Tenis oynamak için gerekli ekipmanlar arasında yer alan tenis ayakkabısı çeşitli renk ve modellerde üretilir. Tenis ayakkabısı seçerken dikkatli davranmanız gerekir. Doğru tenis ayakkabısı ile ayakkabıdan yüksek düzeyde performans elde edebilirsiniz. Geniş seçenek yelpazesinde satışa sunulan tenis ayakkabısı modelleri arasından beğendiğinizi seçebilirsiniz. 

Tenis Ayakkabısı Modelleri

Kadınlar ve erkekler için üretilen tenis ayakkabıları birbirlerinden farklıdır. Pembe, mor, yeşil, kırmızı gibi değişik renklerde tasarlanan kadın tenis ayakkabıları oldukça değişik modellere sahiptir. Üst kısmında sentetik malzemelerin kullanıldığı modeller oldukça rahat ve esnektir. Erkek tenis ayakkabısı modelleri de kadın tenis ayakkabısı modelleri kadar geniş düzeyde seçeneğe sahiptir. Burun kısmı süet olan erkek tenis ayakkabıları, sade model arayanlar için ideal bir seçenektir. Erkek tenis ayakkabılarında siyah ve beyaz renkli ayakkabılar büyük ölçüde ilgi görür.

Unisex tenis ayakkabıları, hem kadın hem erkeklerin kullanabileceği tarzda tasarlandığından herhangi bir cinsiyete yönelik değildir. Çocuk tenis ayakkabılarında ise renkli tasarımlar ön plandadır. Kız çocuk ve erkek çocuklar için değişik modeller mevcuttur. Masa tenisi için özel olarak tasarlanan ayakkabı modelleri vardır. Kategori ürünleri arasında tenis dışında futbol, hentbol ve voleybol gibi sporlara göre tasarlanan ayakkabı modellerine de rastlayabilirsiniz. 

Tenis Ayakkabısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayağınıza uygun bir tenis ayakkabısı seçmek tenis ayakkabısından yüksek düzeyde verim almanıza olanak tanır. Ayak kısmında uzunlamasına ve enlemesine bulunan arka kemerin ayakkabı tarafından desteklenmesi oldukça önemlidir. Teniste yapılan hareketler ayakta olağanüstü bir baskı yaratır. Tenisteki baskı, düz koşu baskısından çok daha farklıdır. Bu nedenle tenis ayakkabıları düz koşu ayakkabılarından ayrı olarak tasarlanır.

Oyundan iyi bir performans elde etmek doğru ayakkabı seçimine bağlıdır. Seçmiş olduğunuz tenis ayakkabısının zemine uygun olması gerekir. Toprak zeminde tenis oynayacaksanız, fazla efor sarf edeceğiniz için ayakları destekleyen modeller ihtiyacınıza son derece uygundur. Çim kort ise kaymaya müsait olduğundan kaymayı önleyecek modellere yönelmek lazımdır. Tabanında kauçuk dişler ya da çıkıntılar bulunan modeller, çim kortlarda güvenle tercih edilebilir. Taban bölgesi balıksırtı desenlerle güçlendirilmiş ayakkabılar, sert zeminlerde kullanıma uygun modellerdir.

Ayakkabı seçiminde önem taşıyan bir diğer önemli nokta, ayak taban çeşitleridir. Halı kaplı kortlarda ayak tipinize de bağlı olarak düz tabanlı tenis ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçerken zemin dışında, ayak tipi ve yere basma şeklinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Ayak tipinize göre düz taban, normal taban ya da çukur tabanlı tenis ayakkabısı modellerini seçebilirsiniz. 

Tenis Ayakkabısı Fiyatları

Tenis ayakkabısı fiyatları kendi arasında değişiklik gösterir. Ayakkabıların modelleri, özellikleri, markası ve tasarım detayları fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Kaliteli malzemelerden elde edilen ve ayak konforunu düşünen modeller fiyat olarak pahalı seçeneklere sahip olabilir. Ünlü markaların ve kaliteli modellerin uygun fiyatlı olan seçenekleri de vardır. Seçenekler arasından bütçenize hitap eden modeli kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Profesyonel düzeyde tenis oynamak için özel olarak tasarlanan modeller, fiyat olarak klasik modellere göre daha pahalıdır. Son derece farklı özelliklere sahip olan tenis ayakkabıları arasından ihtiyacınıza en uygun olan modeli seçmenizde fayda vardır. Esneklik, yumuşaklık ve rahatlık tenis ayakkabılarında en çok aranan özellikler arasında yer alır. Ayak biçiminize göre tasarlanan modeller sayesinde tenis oynarken oldukça rahat edebilirsiniz. Hareketinizi kısıtlamayacak, zemine ve ayak tipinize uygun tenis ayakkabıları satın alırken ekonomik fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz. Fiyat seçeneklerini detaylı bir biçimde inceleyerek beğendiğiniz modeli uygun fiyata alabilirsiniz. Alternatifler arasından tarzınıza ve ihtiyacınıza hitap eden modeli kısa süre içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Birbirinden değişik seçenekler arasından beğendiğiniz tenis ayakkabısı modelini hepsiburada.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz. İndirimli ayakkabılar için Hepsiburada.com


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tenis Ayakkabısı

İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 265 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/27047261