Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte kullanımı giderek yaygınlaşan cep telefonu, laptop ve tablet gibi ürünlerle mobil cihazların daha fazla yaygınlaştığı gözlemleniyor. Dolayısı ile bilgiyi güvenli saklamak ve tekrar tekrar görüntülemek için eskiye nazaran daha hafif ve daha kapasiteli hafıza kartları kullanımı tercih ediliyor. SanDisk bu alanda öncülük yapan bir şirket olarak çeşitli kullanım amaçlarına uygun hafıza kartları üretmektedir. SanDisk Mikro SD kartlar, beraberinde gelen adaptör ile birlikte normal SD kart gibi kullanılıyor.

SanDisk Hafıza Kartları Dünyası

Günümüzde SD, SDHC (Yüksek Kapasite-High Capacity ), SDXC ( Artırılmış Kapasite-Extended Capacity ) kartları için genel olarak SD kart ifadesi kullanılıyor. Ancak bu kartların hepsi aynı fonksiyonel özelliklerle tasarlanmıyor. Koleksiyonda farklı ihtiyaçlar ve farklı uygulamalar için tasarlanmış çeşitli kart modelleri bulunuyor. Hafıza kartı seçilirken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında ürünün hangi amaçla kullanılacağı gibi detaylar bulunuyor. Hafıza kartının kapasitesi, kullanım sıklığı, profesyonel ya da amatör amaçla kullanılacağı gibi detaylar seçim yaparken önemli nitelikleri oluşturuyor. Günden güne gelişen teknolojiler, kart kapasitelerinin de artmasına neden oluyor. 8 GB ila 2 TB arasında hafıza kartı satın alınması günümüzün teknolojileri sayesinde artık kolayca mümkün hale geliyor. MTBF kavramı bir kartın bozulmadan kaç kez okuma/yazma yapabildiği yani kullanım ömrünü ifade ediyor. Bu değer ne kadar yüksekse kartın bozulma süresi de o kadar geç gerçekleşecek anlamına gelen bir değeri ortaya koyuyor. Tüm bu detaylı özellikler satın alınan her bir SanDisk SD kartı üzerinde tanımlanıyor.

Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hafıza kartlarını seçerken fiziksel boyut, kapasite, yazma hızı, okuma hızı, bozulma ömrü (MTBF) gibi özelliklerine dikkat etmek yüksek performanslı kullanım açısından önem kazanıyor. Yazma hızı, bir saniyede diske yazılabilen veriyi ifade ediyor. Bu değer ne kadar yüksek ise kartın takılı olduğu cihaz o kadar hızlı çalışıyor. Yazma hızı "Class” kavramıyla ifade ediliyor. Class 10, 6, 4 ve 2 gibi çeşitler, ürün çeşitliliğini oluşturuyor. Class ile ifade edilen rakam X Mb /Saniye minimum yazma hızını ifade ediyor. Örneğin Class 10 bir kart modeli,  saniyede 10 MB veri yazabiliyor. Spor müsabakaları gibi hızlı çekimler yapılmasını gerektiren durumlarda yazma hızı yüksek kartlar yüksek çalışma performansı gösteriyor. Hafıza kartlarının sahip olduğu okuma hızı, yazma hızı kadar önemli bir değerdir. Okuma hızı karttan bilgi okumanın hızını ifade ediyor. Karttaki bilgileri hızlıca transfer etme ihtiyacı oluştuğunda okuma hızı daha fazla önem kazanıyor. Okuma açısından kartlar non-UHS, UHS-I ve UHS-II olarak sınıflandırılıyor. Non-UHS kartlar, maksimum 25 MB/saniye, UHS-I kartlar maksimum 104 MB/saniye, UHS-II kartlar da maksimum 312 MB/saniye hızında veri okuma sağlıyor. 

Hafıza Kart Cinsleri ve Kullanılan Cihaza Uygun Sandisk Kartlar

  • Eğer kullandığınız cihaz SDXC kartı destekliyor ise cihazınızda SDXC (64 GB-2 TB), SDHC (4 GB-32 GB) ve SD (128 MB-2 GB) kartlar kullanılıyor. Bu kartlar exFAT formatlıdır.
  • Eğer kullandığınız cihaz SDHC kartı destekliyor ise SDHC (4 GB-32 GB) ve SD (128 MB-2 GB) kartlar kullanılıyor. Bu kartlar FAT 32 formatlıdır.
  • Eğer kullandığınız cihaz SD kartı destekliyor ise SD (128 MB-2 GB) kartlar kullanılıyor. Bu kartlar Fat 16 formatlıdır.

Neden SanDisk Hafıza Kartlarını Tercih Etmek Gerekir?

  • Kart üzerindeki değerler SD kartın kullanımdaki gerçek değerleridir.
  • SanDisk SD kartlar markanın üretimindeki yüksek kalite standardından dolayı kullanım koşullarına uyulduğu sürece bozulmazlar ve uzun süreli kullanıma uygundur.
  • SanDisk, sektörün öncü markalarından biri olması sebebiyle oluşabilecek her türlü sorunda kullanıcının yanında yer alır. 
  • SanDisk SD kartları üzerindeki bilgiler gerçek değerleri sunan verilerdir.
  • Sandisk Hafıza Kartı Fiyatları ürünlerin kaliteli tasarımları göz önüne alındığında hesaplı seçeneklerle gözlemlenir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sandisk Hafıza Kartı

136 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Hafıza Kartı Tipi
Toplam 24 / 136 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013121/111161/sandisk