Ürün portföyü 60’ın üzerinde olan ve 2004 yılında kurulan Orzaks İlaç Firması’nın ürettiği Ocean balık yağı ürünleri önemli bir gıda takviyesi özelliği taşır. Orzaks İlaç; eczacı, hekim ve yatırımcılar tarafından kurulan bir Türk firmasıdır. Ocean Balık Yağı markası Türkiye dışında Moldovya, Romanya, Belarus, Suriye, Somali, Irak ve Lübnan gibi ülkelerde de geniş bir pazar payına sahiptir. Balık yağı çocuklar ve yetişkinler için değerli bir yağ asidi olan omega 3 açısından çok zengin olup insan sağlığı için önemlidir.

Omega 3 Nedir?

Omega 3 yağ asitleri, vücut tarafından üretilmeyen ama dışarıdan takviye olarak alınması gereken oldukça değerli doymamış yağlardır. Sağlıklı bir yaşam sürmek ve bedenin iyi çalışabilmesi için gerekli olan yağ asitleri şeklinde tanımlanabilir. Tansiyon, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu özellik taşır. Sadece gıdalarla alınabilen omega 3 yağ asitleri en çok yağlı balık, balık yağları, keten tohumu, chia tohumu, keten tohumu yağı ve ceviz gibi gıdalarda bulunur. Bu gıdaları sürekli tüketemeyenler için Ocean Balık Yağı markasının ürünleri, önemli bir gıda takviyesi görevi üstlenir.

Balık yağı ve omega 3 desteği almak birçok sağlık sorunu için olumlu etkiler yapar. Ocean Balık Yağı tarafından üretilen omega 3 kapsüllerini, şuruplarını ya da balık yağı ürünlerini tüketerek beslenmeniz için gerekli katkıyı yapabilirsiniz. Ocean Balık Yağı & Omega 3 fiyatları cazip ve ulaşılabilir fiyat özellikleri sunar.

Balık Yağı Nedir?

Balık yağı; balıktan alınan katı veya sıvı şeklindeki yağlardır. Balık yağı her balık çeşidinden değil ringa balığı, ton balığı, hamsi ve uskumru gibi yağlı balıklardan elde edilir. Bazen de morina balığında olduğu gibi balıkların karaciğerinden üretilir. Bu yağ, vücut için gerekli olan omega 3 yağ asitlerini bünyesinde barındırır. Balık yağındaki ana omega-3'ler; eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosahekzaenoik asit (DHA) esansiyel yağlardır. Ne yazık ki omega 3 yağ asitleri vücut tarafından üretilmez ve dışarıdan takviye olarak alınması gerekir.

Dünya Sağlık Örgütü ve uzmanlar haftada 1 ya da 2 porsiyon balık tüketmenin çok gerekli olduğunu vurgular. Böylece bedeninizi güçlendirir ve bazı hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Fakat bu oranda balık tüketimi yapamıyorsanız Ocean Balık Yağı markasının balık yağı takviye ürünlerini tüketebilirsiniz. Saf balık yağı içeren kapsüller ve sıvı formda hazırlanan ürünler yeterli miktarda omega-3 almanıza yardımcı olabilir.

Çocuklar İçin Balık Yağı Kullanımı

Ocean Balık Yağı’nın çocuklar için hazırladığı balık yağı formları onların rahatça tüketebileceği içeriklerle hazırlanır. Markanın çocuklar için ürettiği portakal ve limon aromalı, vitamin takviyeli balık yağı şurupları oldukça rahat içimli yardımcı gıda ürünleridir. Balık yemekten hoşlanmayan çocuklar için ideal formlarla hazırlanır. Mega vitamin desteği ve omega 3 içeren sıvı balık yağı ürününü çocuğunuza rahatça içirebilirsiniz. Ocean Balık Yağı çocuk ürünleri, onların kolayca tüketebileceği şekilde üretilir. Balık yağı tüketimi çocuklardaki dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozuklukları için oldukça etkili sonuçlar almanızı kolaylaştırabilir.

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Omega-3 yağ asitleri büyüme ve gelişme için büyük önem taşır. Hamilelik ve emzirme döneminde anne ve bebeklere balık yağı takviyesi yapmak gereklidir. Balık yağının öğrenme ve göz sağlığı üzerindeki olumlu etkileri bilinmektedir. Omega 3’ün çocukluk dönemi astımı ve alerjisi riskini azalttığı konusunda da görüşler mevcuttur. Yetişkinler için de faydaları azımsanmayacak kadar çok olan balık yağı ve omega 3 takviyesi, pek çok hastalığın önlenmesi ve giderilmesinde etken olabilir.

Balık yağı ve omega 3 takviye ürünleri; kalp hastalıkları, kolesterol, depresyon, anksiyete bozuklukları, zayıf bağışıklık sistemi, kanser, eklem iltihabı, AIDS, Alzheimer, sarı nokta ve ülser hastalıklarının tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılabilir. Cilt sorunları konusunda da etkili olduğu söylenir. Ulaşılması kolay fiyatlar içeren Ocean Balık Yağı & Omega 3 fiyatları rahatça satın alabileceğiniz özelliklere sahiptir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ocean Balık Yağı & Omega 3

28 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ocean Balık Yağı
  2. Solgar Balık Yağı
  3. Voonka Balık Yağı
  4. Herbalife Balık Yağı
  5. Zade Vital Balık Yağı
  6. Venatura Balık Yağı
  7. New Life Balık Yağı
  8. Balen Balık Yağı
  9. Nutraxin Balık Yağı
  10. Ncs Balık Yağı
  11. Carlson Balık Yağı
  12. Easyvit Balık Yağı
  13. ShiffaHome Balık Yağı
  14. HUNCALIFE Balık Yağı
  15. Nevfix Balık Yağı
  16. Nutrigen Balık Yağı
  17. MNK Balık Yağı
  18. Gold Natural Balık Yağı
  19. Dmp Balık Yağı
  20. Marincap Balık Yağı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Ocean
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058002/ocean
Başa dön