Nurgaz

Kamp mutfağıyla ilgili ürünlerden tencere, döküm ızgara, ocak ızgarası, kahve cezvesi, yemek termosu, piknik setleri, tuzluk ve biberlikler, sıvı yağ şişeleri, ateş üstü ızgaralar, ayaklı kavurma sacları gibi birçok çeşidi bulunabileceğiniz Nurgaz, kamp kuran kullanıcılar için uygun ürünler sunuyor. Gezginlerin ihtiyaçlarını ekonomik şekilde karşılayacak çözümler üreten Nurgaz kamp malzemelerini ayağınıza getiriyor. Bu sayılanlar dışında da kamp mutfağında aradığınız her eşyayı burada bulabilirsiniz. Dağ yürüyüşlerinizde ihtiyacınız olan tüm ürünleri uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz en iyi adreslerden biridir. 

Nurgaz Kamp Ocakları

Kamp yaparken mutfak en önemli detaylardan biridir. Kampta aç kalmamak için yanınızda götürmeniz gereken bazı eşyalar olacaktır. Özellikle profesyonel olarak sürekli şekilde kamp yapan kişiler, mükemmel bir kamp deneyimi yaşamak için tüm eşyaları eksiksiz temin ediyor. Örneğin bazıları kampta yemek yapmak yerine öğünleri sandviç ile geçiştirirken bazıları da ocak, ızgara gibi eşyaları da yanına alarak tam teçhizat kamplarını gerçekleştiriyor. Siz de hiçbir şeyden mahrum kalmadan uzun süren bir kamp hayatı yaşamak istiyorsanız Nurgaz ocak modellerine göz gezdirebilirsiniz. Kamp ocakları sayesinde yalnızca yemek ihtiyacınızı karşılamaz, aynı zamanda karı eriterek su da elde edebilirsiniz. Kış aylarında soğuk bir yerde kamp yapmaya gidiyorsanız yanınıza su almanıza gerek yok. 

Zorlu dağ maceralarınızda önemli bir yere sahip olan ocaklar, yaz aylarına nazaran daha çok kış aylarında kullanılıyor, çünkü yazın ateş üzerinde de yemek pişirilebiliyor. Odun ocaklarından Nurgaz kartuş ocaklara aradığınız her şeyi burada bulmanız mümkün. Evlerdeki ocaklarla aynı mantıkla çalışan kartuş ocakları, gaz ocakları olarak da bilinir. LPG, propan ve bütan kullanılan bu ocaklarda hava sıcaklığı düştükçe verim de düşer. Yakıtları hafiftir ancak kolay bulunmadığını söyleyebiliriz. Eğer yüksek irtifalarda kamp yapacaksınız sizin için en uygun olanı benzinli ocaklardır. Nurgaz ocak kartuş modellerini ise uzun süre yürüyecekseniz tercih etmemelisiniz. Çünkü yakıtını bulmak zor olacaktır. Bunun yerine alkol ocaklarını kullanabilirsiniz. 

Kampta en çok tercih edilen bir diğer ocak da Nurgaz portatif ocak çeşididir. Taşınabilir soba olarak da bilinen bu ocakların taşınması kolaydır ve özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede kamp, piknik gibi yerlere sırt çantasında taşınabilir. Pişirme ve ısıtma yöntemlerinin gerekli olduğu uzak yerlerde kullanmak için ideal bir ocak türüdür. Nurgaz pürmüz de kamplarda ocak olarak kullanılabilir. Otomatik ateşleme sistemiyle hafif ve modern kullanışlı yapıdadır. Isıtma ve yakma işlemlerinde kullanılan pürmüz ile ürün ateşlenebilir. Portatif kamp cihazlarında kullanılabilir ve ekonomiktir. 

Nurgaz Kampta Kullanılacak Izgaralar

Kampta ocaktan sonra gelen en önemli mutfak ekipmanı ızgaralardır. Kamp denince akla gelen ızgara çeşidi ise şüphesiz Nurgaz ateş üstü ızgara oluyor. Izgara altında yanan ateş sayesinde üst kısmı ocak görevi gören ızgara üzerinde yemek yapabilir, çayınızı da demleyebilirsiniz. Farklı boyutları bulunan Nurgaz ızgara çeşitlerinde tavuk çevirme de yapılabilir. Özellikle büyük boyutta olanlarda tavuk çevirme aparatı ızgara üzerinde kullanılabilir. Küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 farklı boyutta üretilen ızgaralar, taşıma çantasıyla birlikte teslim edilen ürünlerdir. 

Ancak tavuk çevirme aparatı yalnızca büyük boyuttaki ızgarada mevcuttur. Ateş üstü mini ızgaralar da küçük gruplar için idealdir. Katlandığında çok az yer kaplayan bu ızgaralar sırt çantasında kolaylıkla taşınabilir. Bunların boyutları 29x17x13 cm’dir. Mini boyutta olduklarından yemek yapmak için uygun değildir. Orta boyuttaki ateş üstü ızgaralar ise 2,35 kg ağırlığında ve 38,5x22,5x16 cm boyutlarındadır. En büyük olan ızgaranın boyutları ise 55x30x22 cm’dir. 

Modüler yapıları ile tavuk çevirme aparatları sağ ve solunda bulunan bölmelere takılabilir. Bu sayede tavuk çevirme kolay şekilde yapılabilir. Çantasıyla birlikte gönderilen ızgara türü, en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 

Nurgaz akıllı ızgara da kampta kullanılabilecek ızgara modellerinden biridir. Pratik kullanımları sayesinde oldukça fazla tercih edilen modelin boyu istenildiği gibi ayarlanabilir özelliktedir. Yeni nesil ızgara portatif özelliktedir ve montajı çok basittir. Kolayca temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Ateş üstü ızgaralarda olduğu gibi taşıma çantası ile birlikte gönderilir. 5 mm çelik sac malzemeden üretilmiş olan ızgara, odun ateşinde ızgara keyfi yaşamanıza olanak tanıyor. 8 kg ağırlığındaki ızgaranın boyutları ise 60x40 cm’dir. Isıya karşı dayanıklı Nurgaz katlanır mangal da yine kampta kolaylıkla kullanılabilir. Kampın vazgeçilmezi mangal ihtiyacınız için bu ürünler ilk tercihiniz olacak. Krom kaplama ile üretilen katlanabilir mangal, is sorununa karşı da koruyor. 

Nurgaz Kamp Malzemeleri

Kampta mutfak malzemeleri kadar, rahatlığınızı sağlayacak eşyalar da önemlidir. Bunlara örnek olarak katlanır masa ve sandalyeleri örnek verebiliriz. Yemek yerken kullanacağınız Nurgaz katlanır masa kolayca taşınabilen ve size kamp hayatında kolaylık sağlayan eşyalardan biridir. Kurulumları hızlı ve pratik olan bu masalar genellikle alüminyumdan üretildiği için katlandığında ufacık olabiliyorlar. Kullanışlı olan katlanır masaların yanında sandalye kullanmak da şart. 

Nurgaz campout katlanır lüx sandalye plastik ayakları sayesinde zeminde durması kolay olan bir yapıya sahip. Evde veya araçta kolayca saklanabilen ürün, sağlam ve hafif alüminyum gövdeden üretilmiştir. Uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz kamp sandalyesi 120 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Katlanır ebatı 95x100 cm olan sandalyenin ağırlığı ise 4 kg’dır. 3 kademeli oturma pozisyonu sağlayarak her iki kolunda içeceklerin konulabileceği bardaklık bulunuyor. Yüksek sırt dayamalı, boyun yastıklı yapısıyla gezginlerin bir numaralı tercihi oluyor. 

Nurgaz orman şöminesi de kamp malzemeleriniz arasında olmazsa olmazdır. Ateşten en verimli şekilde yararlanabileceğiniz ürün üzerinde bulunan hayvan ve doğa figürleri de gece yanan ateşi görsel bir şölene dönüştürüyor. Hava girişinin homojen ve sürekli olması sayesinde yakacak en verimli şekilde kullanılmış olur. En klasik kamp ihtiyaçlarından biri de Nurgaz tüp modelleridir. Üzerinde her türlü yemeği, içeceği yapabileceğiniz tüplerin hem taşınması hem de kullanması kolay olduğundan ocaklardan da önce birincil ihtiyaçlardan biri oluyor. 

Kamp Çadırlarını Nasıl Isıtabiliriz? 

Geleneksel yöntemlerle ısıtmanın zor olduğu kamp koşullarında çadırınızı Nurgaz kamp sobası ile ısıtabilirsiniz. Kamp sobaları; kömür, odun yakarak veya kartuş ile çalışan modellere sahiptir. Çadır içerisinde kullanılmaları nedeniyle kömür veya odunla çalışan sobalar için çadırınızın dumanı dışarı çıkaracak boru çıkış yeri gerekir. Ancak kartuşlu olanlarda böyle bir gereklilik yoktur. Bu yüzden Nurgaz soba kartuşlu olarak tercih edilir. Kömür ile çalışan sobalar, çadırı daha iyi ısıtsa da boru ihtiyacı kartuşlu olanları ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda kartuşlu sobaların küçük olmaları da onları daha taşınabilir ve daha pratik yapıyor. 

Yemek Pişirmek İçin Hangi Model Pratiktir?

Nurgaz kamp için birçok ocak modeli üretmiştir, bunları arasında Nurgaz ateş kutusu ısıya dayanıklı ve paslanmaz çelikten üretilen ocaklardır. Bunlarla çay kahve yapabilir ve yemeklerinizi kolayca pişirebilirsiniz. Küçük parça odunlar veya mangal kömürü kullanarak yakacağınız ateş kutularını sırt çantanızda veya aracınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. 

Kurulumları ve toplanmaları pratiktir ve mini, küçük, orta, büyük olmak üzere 4 farklı boyutta üretilir. Hızlı yandığı gibi kolayca da sönebilen yapıda olduklarından kullanımları kolaydır. Paslanmaz çelikten üretildiklerinden dolayı uzun yıllarca ateş kutularını kullanabilirsiniz. 

Kamp Yaparken Hangi Malzemeleri Yanımıza Almalıyız?

Kamp süresi, kamp alanı ve kampa katılım sayısına göre belirleyeceğiniz malzemeleri, çadır, masa, sandalye, ocak, tüp gibi ve ihtiyacınıza yönelik diğer malzemeleri, mevsimi de gözeterek yanınıza alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nurgaz

1737 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Spor Outdoor
Yapı Market / Bahçe / Oto