Seagate Taşınabilir Diskler

Taşınabilir diskler günümüzde dijital yaşamın ayrılmaz parçaları haline gelmiştir. Çeşitli çalışmaların ve dokümanların yanında fotoğraf, video ve film gibi medya dosyalarının taşınabilmesi ve yedeklenebilmesi için bu cihazlara ihtiyaç duyulur. Sektörün öncü firması Seagate de, taşınabilir disk ihtiyaçlarının karşılanması için etkili çözümler üreten geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Seagate Taşınabilir Diskler

30 yıldan daha fazla bir geçmişi olan Seagate, sabit disk üretimi ile veri depolamada sahip olduğu uzmanlığını, taşınabilir disk teknolojisine de aktararak her iki alanda da etkili ve güvenilir depolama çözümleri sunuyor. Kullanılarının ihtiyaçlarına hitap eden model ve fiyat seçeneklerine sahip ürünler ile Seagate, bu alanda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alıyor.

Seagate taşınabilir diskler, genel veri depolama amacı dışında gelişmiş bağlantı seçenekleri, veri yedekleme için geliştirilmiş işlevsel programları, Mac bilgisayarlar ile uyumlulukları, malzeme kaliteleri, sağlamlıkları ve şık tasarımları ile ön plana çıkıyor. Veri depolama ihtiyacınızı karşılayabilmek için kategorideki ürün seçeneklerini inceleyerek size en uygun Seagate taşınabilir diske karar verebilirsiniz.

Seagate Taşınabilir Disk Fiyatları

Seagate taşınabilir disk modellerinin fiyatları disk boyutu, kapasitesi, bağlantı teknolojisi, veri okuma ve kaydetme hızı ve tasarım gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Genel olarak 2,5” ve 3,5” olmak üzere iki farklı boyutta olan taşınabilir disklerden 3,5” olanlar çalışabilmeleri için adaptöre ihtiyaç duyarlar ve genellikle daha düşük fiyat etiketlerine sahiptirler. 2,5” boyutundaki taşınabilir diskler ise enerjilerini USB kablosu aracılığı ile bilgisayardan almalarının yanında, cepte bile kolaylıkla taşınabilirler. Taşınabilir disklerin kapasiteleri değişkenlik gösterseler de günlük kullanıma en uygun ürünler ortalama olarak 500 GB ile 2 TB arasında olanlardır. Ancak çeşitli arşivler için kapasitesi 8 TB’a kadar olan ürünler de tercih edilebilir. Taşınabilir disk fiyatları, disk kapasitesi ile doğru orantılı şekilde artar.

Taşınabilir disklerin bağlantı teknolojileri de fiyatlandırmada etkili olur. USB 2.0 bağlantısına sahip olan diskler, standart bir veri aktarım hızı sunarken, daha yüksek fiyatlı USB 3.0 bağlantısına sahip diskler ise çok daha yüksek hızda veri aktarımı sağlarlar. Bu bağlantı seçeneklerinin yanında Seagate taşınabilir disk modelleri içerisinde, kablosuz bağlantı teknolojisine sahip ürünler de bulunur. Taşınabilir disklerin fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör de tasarımdır. Seagate Seven gibi ultra ince ve şık tasarımlı modeller, aynı kapasitedeki benzer modellere göre daha yüksek fiyatlıdır.

Seagate Taşınabilir Disk Modelleri

Seagate taşınabilir disk modelleri genel olarak Expansion, Backup Plus, Wireless Plus, XboX ve Seven etiketleri ile sunulur.

Expansion etiketli Seagate taşınabilir diskler, işletim sistemi tarafından kısa sürede tanınırlar ve bu şekilde hemen kullanılabilirler. Sürükle bırak yöntemi ile dosya kopyalamayı oldukça kolaylaştıran bu disklerin enerji tüketimleri de oldukça düşüktür. Expansion diskler, genel veri depolama ihtiyacı için oldukça pratik ve kullanışlı ürünlerdir.

Backup Plus etiketli Seagate taşınabilir diskler 2,5” ve 3,5” olmak üzere iki farklı boyutta bulunurlar. 2,5”lik diskler “slim” olarak, 3,5”lik diskler ise “desktop” olarak adlandırılır. Backup Plus disk ailesinin en önemli özelliği bilgisayar, telefon ve tablet gibi cihazlardaki ve sosyal medyadaki verilerin tek komutla bulut ya da disk üzerinde depolanabilmesine olanak vermesidir. Üstün depolama özelliklerinin yanında, backup plus diskler siyah, gümüş, mavi ve kırmızı renk seçeneklerine sahiptirler.

Seagate’in Wireless Plus taşınabilir diskleri ise veri aktarımı yapmak için diğer cihazlarla kablosuz bağlantı kurabilirler. Bu şekilde Wireless Plus disklerine bilgisayar, tablet, telefon, smart TV ve medya oynatıcı gibi cihazlar ile kolaylıkla bağlanılabilir ve istenilen veri akışı zahmetsizce gerçekleştirilebilir.

Bu modellerinin yanında Seagate’in diğer taşınabilir disk modelleri; Xbox kullanıcılarının oyun konsolları ile birlikte kullanmaları için özelleştirilen Seagate Xbox ve yalnızca 7 mm kalınlığındaki Seagate Seven’dır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Seagate Taşınabilir Disk Fiyatları

60 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
USB Bağlantı Teknolojisi
Toplam 24 / 60 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013121/100225/seagate