Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ösym Çıkmış Kelimeler - Yds Kelimeleri - Yökdil Kelimeleri - Ydt Kelimeleri

Rh Pozitif Yayınları
125,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/214049/214164
YDS, YÖKDİL ve YKSDİL adaylarına özel kelime pratiklerinde kullanmaları için hazırlanan ÖSYM Kelimeleri, ÖSYM'nin son 30 yılda düzenlediği tüm İngilizce sınavlarda geçen çıkmış kelimeleri tür ve kullanım sıklıklarına göre tek bir listede içermektedir.

  • Kelime pratikleri, İngilizce sınavlara hazırlık süreçlerinin önemli bir kısmını oluşturur. Kelime çalışmak, özellikle de geçmiş sınavlarda çıkmış kelimeleri kontrol etmek, adayları gerçek sınavlarda karşılaşabilecekleri kelimelere daha iyi hazırlar.

- YDS çıkmış kelimelerle pratikler yaparak sınavlara hazırlanan bir aday, yoğun bir kelime yığınını öğrenmeye çalışarak yorulmaktansa, vaktini ve enerjisini daha etkili kullanarak karşılaşması muhtemel kelimeleri daha doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilir.

- Alan bazlı kelime pratiklerinde bu daha da öne çıkmaktadır. Sosyal, Sağlık veya Fen branşlarından birini seçerek YÖKDİL’e girecek bir aday, YÖKDİL çıkmış kelimeler üzerine yapacağı çalışmalarda sınava gireceği alanı göz önünde bulundurarak daha detaylı ve kararlı bir yol izleyebilir.

- Çıkmış kelime çalışmalarında geniş tarih aralıklarına yayılmış sınavlarda yer alan kelimeleri kontrol etmek de oldukça önemlidir. Örneğin; son yılların çıkmış kelimelerini öğrenmek de fayda sağlayacaktır ama son 30 yılın YDT çıkmış kelimelerine çalışmak YKSDİL’e hazırlanan adaylar için doğru cevap sayını artırma yolunda daha yararlı olabilmektedir.

- ÖSYM Kelimeleri hazırlanırken de 1992-2022 yılları arasında ÖSYM tarafından yapılan tüm İngilizce sınavlarda sorulan 17.500 soru taranmıştır.

- Tarama sonucundan elde edilen tüm kelimelerin kullanım sıklıkları analiz edilmiş ve listedeki sıralamaları da buna göre belirlenmiştir.

- ÖSYM Kelimeleri'nde kelimenin kendisi, türü ve Türkçe karşılığı yer almaktadır. Birden fazla Türkçe anlamı olan kelimeler virgüllerle ayrılarak ifade edilmiştir. Kaynakta yer alan tüm kelimelerin Türkçe karşılıkları Rh+ Sözlük'ten derlenmiştir.

- YDS, YÖKDİL ve YKSDİL sınavlarına hazırlıkta kelime bilginizi geliştirmek ve doğru sayınızı artırmak için hemen ÖSYM Kelimeleri'ni edinerek pratik yapmaya başlayabilirsiniz.


Basım Dili İngilizce
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 217, 217
Sınıfı Mesleki Hazırlık
Yayın Evi ....
Yayın Tarihi 2022, 2022
Yazar Remzi Avcu
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00002X9L3T
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön