En Ucuz ve Kaliteli Sele Borusu Adaptörü

Sele Borusu Adaptörü 

Bisiklet kadrosu ve sele arasında aksesuar veya tamamlayıcı parça olarak kullanılan sele borusu adaptörü, bisikletin fiziksel kondisyonunun korunmasına katkı sağladığı gibi; ekstra aksesuarlar yüklenmesine de yardımcı olur. Sele borusu üzerine yerleştirilen adaptörler; selenin ray şekli, büyüklüğü ve ergonomisine bağlı olarak istenilen şekilde ayarlanmasını sağlar. Yandan veya alttan somunlu yapısı sayesinde boruyu sıkıca tutan adaptör, güvenli sürüş imkanı sunar. Kişinin boyuna bacak uzunluğuna ve kullanım alışkanlığına göre selenin fiziksel konumunun ayarlamasına imkan tanır. Çift katmanlı metal parçalardan oluşan adaptör çeşitleri, sele parçasını muhafaza ederek, sürüş esnasında selenin sağa veya sola doğru oynamasını önler. Tek somun üzerinden bağlantı yapıldığı için, kurulumu ve bakımı son derece kolaydır. Alyan bağlantı noktası veya manüel kelepçe ağzı bulunan modeller de mevcuttur. Manüel sele adaptörlerinde fazladan bir ekipmana ihtiyaç duymadan sele ayarlaması kolaylıkla yapılabilir.

Sele borusu üzerine sele ve kelepçe gibi ana ekipmanların yanı sıra, farklı aksesuarlar ilave edebilmek de mümkündür. Sele borusu adaptörleri yardımıyla, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve sürüş keyfini artıran ekipmanlar bağlamak oldukça kolaydır. Sele borusu, arka maşa ayağı ve teker somunu üzerine monte edilen ekstra bagaj ya da bisiklet çocuk koltuğu, kullanım esnekliğini ve çok yönlülüğünü artırabilmek için idealdir. Tur ve dağ bisikleti gibi yük taşımak için uygun olan bir bisiklet üzerine portbagaj ekleyerek, uzun yollarda ve kamp tarzı faaliyetlerde yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz ekipmanları kolaylıkla bisikletinize yükleyebilirsiniz. Çadır, tulum, çanta ve konserve yemek gibi ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri yol boyunca arkanızda taşıyabilirsiniz. Sele borusu boyunca uzanan çocuk seyahat koltuklarını, farklı noktalardan sağlamlaştırarak çocuğunuzla birlikte güvenli bir şekilde bisiklet kullanmanın keyfine varabilirsiniz.

Lastik, kauçuk, plastik ve silikon gibi materyallerden imal edilen sele borusu halkaları ise, sele borusu ve kadro arasında kalan ufak boşlukları doldurarak, metal aksamın ve kadro iskeletinin paslanmasını ve içten kirlenmesini önler. Esnek, dayanıklı ve kaymayan yapısı sayesinde, boru üzerine kolayca sabitlenerek boş olan alanları estetik bir şekilde kapatmanıza yardımcı olur. Esneyen lastik dokusu, boru yüzeyine yerleştiği için, sele borusunun yükseklik çizgisini işaretlemenize ve seleyi stabil bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Sele borusu ve kadro arasında doğal bir görünüm oluşturur. Kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, siyah ve sarı gibi oldukça geniş renk skalası sayesinde, bisiklet kadrosunun genel rengine uyumlu olan modelleri tercih etmeniz mümkündür. Bisikletinizin dış görünümünü güzelleştirmeye katkıda bulunan fosforlu sele borusu adaptör ve halkaları, gece kullanımlarında reflektör etkisi gösterdiği için, trafikte daha fazla dikkat çekmenize de katkı sağlar.

Çok yönlü kullanıma uygun olan bağlantı adaptörlerini, klasik kelepçe sistemi ile sele borusu üzerine bağlandıktan sonra, alyan veya anahtar ile sıkarak sabitleyebilirsiniz. Suluk, çanta, mini pompa ve onarım seti gibi aksesuarları, sele altında rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ufak boyutlarına rağmen oldukça kullanışlı olan sele arkası çantaları ve aksesuarlarını da sele borusu adaptörü sayesinde boru üzerine hızlı bir şekilde monteleyebilirsiniz. Montaj esnasında, sele borusu üzerine bağlanan ekipmanların eşit oranlı ve iyi bir şekilde yerleştirildiğine emin olmakta fayda vardır. Sele borusu adaptörü vasıtası ile eklenen parçaların bisikletin dengesini ve ağırlık merkezini değiştirmeden sabitlenmesine özen gösterilmelidir. Sürüş güvenliği için bağlantı parçalarının konumunu ve sağlamlığını kontrol ederek, bisikletinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kategori içinden bisikletinizin sele borusu genişliğine, boyutlarına ve kadro rengine uyumlu adaptör ve bağlantı ekipmanlarına ulaşabilir; ihtiyacınıza en uygun ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Sele Borusu Adaptörü

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
Başa dön