Ahşap

Mekanların atmosferini, kalitesini, şıklık ve cazibesini belirleyen belli başlı etkenlerden biri de yer döşemeleridir. Duvarların rengi, boya stili, pencerelerin pervazları ve perdesi kadar, zemindeki döşemeler de bütün bir mekanı değiştirir. Yer döşemelerinde pek çok farklı malzemelerden ürünler bulunmakla beraber, ahşap döşemelik malzemelerin yeri bir başkadır. Ahşap yer döşemesi, hem ahşabın şıklığını ve sıcaklığını hem de doğal ve sağlıklı yapısını hayata kazandırıyor. Doğadan kopup gelen ahşap kaplama malzemeleri, evi doğal bir görünüme ve doğanın canlı enerjisine kavuşturuyor. Ahşap, zemin döşeme ürününe dönüştüğünde çok doğurgan bir malzeme olarak, birbirinden farklı pek çok çeşit ortaya çıkıyor. Ağacın canlı, organik bir materyal olması dolayısıyla, ahşap malzeme kendinden farklı doku ve desenler barındırıyor. Her bir ahşap levha, bir diğerinden farklı görünümde ortaya çıkıyor. Yine ahşabın doğallığı sayesinde, çok geniş bir yelpazede zengin bir renk ve ton çeşidi görülebiliyor. Kızıl tonlardan kahveli tonlara, sarının farklı tonlarından çeşitli krem renklerine kadar değişen renkleri ahşap malzemeler üzerinde görmek mümkün olabiliyor. Ahşap yer döşemesi, evleri, ofisleri, salonları, iş yerlerini değiştiriyor. Doğallık, samimiyet ve estetik kazandırıyor.

Ahşap Yer Döşemesi Fiyatları

Doğal bir malzeme olmasının sonucu olarak ahşap yer döşemesi, çok sağlıklı bir zemin malzemesi olarak öne çıkıyor. Ahşap ile döşenmiş zemin üzerine ayağın temas etmesi bile, mekanı kullananlar için sağlıklı adımlar sağlıyor. Mekanın ısısını korumayı kolaylaştırıyor. Yerdeki ahşap döşeme sayesinde mekan daha kolay ısınıyor ve sıcaklığı içeride muhafaza ediyor. Sağlıklı bir seçenek olması, ahşap yer döşemesinden alınan faydayı çoğaltıyor. Ahşap yer döşemesi fiyatları, ürünün kalitesine oranlandığında kullanıcıyı memnun eden bir dengede seyrediyor. Uzun kullanım ömrü sağlayan ahşap döşeme malzemesi, yüksek bir kalite fayda dengesi sunuyor. Pek çok farklı çeşidi bulunan yer döşemelerinin bedelleri, her modele göre de değişebiliyor. Ürünlerin tasarım ve kullanım alanı, malzemenin sık ya da zor bulur olması, işlenme derecesi, kullanılan ağacın çeşidi gibi etkenler de fiyat karşılıklarını etkiliyor.

Ahşap Modelleri

Mekanlarda zeminleri doğanın en güzel armağanı ile buluşturan ahşap yer döşemeleri, farklı biçimlerde işlenerek, değişik zevk ve tercihlere uygun ürün çeşitlerine dönüştürülüyor. Bulunduğu ortamda daha açık renkleri ve ışığı yansıtan aydınlık döşemelikleri tercih edenler için, açık tahta renginde, kremin farklı tonlarındaki zemin malzemeleri çekici görünüyor. Yaratıcı dokunuşlarla tasarlanan döşeme malzemeleri, farklı ebat ve biçimlerde kesilen levhalardan oluşuyor. Döşemelik modelleri, ahşap plakalar halinde yan yana getirilerek zeminleri örtüyor. Bazı modeller ise, dokularını oluşturan doğal desenlerle süsleniyor. Ağaç kütüklerinde rastlanan dokular, dalgalı ve damarlı doğal motifler, döşemelere doğadan gelen estetiği kazandırıyor. Her modelde ahşap malzeme farklı formlarda biçimlendiriliyor. Kareye yakın formdaki dikdörtgenler, uzun dikdörtgenler, yüzeyi çıkıntılı ya da tamamen düz olan modeller, kullanıcının tercihine göre seçiliyor. Bazı modeller, dokularını daha iyi muhafaza etmeleri ve parlaklık kazanmaları için verniklenerek kullanıcıya sunuluyor. Yine ahşaptan imal edilen süpürgelikler de döşemeleri tamamlıyor.

Siz de evinize, iş yerinize yepyeni bir görünüm kazandırmak, şık ve sıcak bir ortamda yaşamak istiyorsanız, ahşap yer döşemelerinden yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz mekanda hijyenik, doğal ve sağlıklı bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Evinizin dekorasyonunu ve estetiğini, ahşap yer kaplama malzemesi ile göz alıcı hale getirebilirsiniz. Evinizde kullandığınız küçük halıların, kilimlerin daha şık bir şekilde kendini göstermesini sağlayabilirsiniz. Ortam ısısını daha iyi koruyabilir, doğanın armağanı olan yumuşak renklerle aileniz için hem sağlıklı hem de sıcak bir görünümü evinizde yaratabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ahşap Yer Döşemesi