Shimano Arka Aktarıcı

Bisiklete önem vermenin yolu tüm bileşenlerinin kalitesine dikkat etmekten geçiyor. Bunun için zamanla bazı parçaların değiştirilmesi de gerekebiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında gerekli bilgi ve birikime sahip olmak işleri büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Örneğin, arka aktarıcı, zinciri hareket ettirerek vites değiştirmeye izin veriyor. Bu, düz yollarda çok hızlı gidilebileceği veya yokuş yukarı yollarda yavaş hareket edilebileceği anlamına geliyor. Bu anlamda bisiklet bileşenlerinin kalbini oluşturan arka aktarıcılar, her koşulda duyarlı kalması durumunda bisiklet kullanma deneyimini geliştiriyor. Bu nedenle, başta dağ gibi zor zeminler olmak üzere bütün koşullarda yüksek verimlilik ve dayanıklılık vaat eden Shimano Arka Aktarıcı, ihtiyacınız olan bütün çözümlerin adresi olarak ön plana çıkıyor.

Zorlu Yol Koşullarına Göğüs Gerin

Shimano Arka Aktarıcı, zincir dengeleyiciyi daha kolay ayarlamak için zinciri sabit bir konumda tutmaya yardımcı olan optimize edilmiş eğimli tasarım kullanıyor. Bir başka ifadeyle vites değiştirmek için geleneksel bir arka aktarıcıya göre daha az çaba gerektiriyor. Alüminyumdan yapılmış arka aktarıcı, daha verimli ve sessiz çalışıyor. Aynı zamanda daha az bakım gerektiren zincir ile uyumluluk gösteriyor. Kasnağın sarsıntısız ve güvenilir hareketini sağlamakla birlikte kendisini her türlü kir ve tozdan koruyor. Kasnağın sahip olduğu bütün dişler zinciri yeterince sıkı tutuyor ve pedalı yumuşak şekilde çevirebilme imkânı sağlıyor.

Shimano arka aktarıcılar, kısa, orta ve uzun olmak üzere üç farklı kafes uzunluğu seçeneği sunuyor. Kısa kafes uzunlukları tekli aynakol dişlileri için uyumluluk gösterirken, çiftler için orta ve üçlüler için uzun arka aktarıcılar ideal performans sağlıyor. Kafes kilitleme tasarımı, takarken ve çıkarılması gerektiğinde arka aktarıcının kolayca kilitlenmesini mümkün hale getiriyor.

Kayma kuvvetini azaltan ve zincirin sabit kalmasını önleyen x horizon teknolojisi kullanılıyor. Buna bağlı olarak çeşitli konfigürasyona sahip mekanizmalar yardımıyla yol ve dağ bisikleti için tam performans sağlıyor. Zorlu arazilerde zincire çarpmasını engelleyen gergi yapısı ve doğrudan yönlendirme özelliği zincir takılmalarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca zinciri düşürmeden sorunsuz bir şekilde 1'den son vites sayısına kadar değiştirmeye de yardımcı oluyor.

Shimano Arka Aktarıcı ile Yolda Kalma İhtimalinin Önüne Geçin

  • Güçlü zincir sarma kapasitesi, daha kolay tırmanma olanağı tanıyor.
  • Teknik uzmanlığa sahip olmayan herkes tarafından kolayca takılabiliyor.
  • Çoğu bisiklet modeliyle uyumluluk gösteriyor.
  • Minimum vites problemi için maksimum zincir gerginliği sağlıyor.
  • Daha iyi uyumluluk sağlaması adına akıllı kafesler kullanılıyor.
  • Maksimum hızlanmada yüksek performanslı vites değiştirme imkânı sunuyor.

Soru 1: Bisikletim için doğru arka aktarıcıyı nasıl seçebilirim?

Cevap 1: Arka aktarıcıyı seçmek söz konusu olduğunda, ihtiyacınız olan kafes uzunluğunu belirlemeniz gerekiyor. Arka mekanizma, zincir halkası farkını karşılayacak kapasiteye sahip olmalıdır. Önde tek bir halka çalıştırıyorsanız, bir ön mekanizmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bunun yerine zincirin çıkmasını veya kaymasını durdurmak için bir zincir cihazı düşünebilirsiniz.

Soru 2: Bisikletimin arka aktarıcısı yavaş değiştiğinde ne yapmalıyım?

Cevap 2: Yavaş bir arka aktarıcının en yaygın nedenlerinden biri, zincirlerin bakımının yapılmamasıdır. Bu nedenle arka aktarıcıyı ve zinciri kapsamlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Bu yöntem sorunu çözmezse, arka aktarıcının, zincirin ve kafesin sıkılığını kontrol edebilirsiniz. Bu bileşenlerin kontrolü ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Soru 3: En ideal arka aktarıcıyı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Cevap 3: İster hevesli bir dağ bisikletçisi olun, ister sadece ara sıra sürün, viteslerinizin kolayca değişebilmesi gerekiyor. Buna bağlı olarak en iyi arka aktarıcı için dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında uyumluluk, ağırlık, dayanıklılık ve kurulum kolaylığı geliyor. Bu özellikler ışığında bisikletinize en uygun Shimano arka aktarıcı sahibi olabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Shimano Arka Aktarıcı

Marka
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 185 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/60003468/60007051/60007072/shimano