Oto Ampülleri

Oto ampulleri aracın birçok alanı için kullanılabilen aydınlatma materyalleri olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Araç aydınlatmasında kullanılan far ampulleri, sinyal ampulleri, park ampulleri gibi çeşitli ürünlerin tümü araç için olmazsa olmaz ürünlerdir. Oto ampulü fiyatları da marka, ampul çeşidi gibi özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Her bütçeye uygun oto ampulleri bulunduğu gibi her biri orijinal ve kaliteli materyallerden üretildiği için uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunuyor. 

Her Bütçeye Uygun Fiyatlarla Oto Ampulleri

Oto ampulleri geniş yelpazesiyle birçok bütçeye ve kullanıcıya uygun ürünler sunuyor. Pek çok farklı markanın tüm bütçelere uygun aydınlatma ürünleri bulunuyor. Binlerce oto aydınlatma ürünü arasından istediğiniz özelliklere sahip ampulü fiyat performans açısından değerlendirerek tercihinizi yapabilirsiniz. Oto ampulü fiyatları, her araç sahibinin ihtiyacı olan aydınlatma ürününü alabileceği uygunluktadır. 

Oto Ampullerinin Fonksiyonel Özellikleri

  • Oto ampulleri birçok marka tarafından farklı model, renk, şekil gibi özelliklerle birbirinden ayrılarak üretiliyor.
  • Watt güç girişiyle etkin hale gelen oto ampullerinin Watt özellikleri ampule göre değişiyor. 
  • Far ampulleri yol ışıklandırmasını sağlayan en önemli oto parçalarından biri olduğu için genellikle uzun ve parlak ışık üreten ürünler tercih ediliyor.
  • Park ve sinyal oto ampulleri yapılacak manevralar öncesi çevredeki kullanıcıları uyarmayı sağlayan ürünler olarak çeşitli markalar tarafından orijinal malzemeler kullanılarak üretiliyor.
  • Sis ampulleri; sis, kar ve yağmur gibi olumsuz hava şartlarında yol güvenliğini sağlayan ürünlerdir. Bu ampuller kısa mesafeli, geniş ve düzgün yayılan bir ışık kaynağı olarak öne çıkıyor.
  • Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunan oto ampulleri garanti süreleriyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Oto Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Ampul çeşitleri kullanıcı ihtiyacı ve araç modeline göre belirleniyor. Son dönemlerde en fazla tercih edilen üç ampul çeşidi bulunuyor; Halojen, Xenon ve LED oto ampulleri her araca uygun ürünler olarak kullanıcı beğenisine sunuluyor. Her bir ampul çeşidi farklı özelliklere sahip olmakla birlikte sağladıkları fayda ortaktır. Halojen oto ampullerinin çok fazla ışık üretmeleri ve sarı ışık yaymaları en belirgin özelliklerinden. Bu ampuller diğer ampullere göre çok daha uzun süreli kullanılan ürünlerdir. Kısa görüş mesafesi sağladığı için günlük kullanımda tercih edilirler. LED oto ampulleri en yeni oto ışıklandırma ürünleri olarak kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Işık yayan diyot anlamına gelen LED ampuller daha uzun ömürlü olmaları, daha az enerji tüketmeleri ve daha parlak ışık yaymaları ile popüler oto aydınlatma ürünlerinden biri haline geliyor. Xenon oto ampulleri ise parlak beyaz ve mavimsi ışık üretiyorlar. Yüksek yoğunlukta deşarj ampulleri olarak bilinen ürünler az ısı ürettikleri için kullanıcılarını memnun ediyor. Özellikle gece yolculukları için ideal olan Xenon oto ampulleri, uzun dalga boyutlarına sahip parlak ve dağınık bir ışık üretimi sağlıyor. 

Oto Ampulü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomobiliniz için aydınlatma ürünü seçerken aracınızın modeli ve ihtiyaç duyduğunuz ışık gibi özellikler dışında maksimum verim almak için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Göz sağlığınıza uygun olarak seçeceğiniz oto ampulü daha rahat ve güvenli bir sürüş için önem taşıyor. Hava ve çevre şartlarını göz önünde bulundurmanız da uygun ampul seçiminde etkin rol oynuyor. Örneğin; yağmurlu ve karlı hava şartlarında yollar ışığın yüzde 85'ini yuttuğu için daha parlak bir ışık tercihi yerinde oluyor.

Kullanmak istediğiniz oto ampulünün rengi, parlaklığı, çeşidi gibi özelliklere dikkat etmekle birlikte Watt özelliğini de göz önünde bulundurmanız uygun seçim yapmanızı sağlayabiliyor. Yüksek Watt'lı ampuller harcadıkları enerjiyle daha fazla ışık ürettikleri gibi doğru orantılı olarak aynı derecede de ısı üretiyor. Fazla ışık saçan bir ampul kullanmak istiyorsanız Watt özelliğine dikkat etmeniz tavsiye ediliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Ampulü Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Aydınlatma Ürünleri
Aydınlatma Ürünleri
Oto Ampülleri
Oto Ampülleri
Far Ampülü Xenon Tip
Far Ampülü Xenon Tip
Park Ampülü
Park Ampülü
Tavan Ampülleri
Tavan Ampülleri
Far Ampülü Normal Tip
Far Ampülü Normal Tip
Gösterge Ampülleri
Gösterge Ampülleri
Stop Ampülleri
Stop Ampülleri
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 31 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?