Motosiklet Yağları

Motosikletlerde parçaların sürtünmeden dolayı aşınmasını önlemek için kullanılan motosiklet yağları, parçalar arasındaki yüzeyleri kayganlaştırma görevi görüyor. Yüzeyleri kayganlaştırarak parçaların hareket kabiliyetini arttıran ve böylece parçaları koruyan yağlar, uzun ömürlü kullanımı destekliyor. Özellikle motor yağları, sürtünmeden kaynaklanan ısının düşmesine yardımcı oluyor ve motosiklet yağları; karter yağı, ıslak debriyaj yağı ve şanzıman yağı olarak farklı alanlarda kullanılıyor. Kullanımı ile motorun ömrünü uzatan yağlar; mineral, sentetik ve yarı sentetik yağlar olarak farklı çeşitlerde bulunuyor.

Motosiklet Yağı Çeşitleri

Motosiklet yağı çeşitleri, temelde mineral ve sentetik yağlar olarak ayrılıyor. Mineral yağlar, işlenmiş petrole çeşitli maddeler eklenmesi ile elde edilirken sentetik motor yağları, laboratuvar koşullarında üretiliyor. Üretim şekilleri tamamen farklı olan sentetik yağlar, daha uzun ömürlü bir kullanım sunduğu için ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Özellikle yüksek ve düşük sıcaklıkta motorun çalışmasını sağlaması ile öne çıkıyor. Mineral yağlar ise normal performans elde etmek isteyenler için klasik yağ olarak tanımlanıyor.

Sentetik motosiklet yağı çeşitleri arasında temelde marka ve litre farklı bulunuyor. Genellikle 1 litre ile 4 litrelik olarak satılan yağlar, ihtiyaca göre alınıyor. Markalarına bağlı olarak özellikleri değişen yağlar arasında sürekli koruma sunan ürünlere erişebilirsiniz. Aynı şekilde %100 sentetik yağ garantisi veren ürünler de yağlar arasında yer alıyor. Motorun daha yumuşak çalışmasını ve daha konforlu vites geçişleri sağlayan yağlar, gelişmiş bir motor performansı sunmanın yanında motor için koruma sağlaması ile de öne çıkıyor. Sentetik yağlar arasında kontak açma, hız yapma ve sabit sürüş gibi sürüş tiplerine uygun yağlar olduğu görülüyor ve yarış motosikletleri için özel üretilmiş yağlarda ürünler arasından temin ediliyor. Sentetik yağ çeşitlerinde bilhassa farklı motor tiplerinde çok iyi derecede çalışma kararlılığı sunan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yarı sentetik motosiklet yağ türleri arasında ise 1 ve 4 litrelik ambalajlarda satılan ürünler yerini alıyor. Normal bir sürüş için tercih edilen yarı sentetik yağlar, farklı motor tiplerinde kullanılabiliyor ve yüksek aşınmaya karşı koruma sunuyor. Yakıt açısından tasarruf etmeyi de sağlayan yağlar, farklı marka seçenekleri ile motosiklet kullanıcılarına sunuluyor.

Motosiklet Yağı Fiyatları

Mineral, sentetik ve yarı sentetik olarak ayrılan motosiklet yağı fiyatları ürünlerin türüne göre değişiyor. Yağ çeşitlerinde standart kullanım için tercih edilen mineral yağlar, oldukça uygun fiyat seçenekleri ile alıcıya ulaşıyor. Litresine bağlı olarak fiyatları düşük miktarlarda değişen mineral motosiklet yağlarını farklı marka ve litre seçenekleri ile inceleyebilirsiniz.

Sentetik yağlarda ise fiyatlar oldukça değişken olabiliyor. Özellikle kalitesine bağlı olarak fiyatları belirlenen ürünler arasında 1 litrelik ürünler ile 4 litrelik yağlara ulaşılabiliyor. Sentetik yağlarda ürünün markası da fiyatı etkileyen önemli bir etmen oluyor. Motorun performansını arttıran ve şanzıman koruması sunan ürünler, normal bütçelere hitap ederken üstün performanslı yeni yağ çeşitleri motorun yumuşak çalışmasına imkân veriyor. Özellikle yarış ve hız yapmak isteyenlerin tercihi olabilecek %100 sentetik yağlar motoru korumayı ve yakıt tasarrufu yapmayı sağlıyor.

Sentetik yağ çeşitlerinden olan yarı sentetik motor yağları ise fiyat açısından değişiklik gösteriyor. Markasına ve kalitesine bağlı olarak değişen ürünleri farklı fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. Yarı sentetik motosiklet yağlarında motor koruması sunarak düşük sıcaklık ve soğuklukta çalışan ürün çeşitlerine ulaşabilir, ürün özelliklerini daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Sentetik, yarı sentetik ve mineral yağ olarak değişen ve türlerine bağlı olarak fiyatları da farklılık gösteren motosiklet yağ çeşitlerinden motosikletinize uygun ürünü bulabilir, uzun ömürlü kullanımı destekleyen yağları seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Yağı

1022 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1022 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/80405020/80273087