Monofaze

Monofaze Fiyatları ve Modelleri

Hava kompresörleri birçok alanda ihtiyaç duyulan bir ürün olarak beğeniye sunulur. Hava kompresörlerinin birçok farklı modeli, çalışma yapısı, hacim özelliği olmasına karşın hepsi aynı derecede fayda sağlar. Monofaze hava kompresörleri tek faza sahip olan kompresör çeşitleridir. Basınçlı havaya ihtiyaç duyulan her alanda güvenle kullanılabilen monofaze hava kompresörleri şantiye, oto sanayi, fabrika ve daha birçok alanda sıklıla kullanılır. Elektrik akımıyla devreye giren motor sayesinde havayı vakumlayan ve haznesine sıkıştıran monofaze kompresörler, sonrasında bu havayı kontrollü bir şekilde kullanım alanına tahliye eder. Bu şekilde birçok işin halledilmesini sağlayan kompresörler zamandan da tasarruf sağlar.

Etkili ve Pratik Kullanım

Havayı adeta bir yay gibi sıkıştıran ve ardından basınçlı bir hava olarak kullanıma hazır hale getiren kompresörler, büyük küçük tüm işletmelerde kendine yer edinir. Mekanik enerjiyi pnömatik enerjiye dönüştürme işlemini gerçekleştiren monofaze kompresörler birçok işlemin oldukça kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlar. Özellikle oto sanayi gibi işlerin yoğun olduğu işletmelerde hava kompresörü büyük kolaylık sunar. Saniyeler içinde birçok işlemin yapılmasını sağlayarak pratik ve etkili kullanım sağlar. Pistonlu ve vidalı olmak üzere iki farklı modeli bulunmakla birlikte bu iki tip kompresörlerin bakım ve kullanım süreçleri birbirinden bazı farklılıklar gösterebilir. Ancak her iki tip monofaze kompresör aynı işlemleri aynı faydayla sunar. Kompresörler marka, model hacim, motor kapasitesi, kullanılan malzeme gibi özeliklere göre oldukça farklı fiyatla ve her kullanıcının bütçesine uygun ürünlerle karşınıza çıkar.

Monofaze Kompresör Güvenli Kulanım Sunar

İlk olarak 1650 yılında pompa ve vakumlama sistemlerinde önemli teknolojik gelişmeler sağlayan bilim insanı Otto Von Geuricke kompresör çalışmalarına öncülük etmiştir. Bu gelişmeler ışığında 1829 yılında William Man isimli bilim adamı ilk kompresörü üretmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte kompresör kullanım alanlarının da artmasıyla kompresörlere her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmakta. Sağlam materyal kullanımı yapılan ve her bir aşaması testlerden geçirilen monofaze kompresörler güvenli bir kullanım sunar. Haznede sıkışan havanın kontrollü bir şekilde dışarı tahliye edilmesi sistemine göre çalışan kompresörlerin kullanım esnasında kaza yaşanma oranı en aza indirgenir. Ayrıca kompresör seçiminde kullanacağınız alan, kompresör tipi ve bütçeniz gibi özelikleri göz önünde bulundurmalısınız. Fabrika gibi büyük işletmelerde büyük motorlu kompresörler etkili olurken, küçük işletmelerde daha küçük kapasiteli kompresörler yeterli gelir.

Soru 1: Monofaze kompresör nedir, ne işe yarar?

Cevap 1: Monofaze hava kompresörü, atmosferden aldığı havanın sıkıştırılarak hidrolik ihtiyaçların karşılanması için kullanılan, bu basınçlı havayı depolayan bir makinedir. Elektrikle çalışır ve havayı hızlı bir şekilde emerek içinde yer alan tüpe sıkıştırır. Bu sıkıştırılan hava makine, bilgisayar gibi parçaların temizliğinde, araç lastiği şişirmede ve daha birçok alanda kullanılır.

Soru 2: Hava kompresörlerinin sağladığı avantajlar nelerdir?

Cevap 2: Hava kompresörleri birçok yerde kullanılmakla birlikte oldukça güvenli ve kullanışlıdır. Hava şartlarından pek etkilenmezler ve tüm hava şartlarında çalışabilirler. Son derece dayanıklıdır, belli başlı bakımların yapılmasıyla çok uzun yılar boyunca sağlıklı bir kullanım sunar. Birçok model her bütçeye uygun fiyatlarıyla da avantaj sağlar.

Soru 3: Monofaze hava kompresörünü hangi alanlarda kullanabilirim?

Cevap 3: Monofaze kompresörler endüstriyel alanda neredeyse her işletmede kullanılır. Kompresörlerin en yaygın ve düzenli bir şekilde kullanıldığı alanlar fabrikalar, petrol rafineleri, oto lastik değişimi yapan işletmeler, sanayide yer alan hemen hemen her işletme hava kompresörlerinden faydalanır. Yaygın olarak kullanım şekilleri; oto lastiklerini şişirme, makine parçalarında ulaşılmayan kısımları temizleme, sprey boyama işlemleri olarak sayılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Monofaze Fiyatları ve Modelleri

517 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 517 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003092/13003094