Similac biberon mamaları, anne sütünün yetersiz kaldığı koşullarda bebeğinizin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için gerekli olan tüm besin değerlerini sunuyor. Biberon maması kullanmak durumunda kaldığınız anlarda, yardımınıza koşan Similac biberon mamaları, besleyiciliğinin yanı sıra tamamlayıcı bir nitelik de sergiliyor. Uzmanlar anne sütünü bebekler için en uygun gıda olarak görüyor. Ancak Similac bebek maması, mama kullanılması gereken durumlarda ideal bir alternatif haline geliyor.

Similac Hakkında

Similac'ın bağlı olduğu Abbott, 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. 69 binden fazla çalışanı ile 150'den fazla ülkede hizmet veren ve annelerin en güvendiği markaların başında gelen Similac, bilimsel çerçevenin dışına hiçbir zaman çıkmıyor. Özel formülleri ile bebek ve çocukların ihtiyaç duyduğu gıda değerlerini, vitamin ve mineralleri sunan Similac'ın geliştirdiği ürünler, bilimsel esaslara göre hazırlanıyor. Markanın yeni doğmuş bebekler, 6-12 ay arasındaki bebekler ve 1 yaş üzerindeki minikler için ayrı olarak geliştirdiği üç farklı biberon maması, dünyanın dört bir yanındaki anneler tarafından ilk tercih oluyor.

Yeni Doğan Bebeklere Özel Similac 1

Similac'ın yeni doğmuş bebekler için özel olarak geliştirdiği Similac 1 biberon maması, 0-6 ay arasında kullanılıyor. Sadece anne sütünü alamayan bebekleriniz için önerilen Similac 1, bebeğinizin sağlığı gözetilerek üretiliyor. Taurin, DHA ve Nükleotid ilave edilerek besleyiciliği artırılan Similac 1'i bebekler de çok seviyor.

6-12 Ay Arasındaki Bebeklere Özel Similac 2

Similac'ın 6-12 ay arasındaki bebekleriniz için geliştirdiği biberon maması, "Similac 2" şeklinde adlandırılıyor. Similac 2 bebek maması, kalsiyum ve fosfor kaynağı olarak açıklanıyor. Bu iki mineralin yanı sıra demir, çinko ve potasyum değerleriyle de ön plana çıkan Similac 2 ile bebeğiniz sağlıklı bir şekilde büyüyebiliyor. Similac 2, yeni doğmuş ya da 1 yaşını aşmış minikler için önerilmiyor.

1 Yaş Üzerindeki Miniklere Özel Similac 3

Similac 3 ise 1 yaş ve üzerindeki minikler için özel olarak üretiliyor. Bebeğinizi 1 yaşından itibaren güvenle besleyebileceğiniz Similac 3'ün içeriği de bir hayli zengin bir yapıya sahip. Potasyum, demir ve çinko minerallerinin dışında vitamin anlamında da tam puan alan biberon maması A, B12, C, D, E ve K vitaminleri içeriyor. Özellikle kemik gelişimi için tavsiye edilen Similac 3'ü, Similac 1 ve Similac 2'de olduğu gibi uzman doktorlar tarafından önerildiği durumlarda tercih etmelisiniz. Ayrıca Similac 3, diğer mamalarda olduğu gibi yalnızca belirtilen yaş aralığına sahip olan minikler için tavsiye ediliyor.

Similac Biberon Mamaları Nasıl Hazırlanır?

Similac, biberon mamalarının hazırlanışında birtakım önemli noktalara değiniyor. Similac biberon mamasını bebeğinize vermeden önce tüm malzemeleri dezenfekte etmeniz gerekiyor. Dezenfekte işleminin ardından sıra, kullanacağınız suyun ısısına geliyor. Mama için hazırlayacağınız suyu yaklaşık 5 dakika boyunca kaynatmanız ve sonrasında 35 dereceye kadar soğutmanız bekleniyor. Suyu sterilize edilmiş biberona ekledikten sonra mamanın içindeki ölçeği kullanarak mama eklemeniz, ardından karıştırmanız öneriliyor. Sıcaklığından ve çözünürlüğünden emin olduktan sonra ise bebeğinizi rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Biberon Maması Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Similac biberon mamalarının kullanımında ve muhafaza edilmesinde dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunuyor. Öncelikle mamaların açıldıktan sonra 3 hafta içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca mamanın serin ve kuru bir yerde bekletilmesi de öneriliyor.

Biberon mamalarının hazırlanma aşamalarında da bazı durumları göz ardı etmemeniz, bebeğinizin sağlığı için önem arz ediyor. Su ya da süt ısıtma işlemlerinde mikrodalga fırınların kullanılmaması, bu durumların başında yer alıyor.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Similac Biberon Mamaları

6 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?