Nike

1972'de Bill Bowerman ve Phil Knight tarafından kurulan Nike, bugün dünyanın en önemli spor giyim markaları arasında yer alıyor. Kurucularının Yunan mitolojisinden esinlenerek isim koyduğu marka, zafer tanrısı Nike'a yakışır bir biçimde uzun soluklu yolculuğuna devam ediyor. Kadın, erkek her yaş ve cinsiyetten bireyin en çok tercih ettiği spor giyim markaları arasında olan firma, başta erkek ve kadın Nike spor ayakkabı modelleri olmak üzere, sportif giyime attığı imzası ile devleşerek büyüyor. Sporun her branşı için özel serileri olan marka, artık efsaneleşen modellerinin üzerine ekleyerek üretmeye devam ediyor. Beyaz renkli klasik sneaker modellerinden, basketbol ayakkabılarına kadar dikkat çeken modelleri olan marka, kullanıcıların beğenisini ve takdirini kazanıyor. Çıkardığı her ürün sükse yapan Nike, her bütçe ve zevke uygun modellerinin yanı sıra spor ayakkabı fiyatları ile de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıyor.

Hangi Nike Spor Ayakkabı Satın Alınmalı?

Günümüzde sadece spor yapmak amaçlı kullanılmayan Nike spor ayakkabı modelleri, günlük sportif giyimi tamamlayan önemli parçalar arasında yer alıyor. Her yaştan insanın tercih ettiği, sportif ve rahat giyim merakının arzu nesneleri haline dönüşen Nike spor ayakkabı modelleri, şehir hayatının hızlı temposunu oldukça hafifletiyor. Rahat ve esnek yapılarından ötürü uzun soluklu yürüyüşlerde de tercih edilen modeller, çok fazla ayakta kalmak zorunda olanların da aşırı yorulmasını önlüyor. Bu yüzden seçimler yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, Nike marka ayakkabıların nerede ve ne amaçla giyileceği oluyor. Seçimler, kullanım amacı ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak yapıldığında, günlük kullanım ve sportif faaliyetlere en uygun modeller, Nike ayakkabılar arasında kendini hemen belli ediyor.

Neden Nike Spor Ayakkabı Modelleri Tercih Edilmeli?

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimi ile spor giyim ürünleri tasarlayan Nike, çoğu zaman sporcular ile de iş birliği yapıyor. 7'den 70'e herkesin günlük tercihleri arasında yer alan marka, öncelikle sağlıklı adımlara önem veriyor. Her spor branşı için özel ayakkabılar üreten Nike, sporcularla yaptığı işbirliğini de bu çerçeve içerisinde konumlandırıyor. Nike ayakkabı modelleri içerisinde yer alan her seri, yapılan aktiviteye göre ayakların rahatını ve sağlığını ön plana çıkaran özellikler ile tasarlanıyor. Bu yüzden ayakkabı seçimleri yapılırken ayakların sağlığına önem veren, adımlara dinamizm ve enerji katan, sağlam ve uzun ömürlü Nike modelleri en iyi alternatifler arasında yer alıyor.  

Nike Spor Ayakkabıların Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Genç yaşlı, kadın erkek herkes için üretilen Nike ayakkabıların en belirgin özellikleri; sağlam ve dayanıklı malzemelerinin yanı sıra ayak sağlığına verdikleri önem olarak öne çıkıyor. Yorgunluk başta olmak üzere sakatlanma riskini önlemek özel olarak tasarlanan spor ayakkabıların, orta taban desteği ile birlikte özel topuk destekleri muhakkak bulunuyor. Adımları enerji vererek destekleyen modeller, daha seri ve hızlı adımlar için özel orta taban malzemeleri kullanılarak üretiliyor. Çoğunlukla suni deri ile üretilen ayakkabılar, sayası hangi malzemeden olur ise olsun hava alışverişi yaparak ayakların terlemesini önlüyor. 

Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Çoğunlukla suni deri ya da su geçirmeyen tekstil malzemelerinden üretilen ayakkabıların, nemli bir bez ile temizlenmesi yeterli oluyor. Leke tutmayan dış yüzeylerinin bakımı oldukça kolay olan modellerin, kullanım sıklığına ve şartlarına göre havalandırılması ve belli rutinlerle yıkanması da tavsiye ediliyor. Elde veya çamaşır makinesinde rahatça yıkanabilen Nike spor ayakkabılarını yıkarken soğuk su kullanılması, çamaşır makinesinde kısa program seçilmesi ve kuruturken direkt güneşe maruz kalmaması gerekiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nike Spor Ayakkabı Fiyatları

Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Giyim - Aksesuar
Spor Giyim - Aksesuar
Ayakkabı
Ayakkabı
Günlük Spor Ayakkabı
Günlük Spor Ayakkabı
Yürüyüş & Koşu Ayakkabısı
Yürüyüş & Koşu Ayakkabısı
Halı Saha Ayakkabısı
Halı Saha Ayakkabısı
Krampon
Krampon
Basketbol Ayakkabısı
Basketbol Ayakkabısı
Tenis Ayakkabısı
Tenis Ayakkabısı
Spor Terlik
Spor Terlik
Outdoor-Trekking
Outdoor-Trekking
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Beden
Toplam 24 / 3244 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/nike