1832 yılında Kimyager Carl Hornemann’ın Almanya Hannover’de bir boya ve mürekkep fabrikası kurması ile faaliyetlerine başlayan Pelikan markasının doğuşu 1838 yılındaki ilk fiyat listesinin yayınlandığı tarih olarak kabul edilmektedir. 1871’de firmayı devralan Günther Wagner, “dört yavrulu pelikan” logosunu tescil ettirerek Almanya’nın ilk ticari markalarından biri olan Pelikan’ın önce Eger'de bulunan daha sonra Viyana'ya taşınacak olan fabrikasını kurmuştur.

Balın bağlayıcı bir madde olarak kullanıldığı, bir sulu boya çeşidi olan bal boyası ile piyasaya giriş yapan marka, ilerleyen yıllarda damgalama, kopyalama, silme ve yapıştırmaya yönelik ofis ve kırtasiye ürünlerini dönemin ürün gamına eklemiştir. Ürün yelpazesine katılan yeni ürünler sebebiyle üretim tesisleri de genişletilen Pelikan, 1904 yılında “Pelikanol” isimli yapıştırıcıyı piyasaya sürmüştür. “Pelikanol” 1960’lara kadar kâğıt yapıştırmada devrim niteliğinde bir etki yaratmıştır.

Yapıştırıcı ve hata düzeltme ürünlerinde daima inovatif ve yüksek rekabet gücünün öncüsü olan Pelikan, 2009 yılında yapıştırıcı Pelikan PELIFIX ve düzeltme ürünü Pelikan Blanco’yu yeniden, Avusturya, Almanya ve İsviçre pazarlarına sunmuştur.

Tüketicilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek için kaliteden ödün vermeyen marka, 2016 yılında ürettiği “M600 Pink” isimli dolma kalemin eşsiz dizaynıyla, ünlü Fransız dergisi “LeStylographe” tarafından tasarım alanında seçkin bir yere sahip olan “Trophée du stylo Féminin 2016” ödülüne layık görülmüştür.

Ana merkezi bugün Berlin’de bulunan Pelikan’ın ürün yelpazesi 12.000’i aşkın parça içerir. Kaliteli ofis ve kırtasiye gereçlerinde zirve isimler arasında bulunan marka dekupaj malzemelerinden okul çantalarına ve yüksek kaliteli kâğıttan yazı gereçlerine kadar cazip pek çok ürünü kullanıcılarının beğenisine sunar.

Kırtasiyecilik sektöründe dünyada en çok bilinen markalardan biri olan Pelikan; Almanya, Kolombiya, Meksika ve Polonya’daki üretim tesislerinde çevre dostu bir üretim politikası izler. Pelikan, ürünlerinin çoğunlukla çocuk ve öğrenciler için tasarlanıyor olması sebebiyle üretime daha fazla özen gösterir. Çevreye ve insan sağlığına olan duyarlılığı ham madde temini aşamasında başlayan marka, talep edilen sınır değerleri karşılayan uluslararası standartlara ve yönetmeliklere uyumlu üretim yapar. Dünya çapında kabul edilen Ar-Ge ve üretim prosesini belirleyen ISO 9001:2008 ve ISO 14001:2004 sertifikalarına sahiptir. Tüm üretim süreci, ekolojiye uygunluk açısından düzenli olarak denetlenir ve iyileştirilir. Ürünlerin her biri etkileri yönünden sürekli olarak test edilir. Ambalaj malzemelerini büyük oranda geri dönüştürülmüş materyallerden elde eden marka, mümkün olduğunca karton paket kullanır. Pelikan; çevre, güvenlik ve sorumluluk ile ilgili yüksek koşullarını yerine getiren ve CO2 emisyonu azaltılmış seferler yapan lojistik ortaklarla çalışır. Üretimde üst kalitenin, güvenliğin ve doğal kaynaklara saygının temsilcisi olan Pelikan’ın dünya çapındaki 1.500'den fazla çalışanı bu yüksek standartların uygulanması için hizmet verir.

Ürün geliştirmede dünyanın sayılı isimleri arasında yer alan Pelikan, tüketicilerinin beklentilerine en iyi yanıtı vermek için yaratıcı fikirler ortaya koymaya odaklanır. Çocukların motor becerilerinin gelişimini ve yazmaya yönelik eğilimlerini artıran okul ürünlerini eğitimciler ve araştırmacılar ile iş birliği içinde çalışarak tasarlar. Eğitim konseptlerini yüksek işlevsellik ve sade bir dizayn estetiği ile birleştirir.

2018 yılı itibariyle 180. yaşını kutlayan Pelikan, 179 yıllık tecrübe ve uzmanlığından gelen kaliteyi tüm dünya ile buluşturmak için Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika, Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika'da bulunan çok sayıda ülkeye uzanan dağıtım ağını günbegün genişletmektedir. Ortak bir vizyonla aynı amaçlara ulaşmak için gayret sarf eden, farklı kültürlerden gelen çalışkan ve yetenekli kişilerin hizmet verdiği uluslararası bir aile olan Pelikan, tüketicilerinin yaşamına değer katmak için faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pelikan

931 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Telefon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Giyim / Ayakkabı
Saat/Gözlük/Aksesuar
Kozmetik Kişisel Bakım
Kitap Film Müzik
Kırtasiye / Ofis
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler