Tavan Ampülleri

Tavan Ampülleri

Karanlık alanları güçlü bir şekilde aydınlatabilmeniz için yüksek verimlilik sağlayan tavan ampullerine ihtiyacınız olabilir. Bu temel ihtiyacı karşılayabilmeniz için performansın yanında daha az enerji üreten ampullerle optimum verimliliğe ulaşmayı arzu edebilirsiniz. Bu amaçla hareket ederek tavan ampulleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapabilir ve fiyat/performans oranı en yüksek olan tavan ampulünü satın alabilirsiniz.

Tavan Ampulünde İlk Aranan Kriterler

Ömür: Etkisini kaybeden ampullerle uğraşmak zorunda kalmanız, en son ampul teknolojisinin sunduğu uzun ömürlü ampuller sayesinde sona erebilir. Özellikle LED tasarımlı tavan ampulleri tipik olarak 10 ila 20 yıl arasında bir ömür sunar ve en uzun ömürlü ampul türlerinden biri olarak ön plana çıkar. CFL ampuller ise birkaç yıl kullanıma imkân tanır. Halojen ampulleri tipik olarak yılda bir veya iki kez değiştirebilirsiniz. Akkor ampuller ise yaklaşık 1.000 saatlik kullanımdan sonra etkisini kaybeder, bazı ampuller ise bu süreden biraz daha uzun süre dayanır.

Watt Değeri: Akkor ve halojen ampuller en yüksek watt değerine sahiptir, bu da onları daha az enerji verimliliği sağlayan seçimler haline getirir. CFL ampuller daha az watt kullanır, ancak LED ampuller enerji verimliliğinde gerçek kazanan rolündedir. 8 veya 9 watt'lık bir LED tavan ampulü tercih ederseniz, 60 watt'lık bir akkor ampule kıyasla daha fazla performans alabilirsiniz. Bu sayede daha az enerji ile maksimum verimliliğe ulaşabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda elektrik faturanıza olumlu olarak yansır.

Renk: Odanızın havası ve işlevselliği, tavan ampullerinizin renginden etkilenebilir. Tasarımını gerçekleştirdiğiniz odanız için sarı ya da beyaz gibi daha açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Kitap okumayı veya çalışmayı planladığınız odalar için parlak ampuller ve daha vurgulu aydınlatma seçebilirsiniz. Daha fazla samimiyet ve sıcaklığın arandığı bir oda ya da ortam içinse sarı renkli ampuller en ideal tercihlerden biri halini alır.

Evinizin Her Köşesini Aydınlatın

Harika görünen ve uzun vadede mali olarak tasarruf etmenizi sağlayacak tavan ampulleri arıyorsanız, LED tasarımlı ampulleri seçmemeniz için hiçbir neden yoktur. Genel amaçlı aydınlatma için 60 W ve 40 W versiyonlarında bulunan yumuşak LED ampullerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu tavan ampulleriyle titreme ve uğultu gibi olası problemlerden kaçınabilirsiniz. Ayrıca renk doğruluğu sayesinde dekorunuzun, mobilyalarınızın ve yiyeceklerinizin en iyi görüntüsünü ortaya çıkarır ve tüm evinizin ambiyansını daha güzel hale getirir.

Tavan Ampullerinin Sıklıkla Tercih Edilmesinin Nedenleri

  • Garaj, depo, bodrum, ofis, çatı katı, atölye vb. olmak üzere her konumda ideal performans verir.
  • Yüksek ısınma probleminden uzak kalacak şekilde tasarlanır.
  • Göze zarar verme ihtimali (saatlerce doğrudan bakılmadığı sürece) söz konusu değildir.
  • En ince ayrıntıya kadar fark edebilmenizi sağlayacak güçlü bir aydınlatma performansı sunar.

LED tavan ampullerinin yaydığı ışıklar gözler için zararlı mıdır?

LED ışıkların geleneksel ampullerden daha fazla mavi ışığı vardır. Fakat ışığa saatlerce kesintisiz olarak bakmadığınız sürece LED tasarımlı ampullerden herhangi bir şekilde zarar görmeniz olası değildir.

LED ampulün normal ampulden farkı nedir?

İkisi arasındaki temel fark, nasıl ışık ürettikleridir. LED tavan ampulü, geleneksel ampullerden farklı olarak elektrik diyotlardan geçirilir ve bu da onları daha fazla aydınlatmaya teşvik eder. Ayrıca 25 kat daha uzun bir süre performans sağlar ve maliyet anlamında tasarruf imkânınız oluşur.

Tavan ampullerinde yüksek ısınma problemi var mıdır?

Hangi ampul türünü tercih ettiğinize göre değişmekle birlikte ampullerin %90'nına yakınında yüksek ısı ile karşılaşma ihtimaliniz yoktur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tavan Ampülleri

248 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 248 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?