MAYSAN Amortisörler

Son derece rekabetçi pazar içerisinde en kaliteli amortisörleri sunmaya olan güçlü bağlılığı, MAYSAN'ı amortisör ürün endüstrisinde lider haline getirir. 1969 yılında Bursa'da kurulan MAYSAN, Türkiye'nin ilk amortisör üreticisidir. Yıllık 7.5 milyondan fazla üretim kapasitesine sahip olan MAYSAN Amortisörler, etkileyici bir satış sonrası teklif oluşturmak için halihazırda önemli seviyede bulunan Ar-Ge departmanını kullanır. Ayrıca yaklaşık 600’den fazla parça numarası ile geniş bir uygulama yelpazesini kapsar. MAYSAN fabrikalarının büyük kapasitesi ve Ar-Ge hizmetleri, küresel malzeme temini ve yüksek otomasyon üretimi sunma konusundaki değişmez taahhüdü, özellikle artan oranda rekabetçi olmaya devam edeceği anlamı taşır. Bütün bu avantajlardan yararlanabilmeniz için MAYSAN Amortisörlerini tercih edebilirsiniz.

Amortisör Performansına Doğrudan Etki Eden Unsurlar

MAYSAN Amortisörlerinin performansını etkileyen en önemli unsurlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Segman; Silindir borusu ile pistonlu vana grubu arasındaki iç silindir yüzeyindeki sürtünme kuvvetlerini en aza indirir. Ayrıca geri tepme sırasında piston grubunun sızdırmazlık performansını maksimuma çıkarır. Aşınma direncini arttırmak ve sürtünme katsayısını düşürmek istiyorsanız bu prensibi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Du-Bush; Yan yüklerin piston kolu üzerindeki hasar etkisini en aza indirir. Bu görevi özel malzeme bileşimi ve yüzey kaplamasıyla başarır. Bu sayede daha geniş bir kullanım alanına kavuşabilirsiniz.
  • Vana Grupları; Amortisörünüze performans vermek için bir araya getirilen yaylar, diskler ve sinter parçalarının kombinasyonlarıdır. Ana fikir, hareket eden piston çubuğunun kinetik enerjisinin alt vana grubundan geçen yağ içindeki sürtünme kuvvetleri tarafından emildiği bir boşluktan diğerine geçmesi beklenen yağ için bir direnç kuvveti oluşturur. Vana grubu, uygulamalara ve tasarım özelliklerine bağlı olarak disk tipi veya yay tipi olabilir. Bu durum, düşük hız kontrollü vana konfigürasyonlarına erişim sağlayabilmenizi mümkün hale getirir.
  • Yağ Keçesi; Yağ keçesi sürtünme kuvvetlerini azaltır ve gazı aşırı sıcaklıklarda tutar. Tekli ve çoklu boru contaları çeşitli uygulamalarda yer alır.
  • Piston Mili; Piston kolu, MAYSAN Amortisörlerinin en uzun süreç rotasına sahip parçasıdır. Çeşitli kesme, işleme ve diş açma aşamalarından sonra piston çubuğu yüzeyi, indüksiyon sertleştirmesi ile sertleştirilir ve piston çubuğu yüzeyine pürüzsüzlük ve dayanıklılık açısından en üst düzeyde yüzey kalitesi sağlamak için tam otomatik kaplama hattı ile krom kaplanır.

Titreşimleri ve Hasarı Minimum Seviyelere Çeken Amortisörler

MAYSAN Amortisörleriyle birlikte aracınızın ağırlığı, araç aksları ve lastikleri vasıtasıyla yol yüzeyine aktarılır. Aracınız hareketsiz durduğunda yol ve lastik arasındaki reaksiyon kuvveti sabit kalır. Hareket etmeye başlar başlamaz, bu statik kuvvetler yol yüzeyinin kalitesine ve düzgünlüğüne bağlı olarak dinamik hale gelir. Bir yere çarptığınızda veya yoldaki bir deliğin üzerinden geçtiğinizde, yol yüzeyinden aracınızın lastiğine darbe kuvveti uygulanır. Lastik, doğası gereği darbeyi kısmen ortadan kaldırır ve kalan kuvveti, aracınızın aksı vasıtasıyla helezon yaylara aktarır. Ardından araç, darbe nedeniyle yaylar üzerinde titremeye başlar. Bu titreşim etkisini en aza indirmek için devreye giren MAYSAN Amortisörler, görevini başarıyla yerine getirir ve aracın sarsılmasını minimum seviyelere çeker. Buradaki temel amaç, konfor ve sürüş özellikleriniz nedeniyle titreşim sayısını 1 ile 1,5 arasında sınırlamaktır. Güvenli bir sürüş yardımıyla bu amacı hayata geçirebilirsiniz.

Ar-Ge Kalitesine Olan Bağlılığın Kazanımları

Amortisör, otomobil performansını, güvenliğini ve konforunu doğrudan etkileyen bir üründür. MAYSAN, yenilikçi tasarım ve üretim tekniklerine olan bağlılığı sayesinde hem otomobilin kaderi hem de içerideki yolcular için son derece önemli ekipman olan amortisör ürünlerini sürekli olarak geliştirmeye devam eder. Siz de bu gelişmelerden yararlanmak istiyorsanız MAYSAN Amoritsörleri üzerinde ısrarcı olabilirsiniz.

MAYSAN Amortisörler, yenilikçi Ar-Ge hizmetleri ve çalışmaları sayesinde olumsuz algıların değiştirilmesinde önemli bir rol oynar ve hem güvenlik hem de konfor açısından kalitesini sürekli olarak iyileştirerek hâlihazırda bulunduğu sektör lideri konumunu korur. Bu konuma karşı kayıtsız kalmayarak sektör liderinin engin tecrübelerinden faydalanmak isteyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

MAYSAN Amortisörler

İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1023 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60007182/maysan