Mekanik

Mekanik Pafta Makinası Modelleri ve Fiyatları

Mekanik pafta makinesi modelleri boru, çubuk ve cıvata gibi farklı çaptaki silindirik parçaların üzerinde diş ve kanal açmak, meydana gelen çapakları temizlemek, boru ve manşon kesmek için kullanılıyor. El gücüyle kullanılan mekanik makineler, pafta kolu ve genel olarak yüksek alaşımlı çelik malzemeden üretilen kesici başlıktan meydana geliyor. Kullanıcılar, değiştirilebilen kesici başlıklar sayesinde malzemeye uygun çapta vida dişi açma olanağı yakalıyor. Silindirik parçaların iç kısmına diş açması gereken kullanıcılar ise kılavuz takımlarından faydalanabiliyor.

Pratik, Çok Yönlü ve Seyyar Kullanım

 • Herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duyulmadan seyyar şekilde kullanılabilen mekanik pafta makinesi modelleri, kullanıcılara istedikleri yerde maksimum hareket özgürlüğüyle pafta uygulaması gerçekleştirme fırsatı sunuyor.
 • Pratik ve çok yönlü kullanım özellikleriyle öne çıkan mekanik pafta makinesi modelleri, son derece kolay ve hızlı bir şekilde kullanıma hazır duruma getirilebiliyor.
 • Fonksiyonel makinelerden, temel kullanım amaçlarının dışında çeşitli tesisat ve uygulamalarda kullanılacak boruların üzerinde ihtiyaç duyulan çapta kanal ve oluk açmak için de yararlanılabiliyor.
 • Mekanik pafta kesici başlıkları arasından seçim yaparken diş ya da kanal açılacak silindirik malzemenin çapının yanı sıra sertlik seviyesinin de göz önünde bulundurulması önem taşıyor.
 • Model boyutları milimetre cinsinden belirlenen metrik pafta kesici başlıklarının anma çapları ise vida adımını belirten rakamlarla ifade ediliyor.
 • Kullanım tipi bakımından kapalı, yarık ve açık olmak üzere üç farklı gruba ayrılan kesici başlık modelleri, kullanıcılara diş açma ve kesim konusunda çeşitlilik sağlıyor.

Mekanik Pafta ve Kılavuz Set Seçenekleri

Kullanıcılar, zengin içerikli mekanik pafta kılavuz setleri sayesinde diş açacakları silindirik parçanın çapına uygun kesici başlık bulmakta zorluk yaşamıyor. Profesyonel kılavuz setleri, ürün imalatı, tamir, montaj ve tesviye işleriyle uğraşan teknik elemanların ihtiyaç duyabilecekleri tüm parça alternatiflerini bir araya getiriyor. Çeşitli markalar tarafından sunulan mekanik pafta ve kılavuz setlerinde yer alan parça sayısı, model özelinde farklılık gösteriyor. Pafta ve kılavuz parçalarını birlikte sunan setler, kullanıcılara tek set alarak iki farklı setten yararlanma olanağı sunuyor.

Pafta Makinesiyle Boru ve Manşon Kesme Olanağı

 • Mekanik pafta makinesi modelleri, elektrikli el aletlerinden yararlanma olanağı bulunmayan durumlarda boru ve manşon kesmek için de kullanılabiliyor.
 • Boru ve manşon kesim işlemleri sırasında sertlik engeliyle karşı karşıya kalmamak için kesici başlığın boru ve manşon malzemesine göre seçilmesi gerekiyor.
 • Düz ve pürüzsüz kesim sonuçları sayesinde boru ve manşon parçaları, tesisatlara sorunsuz şekilde monte edilebiliyor.
 • Elektrikli pafta makinelerinin yanı sıra mekanik pafta makinelerinde de uygulama gerçekleştirirken pafta kesme yağı kullanılması öneriliyor.
 • Marka, set içeriği ve parça sayısı gibi değişkenler nedeniyle mekanik pafta makinası modelleri ve fiyatları için herhangi bir standart bulunmuyor.

Mekanik pafta makineleri nasıl kullanılır?

İşlem yapılacak malzemeye uygun çapta pafta başlığı seçimi yapıldıktan ve başlık malzemeye yerleştirildikten sonra mekanik pafta makinesi, diş açmak ve meydana gelen çapakların atılması için uygulama sonuna kadar bir tur ileri ve yarım tur geri döndürülerek hareket ettirilir.

Kılavuz ve pafta aletleri arasındaki farklar nelerdir?

Kullanım amaçları ve uygulanış şekilleri benzer olan iki aletin temel farklılıkları, pafta aletlerinin silindirik malzemelerin dış kısmında, kılavuz aletlerinin ise silindirik malzemelerin iç kısmında diş açmak için kullanılıyor olmasıdır.

Mekanik pafta makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Mekanik pafta makinesi kullanımı sırasında parmakların kesici başlıkla ve meydana gelecek metal çapaklarla temas etmemesi için kullanıcıların eldiven giymesi öneriliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mekanik Pafta Makinası Modelleri ve Fiyatları

432 ürün listeleniyor
Çağ
Gfb
Maier
Völkel
MTE
Valkyrie
EuroMax
PLD
Worldforce
Aydal
NAREX
Rems
Rico
Shun
B Baosity
Boymetal
Cone
Dogula
Osaka
Super Expert
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 432 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?