 • Rulo çeşitleri arasında deri desen aparatları yer alır. Rulo fırçaya ayrı bir şekilde takılan desen efektleri, geometrik desenler olarak bulunabileceği gibi gül, yaprak gibi motifler eşliğinde de bulunabilir. Desen fırçası olmadan boyanan yüzeyde desen oluşturmaya imkân veren ürünler, tekrar tekrar kullanılabilir.

Set Halinde Rulo Fırçalar

Tekli satılan rulo fırçalarında yanında çoklu setler halinde satılan ürünlere de erişebilirsiniz. Profesyonel ustalara hitap eden setler, temel ekipmanların yanında yardımcı gereçleri de kapsar. Setler içeriğine göre normal dar boya fırçasını veya rulo biçiminde kenar fırçasını içerir. Pencere veya kapı kenarlarını kolayca boyamaya imkân veren fırçalar ebat açısından değişir. Setler içerisinde badana gereci, merdane, kazıma aparatı ve ölçü kabı gibi ürünler bulunur. Set içinde bulunan ve diğer bir adı iskarpela olan kazıma aparatı genellikle plastiktir. Çok parçalı profesyonel setlerde uzatma sopası ve eldiven gibi parçalarda yer alabilir.

Teknik Özellikleri ile Rulo Çeşitleri

 • Rulo çeşitlerinde rulo kalınlıkları ve genişliklerine göre ürünler değişir. Standart rulo çeşitleri 25 cm olup sap uzunlukları farklılaşmaktadır.
 • Profesyonel rulolar arasında 20 cm ve 15 cm ebatlarında rulolar bulunur. Standart kullanıma uygun 23 cm’lik ruloları da temin edebilirsiniz.
 • Ürünler arasında dekoratif boya yapmak için geliştirilen 10 cm ve 5 cm ebatlarında ürünlere ulaşabilirsiniz. 5 cm’lik rulolar, mobilya boyamak için kullanılabilir.
 • Desenli rulolarda yedek başlıklara erişebilirsiniz. Tek kullanımlık olmayan başlıkları farklı rulo gövdeleri ile kullanabilir, farklı boyalar ile dekoratif ortamlar yaratabilirsiniz.

Rulo Seçiminde ve Kullanımında Püf Noktalar

 • Boyayacağınız yüzeye uygun rulo seçimi yapmak gerekir. Geniş yüzeylerde fırça izi oluşmaması için fırçaların genişliğine dikkat etmek gerekir. Dar alanlar için ise damlatma yapamayan küçük fırçalar işinizi görecektir.
 • Rulo fırçaların sap kısımlarının uzatma sopası takılabilir nitelikte olması gerekir.
 • Rulo seçerken tüylerinde dökülme olmayan ürünleri tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracak ve daha verimli çalışmanıza imkân verecektir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rulo Fiyatları ve Modelleri

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1053 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60001252/60002055