Park Ampülü

Park lambaları, park edilmiş bir aracın karanlıkta diğer sürücülere görünür olmasını ve sürücülerin rahatça park edebilmelerini sağlıyor. Trafik kuralları doğrultusunda otomobillerin park lambalarına sahip olması gerekiyor. Bu lambalar, aracın uç noktalarını aydınlatma görevi üstlendiği için karanlık ve kötü hava koşulları veya benzeri durumlar için gerekli oluyor. Siz de aracınızın eskiyen veya değiştirmek istediğiniz park ampulleri için aradığınız ürünü Hepsiburada.com ayrıcalıklarıyla hemen şimdi keşfedebilirsiniz. 

Her ihtiyaca Uygun Park Ampulü Çeşitleri

Park lambaları, yoldayken diğer sürücülere maksimum görüş sağlamak için aracın önünde ve arkasında bulunan bir tür işaret lambasını ifade ediyor. Park lambaları için seçtiğiniz ampuller artık sisli görünüyorsa veya yeteri kadar ışık yaymıyorsa değiştirme zamanının geldiğine işaret ediyor. Güvenlik ve emniyet açısından oldukça önemli olan park ampulü seçimi yaparken bakım masraflarınızı düşürmesi bakımından da bütçenize uygun olmasına dikkat etmeniz önem arz ediyor. Aynı zamanda doğru aydınlatma seçimi, sürücülerine park işlemi sırasında büyük avantajlar yaratabiliyor. Otoparkınızı güvenli hale getirme ve maliyetlerini düşürmek için doğru park ampullerini tercih etmeniz gerekiyor. Piyasada çok çeşitli ampul alternatifleri yer alabiliyor. Bu nedenle satın almadan önce ampuller hakkında bilgi sahibi olmanız, doğru alışveriş için yardımcı olabiliyor. 

Aracınıza Uygun Park Ampulü Seçenekleri

Piyasada pek çok farklı özellikte park ampulü çeşitleri yer alıyor. Aracınızla uyum sağlayan, verimli ve maliyeti düşük ampuller; park işlemlerinizin daha güvenli, daha ucuz ve enerji açısından etkin olmasına yardımcı oluyor. 

  • Maliyet: LED ışıklar daha düşük enerji ve bakım maliyetleri sunuyor. LED ışık genellikle 50.000 saatlik bir kullanım ömrü sağlıyor. Bu nedenle çok sık ​​değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olan bu tip ışıklar, %50 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.
  • Görüş kapasitesi: Doğru ışıkları seçmenin diğer bir nedeni de yüksek kalite ve verimlilik sunması şeklinde beliriyor. Bazı ışıklar daha iyi "Renk İşleme Endeksi" sağlıyor. Bu da park lambalarınızın uzaktan ve yakından daha iyi görünmesine yardımcı oluyor. Bunun için vızıltı ya da titreme yapmayan ışıkları seçmeniz gerekiyor. 
  • Kolay yönetim: Seçtiğiniz ampulün koşullara bağlı olarak kolayca yönetilebilmesi gerekiyor. Bazı ampuller, belirli alanlara odaklanabiliyor ve yalnızca orayı aydınlatıp karartmanıza izin veriyor. Işıkların parlaklığını değiştirmenin de birçok nedeni bulunuyor. LED ampuller bu özellikleri sunarken HID lambalarında genellikle bu esneklik yer almıyor.
  • Emniyet: Park için doğru ışıkları seçmenin nedenlerinden biri de güvenlik ihtiyaçları. Nitekim, iyi aydınlatılmayan park yerleri herkes için tehlikeli olabiliyor. Şiddetli suçlardan tahmin edilemez sürüş kazalarına kadar pek çok güvenlik riskini ortadan kaldırmak için iyi birer park ampulü tercihi yapmanız gerekiyor. LED park ampullerin yoğunluğu yüksek olduğu için park yerini daha güvenli ve daha parlak hale getiriyor. 

Ampul Nasıl Seçilir?

Park ampulü satın alırken ürünün Watt değerini göz önünde bulundurmanız önem arz ediyor. Ancak Watt'ın yanı sıra lümen değeri de dikkate almanız gereken ölçütler arasında yer alıyor. Watt, bir ışığın ne kadar parlak olacağını gösteren ve ne kadar enerji çekeceğini belirleyen bir ölçü birimini ifade ediyor. Ancak LED gibi ışıkların parlaklığı biraz daha farklı şekilde belirleniyor. Bu noktada baz alacağınız lümen, ışık tarafından sağlanan parlaklığın bir ölçü birimi anlamına geliyor. Bu yüzden LED ışıklar için alışveriş yaparken Watt yerine lümenlere bakmanız önem arz ediyor. Buna ek olarak park ampulleri de diğer ışıklarda olduğu gibi çeşitli renk seçeneklerinde sunuluyor. Ampullerin üzerinde beliren ölçüler, değişik renkleri ifade ediyor. Siz de hemen şimdi eskiyen ve yeterince performans göstermeyen park ampullerinizi değiştirerek güvenli ve rahat park deneyimleri yaşamak için birbirinden farklı özelliklere sahip ürünleri Hepsiburada.com farkıyla satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Park Ampülü Fiyatları

1450 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1450 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024610/20024641/20024643