1947 yılında kurulan Solgar ilk defa yüksek potansiyelli doğal multivitamin ve mineral takviyeleri hazırlayarak fiziksel dış görünüm kadar vücudun iç yapısının da önemine yönelik ürünleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Solgar'ın ürünleri arasında vücudun eklem yapısını da güçlendirmeye yönelik olan tavuk kemiği iliği ile karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarında doğal olarak bulunan bir maddeden sağlanan glukozamin, temelde bedenimizin eklemlerini sağlıklı hale getirmek, güçlendirmek için kullanılan vücudun ihtiyacı olan takviye vitamini. Ama genelde beslenme alışkanlıklarımızda eksik olan bir vitamindir ve dışarıdan takviye olarak alınması gerekebilir.   

Sıvı Azalmasına Ve Eklem Tahribatına Takviye Güç

Günümüzde kıkırdak dokusunun bütünlüğünü koruyan doğal ürünlere karşı ilgi gün geçtikçe artıyor. Vücutta kıkırdak yapısının zamanla zayıflaması sadece yaşlanma sürecinde gerçekleşmiyor. Gençler arasında da yaygın olan özellikle ağırlık kaldıran, vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenen, doğa yürüyüşü yapan, dans eden, profesyonel ve amatör olarak sporla ilgilenen her birey, futbolcular, gününün büyük bir bölümünü ayakta geçiren kuaför, tezgahtar gibi sayabileceğimiz meslek grupları yani her yaşta yetişkin için eklem ağrıları söz konusu oluyor. Eklemlerinizin kayganlık ve elastikiyetini sağlayan kıkırdak dokusu, gündelik yaşamda zorunlu ya da zorunlu olmayan nedenlerden dolayı incelmeye, yapısal bakımdan bozulup tahrip olmaya başlıyor. Sıvı azalmasında takviye kuvveti bir besin olarak kullanılan Solgar Glukozamin kıkırdak yapısını korumanın yanı sıra eklem ağrıları şikayetlerini de en aza indirgiyor. 

Yaşlılar Ve Kilo Problemi Olanlar Da Kullanabilir

Kıkırdak yapısının bütünlüğünü koruyan ürünlere gençler kadar yaşlılar ve fazla kilo problemi olanlar da rağbet gösteriyor. Yaşlılık ile birlikte kemik yapısı zayıflıyor dolayısı ile kol, bacak, bel ve boyun bölgelerinde ağrı şikayetleri de artıyor. Bir de fazla kilo probleminiz varsa eklemler taşıdığı yüke daha fazla dayanamıyor ve vücudun olması gerekenden daha hızlı yaşlanmasına neden oluyor. Ağrı ile birlikte hareket sınırlılığı gibi belirtilerin ortaya çıkması durumunda tıbbi yardım ve bağları destekleyen fiziksel egzersizlerin yanı sıra Solgar glukozamin ile hasarlı dokunun iyileşmesini hızlandırabilirsiniz. 

Tek Kür Olarak Kullanılmamalı

Eklem rahatsızlığını gidermek, güçlendirmek için kullanılan takviye vitamini Solgar glukozaminin beklenen sonuca ulaşması için tek sefer kullanılması uygun bulunmuyor. Yani ağrı kesici gibi düşünülmemesi gerekiyor. Başka türlü tavsiye edilmediyse 6 ila 12 ay arası ya da  daha da fazla kullanılması etkili şekilde problemlerinize çözüm sağlıyor. 

Günlük Ne Kadar Doz Kullanılmalı 

Ağız yoluyla alınan vitamin takviyesi olan Solgar glukazamin, eklem kıkırdağının onarımında, ağrının azalmasında ve fiziksel kapasitenin önemli oranda artmasında rol oynuyor. Ancak konusunda uzman kişiler tarafından bilgi alınarak kullanılması gerekiyor. Boy, kilo, yaş, cinsiyet ve fiziksel aktivite gibi birçok etkene bağlı olarak kullanımı değişkenlik gösteriyor. Spor yapmanın, sağlıklı beslenmenin, bilinçli diyet uygulamalarının kısacası sağlık standartlarını artırmaya yönelik tüm faaliyetlerin yanı sıra takviye kuvvetli gıda olan glukazamini de sağlıklı eklem dokusunun bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

Renklendirici Ve Koruyucu İçermez

Solgar glukozamin içeriğinde şeker, buğday, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri bulunmuyor. Sentetik renklendirici, yapay tatlandırıcı veya koruyucu maddeler içermiyor. GDO ve benzeri zararlı maddeler de içeriğinde yer almıyor. Solgar glukozamin gibi besin takviyeleri ilaç olmadığından, tedavi amaçlı olarak kullanılamıyorlar. Solgar Glucosamine Chondroitin Msm 60 Tablet, Solgar Glucosamine Sulfate 1000 Mg 60 Tablet, Solgar Glucosamine Chondroitin Complex 150 Tablet, Solgar Glucosamine Chondroitin Complex 150 Tablet, Solgar Glucosamine Chondroitin Msm 120 Tablet şeklinde cam şişeler halinde gönderiliyor.

Solgar Glukozamin Fiyatları

5 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Solgar
  2. Ncs
  3. Hardline Nutrition
  4. Nbl
  5. TruNature
  6. Balen
  7. Mefa Naturals
  8. Powerlife
  9. Dmp
  10. MNK
  11. Ocean
  12. Oro
  13. ShiffaHome
  14. Trunature Nutrition
  15. Be Sports
  16. Chondurax
  17. Cosakondrin
  18. Denizfarma
  19. Dynamic Nutrition
  20. Herbalife
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Solgar
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/378589/solgar
BAŞA DÖN