Parapsikoloji

Parapsikoloji kitapları, okurlarına duyu organları vasıtasıyla algılayamadıkları bir dünyanın kapılarını açıyor. Psişik fenomenlerin incelemeleri ve psişik yetenekler hakkında bilgilerin yanı sıra ölüm ve ölüm ötesi yaşam hakkında araştırmalar, parapsikoloji kitapları arasında öne çıkıyor. Kitaplar, genellikle halihazırda kullanılan bilimsel metotlarla ispatlanması zor olan konuları işliyor. Gizem yönü ön planda olan kitap çeşitleri, genellikle içinde bulunduğu dünyayı farklı bir gözle deneyimlemek, sınırlarını zorlamak ya da ölüm sonrası yaşam gibi açıklanması pek mümkün olmayan durumları tanımlamak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. 

Parapsikoloji Nedir?

Parapsikoloji, duyularla algılanması mümkün olmayan olayları, psişik yetenekleri, ölüm ve ölüm ötesi gibi gizemli konuları farklı yöntemlerle inceleyen bir disiplin olarak tanımlanıyor. Önceden bilme, durugörü, telekinezi, telepati, şifacılık, beden dışı deneyimler ve benzeri yetenekleri inceleyen parapsikoloji, bu tip yeteneklerin uyandırılması ve geliştirilmesi üstüne çalışmalar yapıyor. Ölüme yaklaşan insanların verdiği bilgiler, çeşitli celseler ve benzer yöntemlerle, ölüm ötesi gibi insanlar için büyük bir gizem olan olayları aydınlatmaya çalışıyor. Görünmeyen varlıklar, hayalet ve ruh gibi varlıkların kesin ispatı ve bilimsel metotlarla yapılamayan olaylarla ilgileniyor.

Parapsikolojiye Giriş Kitapları Neler?

Parapsikolojinin kapsamı oldukça geniş olduğu için, giriş kitabı kavramı sizin ilgilendiğiniz alan doğrultusunda değişkenlik gösteriyor. Yaratıcı imgeleme, çakra çalışmaları, meditasyon, nefes egzersizi gibi konularda parapsikoloji kitapları; telepati, telekinezi ve durugörü gibi bir yetenek üstüne çalışma yapmadan okumanız gereken kitaplar arasında yer alıyor. Ezoterizmi ele alan kitaplar, dünyayı farklı algılamanıza yardım ediyor. İçinde bulunduğunuz anın önemi, dinginlik ve huzur temalı kitaplar, stresle başa çıkabilmeniz ve hayat amacınızı bulmanız gibi konularda size rehber oluyor. Celseler, farklı boyuttaki varlıklarla konuşmalar, kehanetler ve maji gibi farklı konulara odaklanmış pek çok parapsikoloji kitabı bulunuyor. Aynı şekilde direkt olarak telepati, durugörü, telekinezi ya da önsezileri geliştirmeniz için çeşitli alıştırma ya da pratiklere yer verilen kitaplar da bulunuyor. Reenkarnasyon, ölüm, fal, mistik koruyucular, kısacası ilgilendiğiniz alan her ne ise o alanla ilgili giriş, orta ve ileri seviye pek çok kaynak bulabilirsiniz.

Parapsikoloji Kitap Tavsiyeleri Var mı?

Parapsikoloji alanında kitap tavsiyeleri, genellikle farkındalığı yükseltme ve şimdide kalmaya yardımcı olma amacı güden kitaplardan oluşuyor. Nefes egzersizleri, meditasyon teknikleri ve çakra çalışmaları gibi genellikle her kesimden insana hitap edebilecek, hayatlarında küçük de olsa fark yaratabilecek kitaplar öneri listelerinin başında geliyor. Ezoterik sembol ve kavramları konu edinen, eski zamanlarda yapılan parapsikoloji çalışmalarından bahseden ya da gizemli tarikatları ele alan kitaplar, önerilenler arasında bulunuyor. 

Parapsikoloji üzerinde yoğunlaşmış olan yayınevlerinin kitapları, genellikle geniş kapsamları nedeniyle tercih ediliyor. Diğer taraftan, parapsikolojik araştırmaları destekleyen derneklerin çıkardıkları kitaplar okurların ilgisini çekiyor. Siz de okur yorum ve değerlendirmelerine göz atarak size hitap eden parapsikoloji kitaplarını kolayca bulabilirsiniz. Satın alma konusunda karar veremiyorsanız, kitabın yazarı ve yayınevi hakkındaki yorumlardan da faydalanabilirsiniz. 

Parapsikoloji Eğitimi İçin Kitaplar Var mı?

Psişik güçleri uyandırmak, geliştirmek ve kullanmak için değerlendirebileceğiniz pek çok parapsikoloji kitabı bulunuyor. Fakat direkt olarak parapsikoloji eğitimi sunan bir kitap bulmak, parapsikolojinin geniş kapsamı nedeniyle, imkansız olarak görülüyor. Okültizm, ezoterizm ve spirütalizm gibi parapsikolojinin alt başlığı olarak kabul edilen alanlarda bol miktarda eğitim ve araştırma kitapları bulabilir, merak ettiğiniz alana yoğunlaşabilir, ilgi alanınız doğrultusunda alıştırma ve çalışma sunan kitaplara yönelebilirsiniz. 

Siz de paranormal olay ve konulara ilgi duyuyor ve araştırmaktan keyif alıyorsanız, pek çok parapsikoloji kitabını uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parapsikoloji Kitapları

221 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 221 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?