PVC

PVC Seramik Yer Döşemeleri

PVC çok geniş bir kullanım alanı bulunan bir maddedir. Dünya genelinde üretimi en çok olan sentetik polimer cinsleri arasında 3. sırada yer alır. Hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır ve alev almaz bir yapısı bulunur. Aynı zamanda su geçirgenliğini de düşük seviyede tutan bu madde yalıtkan özellikleri sayesinde birçok avantajı bir arada sağlar. Çok farklı sektörlerde kullanılan bu madde yapı ve dekorasyon sektöründe de kullanılmaktadır. Ham maddesi ağaç olan ürünlerin yerine kullanılan PVC oldukça sık bir şekilde yapı ve dekorasyon sektöründe karşınıza çıkacaktır. Buna örnek vermek gerekirse, yer döşemelerinde ahşap yerine PVC seramik yer döşemeleri tercihi sık bir biçimde görülmektedir. Böylece daha az ağacın kesilmesini sağlayan bu ürün uzun ömürlü olmasıyla da dikkat çeker. Ayrıca oldukça dayanıklı olan bu ürün bütçe dostu bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

Zemin kaplamalarında popüler bir şekilde kullanılan PVC yer döşemeleri plastik zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Çok kullanışlı bir ürün olması nedeniyle evlerde olduğu kadar okullarda ve iş yerlerinde de tercih edilebilir. Hatta hastane gibi kamu kurum ve kuruluşlarında da kullanılmaktadır. Kısaca yaşam alanlarının hemen hemen hepsinde zemin kaplama malzemesi olarak kullanılan PVC yer döşeme çalışma alanlarında da karşımıza çıkmaktadır. Hem neme hem de suya karşı direnç göstermesi ve diğer kaplama malzemelerine göre uygun bir fiyata sahip olması bu ürünün tercih edilmesini daha yaygın hale getirmektedir. Ayrıca yalıtım sağlaması ile beraber ahşap görünümünde de üretilebilir olması nedeniyle de daha yaygın bir biçimde görülmektedir.

Bu yer döşemelerini uygulamak oldukça kolaydır ve gelişen teknoloji birçok modern çeşidinin üretilmesini sağlamaktadır. Böylece doğal ahşap görünümüne sahip olarak üretilmesinin yanı sıra farklı renk ve desenlerde de üretilebilir. Bu açıdan oldukça zengin alternatiflere sahip olan PVC seramik yer döşemeleri uygulandığı alanın daha modern bir yapıda olmasını ve şık bir görünüme sahip olmasını da aynı anda sağlamaktadır. Birçok marka tarafından farklı çeşitlerde üretilen bu ürün bütçe dostu yer döşemeleri arasında yer almaktadır. Uzun süre kullanım sağlayan yüksek aşınma direnci sayesinde düşük bir masrafla uzun yıllar kullanım imkanını sağlar.

Özellikleri İle PVC Yer Döşemesi Çeşitleri

PVC yer döşemeleri birçok farklı çeşitlere sahiptir ve hepsinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Yer taban döşemesi olarak kullanılmak amacıyla üretilen PVC yer döşeme çeşitleri hem yerli hem de yabancı üretim olarak birçok marka ve firma tarafından üretilmektedir. Toplu taşıma araçlarında dahi PVC banyo yer döşemesi çeşitlerine rastlamak mümkündür. Bunun dışında hastane okul ofis ve kreş gibi alanlarda da bunu farklı çeşitlerde görebilirsiniz. Oldukça büyük bir rulolar şeklinde üretilen ve saklanan bu ürün uygulama yapılacak alanın boyutlarına ve metrekaresine göre ölçü alındıktan sonra bu ölçüye uygun olarak kesilir. Daha sonra uygulama yapılacak alanın üzerine uygun şekilde yapıştırılır.

Çok elastik bir malzemedir ve bu nedenle istediğiniz ölçüde keserek kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Profesyonel kullanım için uygun olan bu ürünü aynı zamanda amatör kullanıcılar da kolay ve basit bir şekilde uygulayabilir. Kendinden yapışkanlı banyo mutfak kaplama için üretilmiş çeşitleri de kullanılır. Böylece oda zeminlerinde büyük zahmetler çekmeden uygulanması ve zeminin yenilenmesi mümkün olur. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde seramik yer döşemeleri fiyatları belirlerken yer döşemelerini modern üretim teknolojileri kullanarak üreten birçok marka bulunmaktadır. Böylece parke görünümüne sahip olmakla birlikte farklı geometrik desenler gibi çok fazla çeşitliliğe sahip PVC yer kaplama ürün modelleri de bulunmaktadır. Taban kısmında oldukça güçlü PVC yer döşemesi yapıştırıcısı maddesi bulunan PVC kaplamaları kendinden yapışkanlı banyo mutfak kaplama gibi ürünler olarak zemine oldukça sağlam bir şekilde tutunur. Böylece uzun yıllar geçse bile zeminde sorunsuz bir kullanım imkanını tüm kullanıcılara sağlar. Yoğun kullanımlarda dahi kendinden yapışkanlı mermer desenli özelliğini kaybetmez ve zeminden ayrılmaz. Bu açıdan oldukça kaliteli ve dayanıklı olması nedeniyle çok sayıda kullanıcının dikkatini çekmektedir. Sahip olduğu özellikler sayesinde her geçen gün daha fazla kişi tarafından bu ürünler tercih edilmektedir.

Aynı zamanda yanmaz özellikte olması nedeniyle yaşam alanlarında bu ürünleri tercih eden kişiler güvenli bir kullanım imkanı yakalar. Bu güvenlik özelliği sayesinde PVC zemin kaplama çeşitleri aynı zamanda dekoratif anlamda da istenileni fazlasıyla kullanıcılara sunmaktadır. Dekoratif amaçlı seramik görünümlü PVC kaplama ürünlerini kullanmak kullanıcılara oldukça hoş ve dekoratif görünüm elde etme fırsatını sunar. Kullanıcılar tarafından tercih edilen bu ürünler oldukça özel tasarımlara sahiptir. Böylece ıslak zemin görünümü ya da etlik desenler gibi çok çeşitli olarak üretilmesi ve kullanılması mümkündür. Çoğu zaman iç mekanlarda kullanılması ile bildiğimiz bu PVC zemin kaplama ürünleri arasında dış mekanlarda kullanım için uygun olan çeşitleri de dikkat çekmektedir. Böylece dış mekan için uygun olan çeşitleri balkon, veranda, teras ve bahçe gibi yaşam alanlarında kullanabilirsiniz. Bunun dışında bu yer döşemelerini restoran ve kafelerin açık bölmelerinde ya da parklarda zemin kaplama olarak da kullanmak mümkündür.

Çok dayanıklı olması nedeniyle tercih edilen bu ürünler suya, neme ve yüksek sıcaklığa karşı büyük direnç göstermektedir. Aynı zamanda ıslandığı zaman kayma durumunun yaşanmaması ve kaygan zeminler oluşturmaması nedeniyle tercih edilen bu ürün güneş ışığına maruz kaldığı durumlarda da olumsuz bir şekilde etkilenmez. Böylece açık alanlarda da kullanım uygunluğuna sahip bir yer döşeme ürünü olarak seramik görünümlü PVC yer kaplamaları dikkat çeker. Farklı boyutlarda üretilebilir ve alınan ölçülere göre güncellenebilir olması nedeniyle bu ürünleri uygun olan her zeminde kaplama amacıyla kullanabilirsiniz. Böylece hijyenik ve antistatik olan bu ürünlerden birçok alanda faydalanmanız mümkün hale gelecektir. Diğer taraftan ses yalıtımı açısından da bu ürün oldukça büyük katkılar sağlamamaktadır. Yerden ısıtma uygulamalarının olduğu alanlarda da ideal bir kullanım sağlayan bu üründe soğuma ya da çekme gibi durumlar görünmez. Böylece oldukça avantajlı bir şekilde kullanımı söz konusu olur.

Bütçe Dostu PVC Seramik Yer Döşemesi Çeşitleri

Seramik yer döşemeleri çeşitleri bütçe dostu olmasıyla bilinir. Önemli faydaları bulunan yer döşemeleri arasında yer alan bu ürün, üretimini gerçekleştiren firmaların marka ve modellerine göre farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Buna rağmen ahşap zemin kaplama malzemeleri ile kıyaslandığında oldukça bütçe dostu seçenekler ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Çok uzun süre masraf yapılmasına gerek kalmadan kullanılma imkanı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Aynı zamanda suya karşı dayanıklı olması ve alev almaması nedeniyle bu avantajlardan faydalanmak isteyen kişiler bu ürünleri tercih etmektedir. Bu ürünleri sahip olduğu fiyatlar yerli ya da ithal ürün olmasına göre de değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda bu zemin kaplama ürünlerinin sahip olduğu renk ve desenler de fiyat açısından belirleyici faktör olarak kabul edilir. Standart ürünler ile kıyaslandığında harika bir görünüme sahip olan bu ürünler sahip oldukları tasarımlar sayesinde hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ekstra dayanıklı bir ürün olarak kullanılır.

Genel açıdan bakıldığında oldukça bütçe dostu fiyatları sahip olan PVC zemin kaplama malzemeleri uzun süreli kullanımda satış fiyatlarına göre bakıldığında avantajları ile kıyaslanması halinde bütçe dostu bir ürün olduğunu tekrar gösterecektir. Deforme olmasının kolay bir şekilde gerçekleşmemesi ve herhangi bir şey dökülse bile üzerinin silinmesinin yeterli olduğu bu ürün özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda temizlik yapmanın silinerek kolay bir şekilde gerçekleşmesi gibi nedenler yüzünden çok sayıda farklı alanın ve bölgenin zeminlerinde kullanılmaktadır. Solmayan ve çekme yapmayan bu ürünü birçok farklı özelliği ile tercih etmek ve kullanmak, avantajlarından rahat bir şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. Bu ürünün kullanım konforunu her açıdan hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

PVC Seramik Yer Döşemesi Modelleri 

PVC yer döşemesi kullanım kolaylığı sunduğu kadar uygulama kolaylığına da sahiptir. Aynı zamanda şık ve dayanıklı olan bu ürünler iç ve dış mekanlar için oldukça değerli zemin kaplamaları arasında yer almaktadır. Üstelik bu kadar değerli ve kullanışlı bir ürün olmasına rağmen bütçe dostu fiyatlara sahiptir. Alüminyum ve ahşap ile kıyaslandığında çok daha hafif olan bu ürün buna rağmen oldukça dayanıklıdır ve ekstra bakım yapmanızı gerektirmez. Kolay uygulanabilir bütçe dostu fiyatlı bu ürünler toplu taşıma araçlarından bahçelere hatta spor salonlarına kadar birçok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif görünümü sayesinde görselliği ve estetiği de barındıran bu ürünler yaşam alanlarımızda birçok farklı şekilde karşımıza çıkar.

Yaşam alanlarında bulunan odaların tamamında kullanım için uygun olan seramik PVC kaplama ürünleri bunun dışında hastane, okul, ofis, spor salonu ve kütüphane gibi çok sayıda ortak kullanım alanında kullanılmaktadır. Bunun dışında kafe ve restoran gibi çok sayıda işletmeler için de kullanımı uygun bir malzemedir. Bu tarz yerler için oldukça ideal ürünler arasında yer alması onu her zaman tercih edilen ve aranılan bir malzeme haline getirir. Kullanım amacıyla üretilen PVC demir kaplama ürünlerinin birçok farklı marka tarafından farklı kullanım alanlarına uygun olarak üretilmesi farklı ve özel fonksiyonlara sahip olmasını da sağlamaktadır. Bu ürünler için bilgi sahibi olmak istediğinizde yapacağınız araştırmalarda bu ürünleri farklı marka ve modellere ait çeşitlerini karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünler hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını da okuyarak satın alma kararınızı verebilirsiniz. Daha önceden bu ürünleri denemiş olan kişileri yaptıkları yorumlar yol gösterici olmakla birlikte mevcut ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına karar vermeniz için sizi desteklemektedir.

Pvc Kaplama Kullanım Alanları Geniş midir?

Evlerde, iş yerlerinde ve kamusal alanlarda PVC kaplamaların kullanım alanları oldukça geniştir. Her alan için farklı bir uygulama yapılmaktadır. Buna Örnek vermek gerekirse; kamusal alanlarda ve iş yerlerinde PVC zemin kaplamaları kullanılmak istendiğinde genellikle uygun olması nedeniyle PVC para muşamba türü daha fazla tercih edilmektedir.

Pvc Yer Döşemeleri Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

PVC yer döşeme fiyatları belirlenirken ürünlerin marka ve modelleri ön plana çıkar nokta Bununla birlikte kullanım alanları, boyutları ve ürünün kalitesi de doğrudan fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Her kitleden kullanıcıların bu ürünleri satın alabilmesi için zengin ürün çeşitliliği ve geniş bir fiyat aralığı söz konusudur.

Pvc Yer Döşemeleri Hangi Firmalar Tarafından Üretilir? 

PVC yer döşemeleri üretilirken hem yerli firmalar hem de yabancı firmalar tarafından üretilen ürünlere rastlamak mümkündür. Böylece kalitesine ve özelliklerine göre bu ürünleri farklı firmaların ürün portföyleri arasından seçerek satın alabilirsiniz.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PVC Seramik Yer Döşemeleri

1198 ürün listeleniyor
Technojet PVC
Brillant PVC
Hersey Evinizde PVC
Renkli Duvarlar PVC
By İstanbul PVC
Decohandy PVC
Armada Çini PVC
Yıldırımlar Avm PVC
Boss Tape PVC
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 44 / 1198 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?