Far Ampülü Normal Tip

Aracınızda kullandığınız far ve ampullerin kalitesi, yol görünürlüğünü ve sürüş kalitesini yakından etkilediği için önemli bir seçimdir. Tüm ampuller saat cinsinden belirtilen bir kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım ömrünü doldurmuş ya da parlaklığını yitirmiş farlarınızı ve diğer araç içi ve araç dışı aydınlatmalarınızı, yüksek verimlilik sağlayan yeni nesil far ve ampuller ile değiştirebilirsiniz. Aracınızın marka ve modeline uyumlu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Halojen Ampul Çeşitleri

Halojen ampuller, günümüzde hala yaygın olarak kullanılan en eski araba ampulü tipidir. Halojen ampuller, akım geçtiği zaman ısınan ve ışık yaratan bir tungsten filaman içerir. Ampulün siyaha dönmesini önleyen bir halojen gazı ile doldurulur. Halojen ampuller kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunar. Üretimi kolay ve ucuzdur. Çoğu araç, farlar ve iç lambalar dahil olmak üzere her amaç için halojen ampuller kullanır. Bununla birlikte, halojen ampuller HID veya LED ampuller kadar parlak veya uzun ömürlü değildir.

Xenon Ampul Çeşitleri

HID olarak da bilinen xenon ampuller halojen ampullerden birçok yönden üstündür. Xenon farlarda, ampul içindeki iki elektron arasında yer alan bir elektrik arkı kullanır. Bu ampuller, halojenden daha beyaz ve daha parlak bir ışık sağlayan xenon gazı ile doldurulur. Birçok sürücü sağladığı yüksek parlaklık nedeniyle xenon ampulleri tercih eder. Daha parlak ışık, xenon ampulleri far ampulleri olarak son derece etkili hale getirir. Bununla birlikte aracınızın içi gibi diğer aydınlatma uygulamaları için ideal değildir. Arabanızda halojen ampuller kullanılıyorsa ve xenon'a geçmek istiyorsanız, HID dönüşüm kiti kullanmanız gerekir.

LED Ampul Çeşitleri

LED ampuller yeni teknolojidir. Ampul ışık yayan diyotlardan oluşur. Elektronlar geçerken, yarı iletkenler tarafından ışığa dönüştürür. Bu sayede çok fazla enerji kullanmadan çok fazla ışık üretilebilir. Otomobillerde iç aydınlatmada yaygın olarak kullan LED teknolojisi, stil ve kullanım ömrü gibi avantajları nedeniyle far ampulü olarak da giderek daha popüler hale gelen bir seçimdir.

Kısa ve Uzun Far Çeşitleri

Normal tip farlar ve ampuller birkaç farklı çeşitte gelir. İstediğiniz tür, fiyat, performans ve stil gibi bir dizi faktöre bağlıdır. H1 halojen farlar çift ışınlı ampullerdir. Tek filament ile yüksek ve düşük huzmeli farlarda kullanılır. H1 ampulün ortalama ömrü 450 ila 1.000 saat arasındadır, ancak hava durumu ve sürücünün verimliliği gibi diğer faktörler ampulünüzün ömrünü etkileyebilir. H3 ampuller genellikle far olarak kullanılır. Ampuller, farlarınızın hem ana hem de kısa farları için özel olarak ayrılmış tek bir filamana sahiptir. Sadece bir far ampulü ile çift ışınlı ampul ihtiyacınız için tüm ışık çeşitlerini ürettiğinden çok yönlü kullanıma sahiptir. H4 ampuller, uzun veya kısa far seçeneği sunan iki filament içerir. Ampul, kablo demetine üç dişli bir bağlantıya sahiptir. Başlangıçta Avrupa yarış arabaları için geliştirilen bu ampuller çok parlaktır ve beyaz, mavi, mor veya sarı ışık verebilir. H7 ampuller uzun far olarak kullanılan tek bir filament içerir. Ayrıca beyaz, mavi, mor veya sarı seçeneklerle gelir. H4 ve H7 ampuller arasındaki en önemli fark bağlantıdır. H7 ampuller, iki uçlu fişe sahip farklı ampul soketlerine uyar. Gerekli ampul tipini belirlemek için kullanım kılavuzları kontrol edilmelidir.

Far Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Yeni far ampulleri takmadan önce araç kılavuzlarını kontrol edin.
  • Çok yüksek bir watt değerine sahip ampuller, ampulün ve ön far reflektörünün kablo demetine zarar verebilir.
  • Emin değilseniz, araç uyumluluğundan emin olmak için ampul üreticisine başvurun.
  • HID ampuller son derece parlaktır ve trafik için görünürlük sorunlarına neden olabilir. Ampulleri takarken, diğer sürücülerin güvenliğini artırmak için ışıkları aşağı doğru eğimli olacak şekilde ayarlamayı unutmayın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Normal Tip Farlar ve Ampuller

3297 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 3297 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024610/20024641/20024645