Seramik ve Yer Döşemeleri

Banyo Seramik Modelleri

Ev, iş yeri ve daha birçok yerin dekorasyonu önem verilen şeyler arasında yer alabilir. Özellikle çoğu kişinin zamanının bir kısmını evde geçirdiği düşünüldüğünde odaların dekorasyonu daha da önem kazanabilir. Ev dekorasyonun içerisinde yer alan ve kişiler için zevkle dekore edilen yerlerden birisi de banyolardır. Banyo dekorasyonu, banyonun büyüklüğüne, şekline ve genel havasına göre değişiklik gösterir. Banyoların nemli bir yer olduğu göz önünde bulundurulduğunda dekorasyonda buna uygun malzeme seçimi oldukça önemlidir. Özellikle taban ve duvarlarda kullanılacak malzemeler suya ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Tam bu noktada kişilerin karşısına banyo seramik modelleri çıkacaktır.

Seramikler yapıları gereği pişirilmiş toprak ve birtakım farklı materyallerden oluşan, su geçirmez, anti bakteriyel ve sağlıklı malzemelerdir. Özellikle isteğe göre seçilebilecek olan kabarmayan ve düz bir yapıya sahip su geçirmez seramikler, banyolar için oldukça uygundur. Seramikler yapıları gereği kir tutmadıkları için temiz ve hijyenik bir banyo ortamı oluşturur. Temiz kalmalarının ve zamanla nem ve sudan kabarmamalarının sırrı ise suyu içeriye çekmeyen dışarıda tutan yapılarının olmasıdır. Dolayısıyla zamanla küf, bakteri veya rutubet gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Seramik seçmeden önce banyonuzun ölçülerine dikkat etmenizde yarar vardır. Banyonuzun tabanında ve duvarlarında kullanacağınız farklı desen ve modeldeki seramikler farklı bir banyo havasını yakalamanız konusunda yardımcı olabilir. Bunun için seramik model ve renklerinin uyum içerisinde olması görünüm açısından size avantaj sağlayacaktır. Banyonuzun genel konseptine göre parlak banyo seramik modelleri tercih edebileceğiniz gibi mat ürünleri de gözden geçirebilirsiniz. Bunun yanında banyonun genel dekorasyonuyla seçeceğiniz seramiğin desen ve renginin de uyum içerisinde olması görünüm açısından oldukça önemlidir. Dekorasyona göre seçilecek banyo seramik seti de hem kullanışlı hem de dekorasyonu renklendiren bir tercih olarak düşünülebilir. Bu setler genellikle sabun, sabunluk, çamaşır sepeti ve klozet temizlik ekipmanı ve diş fırçalık gibi yardımcı parçalardan oluşur.

En Güzel Banyo Dekorasyonlarına Ortak Banyo Seramikleri

Banyo seramikleri birbirinden farklı model, tasarım boyut ve renklerle kullanıcıların karşısına çıkar. Seçilecek olan seramiğin kalitesinin, sağlamlığının ve markasının yanı sıra kullanılacak olan banyoyla uyum içerisinde olması da oldukça önemlidir. Bunun için öncelikli olarak banyonuza hakim olacak genel renkleri belirlemenizde yarar vardır. Ardından banyoda kullanacağınız diğer parçaların özellikleri de yine seramik seçiminizde etkili olacaktır. Bunları önceden belirlediğiniz gibi öncelikli olarak seramikleri de seçebilirsiniz. Bunun için banyo seramik önerileri size oldukça yardımcı olabilir. Eğer şık ve gösterişli bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız banyo seramik tasarım ürünlerine yönelebileceğiniz gibi gösterişli desenlere sahip seramikleri de tercih edebilirsiniz. Spor bir görünüm elde etmek istiyorsanız daha gösterişsiz seramiklere yönelmeniz mantıklı olabilir. Bunun yanında geleneksel bir tarz elde etmek istiyorsanız banyo çini seramik modellerini de seçebilirsiniz. Çini seramikler içerisinde barındırdığı renkler dolayısıyla oldukça renklidir. Dolayısıyla banyoda renkli bir dekorasyondan yana olan kişiler rahatlıkla bu ürünleri tercih edebilir.

Dekorasyonda farklılık yaratacak bir diğer seramik türü ise 3 boyutlu banyo seramikleri olacaktır. Bu seramikler adından da anlaşılacağı üzere üç boyutludur. Özellikle banyo dekorasyonunda farklılık yaratmak isteyen kişiler için oldukça dikkat çekici bir tercih olabilir. Teknolojinin gelişmesi seramik üretiminde üç boyutu olarak ortaya çıkar. Özellikle belirli bir konsept düşünen kişiler bu seramiklerin yardımıyla diledikleri tarzda bir banyo oluşturabilir. Üç boyutlu seramikler genellikle okyanus konseptiyle karşınıza çıkabilir. Ancak modeller bununla sınırlı kalmaz. Seçeceğiniz bu seramiklerle banyonuza farklı bir boyut kazandırabilir, evinize gelecek kişileri dekorasyonla şaşırtabilirsiniz. Gerçeğe çok yakın olarak üstün teknolojiyle üretilmiş bu seramiklerin farklı alanlarda kullanılabilmek için tasarlanmış modelleri bulunur. Bu yüzden sadece banyoda değil isteğe göre mutfak ve koridor gibi yerlerde de kullanılabilir. Böylece uzay, okyanus veya ormanlık bir alanı banyonuza gerçekçi bir şekilde taşıyabilirsiniz. Eğer bu tarz bir seramik tercihinde bulunacaksanız yine banyonuzun ölçülerine hâkim olmanız önemlidir. Seçeceğiniz üç boyutlu seramiklerin kendini gösterebilmesi için banyonuzun yeteri kadar büyük olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Banyo Tipine Uygun Seramik Nasıl Seçilebilir?

Banyo seramik seçimi istediğiniz banyo dekorasyonuna ulaşmanızda oldukça önemlidir. Bu yüzden seçim sırasında birçok noktaya dikkat edilmesi son derece doğaldır. Banyoya uygun seramik seçilmesi hem banyodaki alanın verimli kullanılması hem de göz zevkiniz açısından önem taşıyabilir. Banyo alanının verimli kullanılması kolaylık sağlar. Çünkü oluşturacağınız dekorasyonla büyük olan banyonuzu daha küçük gösterebilirsiniz. Bunun yanında küçük olan banyonuzu da büyük gösterebilmeniz mümkündür. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz o zaman düz, sade ve fazla desen içermeyen seramiklere yönelebilirsiniz. Bununla birlikte sadece belirli bir alanda seramik kullanabilirsiniz. Büyük banyolarda ise seçimleriniz daha kolay olur. Kabartmalı ve desenli seramikler çekinmeden tercih edilebilir.

Doğru bir seramik tercihi için seramik ölçülerine de dikkat etmek faydalı olur. 60x120 seramik banyo tercihinde işinizi göreceği gibi kare biçiminde bir seramik tercih etmek istiyorsanız o zaman 60x60 banyo seramik işinize yarayacaktır. Bunun için öncelikli olarak banyonuzu iyi tanımanız gerekir. Seramik seçiminden önce banyonuzun duvar ve taban ölçülerini bilmeniz kolaylık sağlar. Ölçülerin önemi kadar seçilen seramik rengi de önemlidir. Seçeceğiniz renk sayesinde yine küçük bir banyoya sahipseniz onu daha geniş gösterebilirsiniz. Bunu ise açık renk seramik tercih ederek yapmanız oldukça mümkündür. Özellikle banyo seramik beyaz tercih ettiğinizde banyonuzun daha da geniş göründüğünü fark edebilirsiniz. Bunun yanında konseptinize göre farklı desen ve renkteki seramiklere de yönelebilirsiniz. Seramiklerin deseni ve renginin yanında kolay monte edilebilir olmasına da dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle kolay yapıştırılabilir tabana sahip seramikleri tercih etmek size monte aşamasında kolaylık sağlayacaktır. Seramikleri yerde veya duvarda tercih etmeniz de seçeceğiniz seramiklerin modelinde söz sahibi olacaktır. Seramikler kendi doğal yapıları gereği parlak olabilir. Ancak mat görünümlü seramikler de mevcuttur. Özellikle yerde seramik kullanmak istediğinizde mat olanlara yönelebilirsiniz. Çünkü parlak olan seramikler suyla temas ettiğinde kayganlaşabilir. Dolayısıyla yerde kullanıldığında birtakım kazalar meydana gelebilir. Tüm bunları ve banyonuzun genel özelliklerini göz önünde bulundurarak dilediğiniz seramik modelini tercih edebilirsiniz.

Banyo Seramiği Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seramik hemen hemen birçok alanda dekoratif olarak kullanıldığı için birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Seramiklerin bir diğer tercih alanı ise banyolardır. Tavanda, tabanda ve duvarda dilediğiniz model seramiği kullanmanız oldukça mümkündür. Seramiklerin banyolarda tercih edilebilmesinin temel sebeplerinden birisi de banyo konseptine oldukça uyum sağlaması, kolay bir şekilde suyla temizlenebilmesi yer alır. Seramikler genellikle parlak yapıdadır. Ancak, mat banyo seramikleri kullanımı da oldukça yaygındır. Mat olanlar özellikle çocuklu, bebekli veya yaşlı üyesi olan aileler için oldukça kullanışlıdır. Çünkü seramikler yerde kullanılmak istendiğinde kayma sorunu ile karşılaşmamanıza yardımcı olur. Bu da özellikle çocuklu aileler için kolaylık sağlar. Çünkü çocuklar her alanda olduğu gibi banyo esnasında da hareketli olabilirler. Banyoların kaygan ve nemli yerler olduğu da düşünüldüğünde mat ve kaygan olmayan seramiklerin tercih edilmesi kolaylık sağlar. Dolayısıyla banyoda kullanılacak olan seramiklerin ailedeki diğer kişileri de olumsuz etkilemediğinden emin olunmalıdır.

Bununla birlikte banyo seramik ölçüleri de dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bu notada alacağınız seramikler mutlaka banyonuzun duvar ve taban ölçüleriyle uyum içerisinde olmalıdır. Aksi halde aldığınız seramikleri doğru ve yeterli bir şekilde banyo döşemesinde kullanamayabilirsiniz. Dolayısıyla önceden banyo ölçülerinin belirlenmesi ve ona göre seçilecek modelin alınması daha mantıklıdır. Banyoya seramik almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise dekorasyondur. Seramik seçiminde kullanım rahatlığı, kolay temizlenebilme, sağlamlık, kalite ve kolay yapışabilme gibi önemli özelliklerin yanında görünümün de dikkate alınması gerekir. Özellikle dekorasyon konusunda hassas olan kişiler seramik seçiminde de diğer ürün seçimlerinde olduğu gibi görünümün güzelliği ve banyonun mevcut konseptiyle uyum içerisinde olmasını ister. Bunun için kişilerin farklı zevk ve istekleri düşünülerek birbirinden farklı banyo seramik çeşitleri kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Bu noktada yapmanız gereken banyonuzun dekorasyonun ağırlıklı olarak hangi renkleri kullanmak istediğinize karar vermenizdir. Rengin yanında kullanılacak olan dolapların, çamaşır sepetlerinin, küçük banyo aksesuarların modelleri de yine seramik seçiminde etkili olur. Dolayısıyla banyo seramiği seçmeden önce banyonun dekorasyonunun aşağı yukarı belirlenmesi ve renklere karar verilmesi doğru desen ve renkte seramik seçimi için oldukça önemlidir. Böylece dilediğiniz tarzda bir banyo dekore etmeniz sandığınızdan daha kolay olabilir.

Banyo Seramiklerinin Temizliği

Seramik banyo, mutfak, koridor gibi evin birçok farklı noktasında kullanılan parçalardır. Özellikle parlak yapısıyla dikkatlerini üzerine çekmeyi başarır. Sadece duvarda, tavanda veya yerde değil dekoratif eşyalarda da kullanılır. Birçok farklı yerde farklı şekilde kullanılan ve dekorasyona büyük ölçüde katkı sağlayıp ortamın havasını değiştiren bu seramikler için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise temizliktir. Temizlik ürünlerin kullanım ömürlerini uzatırken aynı zamanda temiz ve sağlıklı bir görüntüyü de beraberinde getirir. Dolayısıyla temizlik, ürünün mevcut olan değerini ikiye katlar. Özellikle banyo, mutfak tezgâhı gibi temizlik aşamasında suyla rahatlıkla temizlenebilen yerlerde kişiler çok daha rahat eder. Banyo seramik temizliği görüldüğü kadar zor olmamakla birlikte doğru malzemelerle ürünler, kısa sürede ilk alınan günkü hale getirilebilir. Seramikler birbirinden farklı renk, desen ve dokuda olabileceği için temizlik aşamasında dikkatli olmanızda yarar vardır. Özellikle seramik renkleri asit oranı fazla yüksek deterjanlar ve sert fırçalar yüzünden solabilir. Bununla birlikte seramikleriniz eski parlaklığını da kaybedip matlaşabilir. Bu yüzden temizlik aşamasında biraz daha özenli davranmada yarar vardır.

Banyo seramik taşları uzun süreli kullanıma dayalı olarak eskiyebilir. Bu eskimeye sebep olan şeylerden birisi de seramikler üzerinde biriken toz, kir ve hava buharının sebep olmuş olduğu lekelenmelerdir. Düzenli olarak temizlenmeyen seramiklerde bu sorunların görülmesi oldukça doğaldır. Ancak düzenli bir temizlikle bunların önüne geçmek mümkündür. Banyo seramiklerinizi temizlemeye başlamadan önce nasıl bir yapıda olduğuna dikkat etmenizde fayda vardır. Eğer sırsız bir yüzeye sahip seramik taş var ise o zaman temizleme aşamasında daha narin olmalısınız. Çünkü bu modellerin ön yüzlerinde koruyucu bir zar bulunmaz. Seramikleri temizlerken yumuşak sünger, uygun bir temizlik malzemesi ve küçük yumuşak bir fırçanın olması yeterli olur. Seramiklerin arasında bulunan derzler kolaylıkla kirlenebilen ve bu kiri hapseden yerlerdir. Dolayısıyla buraların fırçayla belirli bir güç uygulanarak temizlenmesi gerekir. Direkt seramik yüzeyinin temizliği ise deterjanlı bir bez yardımı ve ılık suyla silinerek gerçekleştirilebilir. Seramik temizliği sizi tüm bu konulara rağmen endişelendiriyorsa o zaman seramikleri koruyucu bir maddeyle kaplatabilirsiniz. Böylece kir ve tozların seramik yüzeyine yapışmasını engellemiş olursunuz. Bununla birlikte her banyo temizliğinde seramikleri temizlenmesi, severek aldığınız seramiklerin daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlayacağını da unutmamalısınız.

Banyo Seramik Fiyatları

Vazo, dekoratif eşya, mutfak malzemesi gibi pek çok yerde kullanılan seramik parlak yapısı ve şık görünümüyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Seramik, süs eşyalarında ve işe yarar mutfak malzemelerin de kullanıldığı gibi dekoratif olarak duvar, taban ve tavan gibi pek çok yerde tercih edilebilir. Seramiğin duvar ve yerde sıklıkla tercih edilen yerlerden birisi de banyolardır. Banyo evin önemli kısımlarını oluşturan yerlerden birisidir. Kişiler gündelik hayatın yorgunluğunu burada attığı gibi kişisel bakım faaliyetlerini de banyolarda gerçekleştirir. Dolayısıyla banyoların dekorasyonuna önem verilmesi oldukça doğal bir durumdur. Bu noktada kişilerin karşısına banyo seramik modelleri çıkar. Özellikle evini kendileri inşa ettiren kişiler banyo yapımı sırasında seramik kullanımına dikkat edebilir. Dolayısıyla pek çok seramik modeli üreticiler tarafından kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Banyo büyüklüklerinin ve duvar yapılarının farklılık gösterdiği göz önünde bulundurulduğunda farklı özelliklerde seramiklerin olması doğaldır. Seramikler temelde parlaklık, kırılganlık gibi ortak özellikleri taşısa da desen ve renk olarak birbirlerinden farklılık taşır. Bu model farklılıklarının fiyatlarda da kendini göstermesi olağan bir durumdur.

Banyo seramik fiyatları kullanılan malzemeye, kaliteye, modele göre farklılık taşır. seramiklerin fiyatları genellikle metre kare cinsinden hesaplanır. Bununla birlikte seramikler, belirli bir en ve boy uzunluğuna göre üretilir. Özel olarak kestirme seçeceğinizin bulunduğunu da unutmamanızda yarar vardır. Dolayısıyla banyonuzda seramik kullanmadan önce ne kadarlık bir alanı seramikle kaplamak istediğinize karar vermeniz gerekir. Ardından yapılacak küçük bir hesaplamayla hangi ölçülerde kaç adet seramiğe ihtiyaç duyduğunuza göre aşağı yukarı bir fiyat aralığı belirlemeniz sağlıklı bir alışveriş için faydalı olur. Seramikler aynı ölçülere sahip olsalar da parlaklık, uzunluk veya genel yapısı fiyatların farklılık göstermesine neden olabilir. Kullanılan malzemenin önemi kişilerin hem bütçesi hem de severek alınan seramiğin uzun süre kullanılabilmesi açısından faydalıdır. Seramikler yapıları gereği sağlam ve dayanıklı olsalar da yüksekçe bir yerden bırakıldıklarında kırılır. Dolayısıyla olabildiğince sağlam ve kırılgan olmayan ürünlere yönelmek mantıklı olur. Kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça fiyatlar da doğru orantılı olarak değişir. Seramiğin genel tasarımı ve deseni de yine fiyat konusunda belirleyici olacaktır. Banyo seramik uygulamaları da yine fiyatta belirleyici olacaktır. Banyonuzu seramikle kaplamak isteğinizde uzman bir kişiden yardım almanız gerekir. Dolayısıyla tüm bunları hesaba katarak bir bütçe sınırlaması oluşturup bunun yanında ihtiyacı ve istekleri de göz önünde bulundurarak seramik seçiminde bulunmak mantıklı olacaktır. Dilerseniz sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarından yararlanabilir, seramikleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kullanıcı yorumları sanıldığının aksine çok daha yardımcı olabilir. Ürün her ne kadar detaylı bir şekilde açıklansa da bazı noktalarda kullanıcı deneyimleri size ipuçları verir. Dilediğiniz ölçü ve modellerdeki seramiklere Hepsiburada’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Banyo Seramikleri Nasıl Temizlenir?

Seramikler yapısı gereği su geçirmezler. Dolayısıyla temizleme esnasında su kullanılabilir ancak çizilmeye karşı hassas oldukları için yumuşak fırça veya sünger tercih edilmeli, kullanılan deterjanın da fazla asitli bir yapıda olmamasına dikkat edilmelidir.

Banyo Seramikleri Nasıl Olmalı?

Seramik yapısı gereği sert, kırılgan ve aşınmaya dayanıklıdır bu yüzden seçilecek seramiğin çabuk kırılmayan ve dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Malzeme kalitesinin yanında kullanılacak olan odanın dekorasyonu ve ölçüleriyle de uyum içerisinde olmasına dikkat edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Seramik Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
İnşaat Malzemeleri
İnşaat Malzemeleri
Seramik ve Yer Döşemeleri
Seramik ve Yer Döşemeleri
Seramik, Fayans & Karo
Seramik, Fayans & Karo
Ahşap
Ahşap
PVC
PVC
Geçiş Profili
Geçiş Profili
Traverten
Traverten
Cam Mozaik
Cam Mozaik
Parke
Parke
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/13003325