Siyasi partiler hakkında yazılmış kitaplar; özellikle Türkiye siyasi hayatına dair araştırmaların, kişi ve parti analizlerinin, öngörülerin ve biyografilerin yer aldığı kitapları barındıran siyasi kitap türleridir. Siyasi partiler kategorisindeki kitaplar hem bilgilendirici hem de yakından takip etmek istediğiniz siyasilerin ya da siyasi partilerin derin analizlerini barındırdığından, kendisini geliştirmek isteyen kitap okurlarının çok tercih ettiği kitapların başında gelir. Eğitici nitelik taşımalarının yanında ideolojik akımlar hakkında propaganda ya da anti propaganda da içerebilen siyasi içerikli kitaplar çoğu zaman ideolojik fikirlerle ilgili kişiler tarafından tercih edilen, akıcı araştırmalar barındıran derin analizler içerir. Bu bağlamda incelendiğinde siyasi kitaplar yakın siyasi geçmişlere bir ayna tutma niteliğinde görülebilir.

Siyasi Partiler Hakkında Kitaplar Hangileridir?

Siyasi partiler hakkında geçmişten günümüze birçok araştırmacı yazar tarafından eserler yazılmıştır. Bu yazarların en popülerleri arasında; Nihat Genç, Ömer Lütfi Mete, Serkan Yorgancılar, Yılmaz Özdil, İlhan Aras, Alparslan Türkeş gibi isimler gelir. Siyasi partiler hakkında yazılan kitapların, derslerde okutulan ya da Marksizm, Liberalizm, Kapitalizm gibi akımları araştıran türleri de akademik araştırmalara ya da ekonomik görüşlere ilgi duyan edebiyat okurları tarafından sıklıkla tercih edilen türlerine de rastlamak mümkündür. Özellikle sol akımlar hakkında yapılan araştırmalar hem entelektüel çevrelerde hem de fakültelerde sıklıkla okunan, profesörler tarafından yazılan eserlerdir. Siyasi partiler hakkında yazılan kitaplar özellikle yakın siyasi geçmişi aydınlatmayı ve yazarın o döneme dair fikirlerini ya da belgeli araştırmalarını yansıtmayı hedefler. Bu tip araştırma kitapları Cumhuriyet Halk Partisi hakkında kitaplar, Recep Tayyip Erdoğan hakkında kitaplar, Türkiye’de Milliyetçi Hareket hakkında kitaplar vb. türlerde olabilir.

Siyasi Partiler Hakkında En Çok Okunan Kitaplar Hangileridir?

Siyasi partiler hakkında en çok eser verilen dönemlerden bir tanesi de Türkiye’nin son 25 yılıdır. Bu son 25 yılda yaşanan iç ve dış siyasi gelişmeler, yeni kitapların yazılmasına ve geçmişte yaşanan siyasi gelişmelerin araştırılmasına olanak sağlamıştır. Türkiye’de politikleşen nesiller ve 80’li yıllarda yaşamış orta yaşlı kişiler hem geçmişin hem de mevcut dönemin araştırmalarını içeren siyasi içerikli kitapları sıklıkla tercih ettiği için, araştırmacı yazarlar bu yönde eserler üretmeye ağırlık vermiştir. En çok tercih edilen kitap türlerinden bir tanesi halini alan siyasi içerikli kitaplar, çok satan kitaplar arasında çok fazla yer alır. Bu sebeple Türkiye’de hem kitap hem de yazar bazında en çok siyasi içerikli kitap bulmak mümkündür. Bu eserlerin başında ise genellikle Recep Tayyip Erdoğan hakkında kitaplar gelir. Bir diğer çok tercih edilen siyasi kitap türü ise yakın siyasi geçmişte iktidar olmuş parti ve akımlar hakkında yayınlanan araştırmaları içerir.

Siyasi Parti Kitapları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İdeoloji, kişinin kendini geliştirmesiyle sahip olabileceği bir görüşler bütünüdür. Bu sebeple, siyasi görüşünü sağlamlaştırmak, geliştirmek ya da değiştirmek isteyen kişilerin siyasi içerikli kitaplar arasından tercih yaparken dikkat etmesi gereken noktalar bulunur. Bunlardan ilki; gerçekten siyasi partiler hakkında bilgi sahibi olabilmek için sadece taraftar olunan partinin ya da görüşün değil, tüm görüşlerin kitaplarını okumalı, araştırmalara farklı yönlerden bakmalısınız. Bu sebeple siyasi partiler hakkında kitaplar satın alırken farklı görüşlerden kitapları da sepetinize eklemeniz, kişisel gelişiminiz için faydalı olacaktır. Siyasi parti kitapları arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kitabın araştırmak ve üzerine düşünmek istediğiniz konuya uygun olup olmadığına karar vermenizdir. Anlık araştırmalar yapan bir okursanız, sizi gerçekten yönlendirecek, size faydalı olacak ve araştırmanıza katkı sağlayacak siyasi parti kitapları arasından tercih yapmanız gerekir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Siyasi Partiler

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 211 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9946/1501621