Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şehir Mektupları -Seçmeler--Ahmet Rasim

Altın Kitaplar
67,50 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (7)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

105,50 TL
90,49 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501764/1501759
Şehir Mektupları -Seçmeler--Ahmet Rasim
Geçmişini yeterince algılayıp değerlendiremeyen toplumların geleceğe ilişkin açılımları da olamaz. Geçmişin kültür birikimini özümsemeden günümüzün anlaşılması olanaksızdır. Çağdaş yazarlarımızın yapıtlarını hakkıyla değerlendirebilmek geçmişte yaratılan .yapıtların tanınıp özümsenmesine bağlıdır. Kuşaklar arasındaki bağın sağlıklı bir biçimde kurulması kültür ve edebiyatın geleceğe taşınabilmesi için geçmiş ve şimdi arasında kopukluk olmaması gerekir. Türk dilindeki gelişim ve değişim yüz yıl önce yazılan yapıtların genç kuşaklar tarafından anlaşılmasını olanaksızlaştırmıştır.
Klasik Türk Edebiyatı dizisi kültürel kopukluğu gidermek kuşaklar arasında bağ kurmak ve Türk edebiyatının özgün örneklerini genç kuşaklara tanıtmak amacıyla hazırlandı.
Klasik Türk Edebiyatı dizisinde okuyucunun rahat okuması ve dipnotlarla zaman yitirmemesi için metinler yalınlaştırılarak verildi. Yazarın biçem dil ve anlatım özellikleri olabildiğince korunmaya çalışıldı. Genel olarak yazarın anlatımına müdahale edilmedi. Ancak okumayı güçleştiren kip uyumsuzluğu gibi konularda düzeltme yapıldı. Ayrıca metinlerde bugün anlaşılması zor olan yabancı kökenli sözcük ve sözcük öbeklerinin yerine Türkçe karşılıkları kondu.
Klasik Türk Edebiyatı dizisi ilk orta ve yüksek öğrenim gençliğinin yanında geniş halk kitleleri için de dönemin genel özelliklerini gösteren önemli bir kaynak olacaktır.
Boyut Normal Boy
Yazar Ahmet Rasim
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KALTIN05409
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön